Сергій Василюк: У Західній Україні часто скасовуються концерти моїх колег, бо чомусь публіка не відвідує виступів патріотичних гуртів

5 грудня 2016 р.

1080_600_1481039068-9968Сергій Василюк – фронтмен і засновник гурту «Тінь Сонця», автор-виконавець власних пісень (2010 року видав сольний альбом “Сховане обличчя”). Громадський та політичний діяч, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода», активіст громадської організації «Національний екологічний центр України».

З лідером столичного гурту говорили про улюблене – музику. Настрої у піснях цієї команди патріотичні, соціальні, політичні. За словами Сергія, українці мають проявляти бажання бути самодостатніми і боротися за свою країну.
У розмові читайте про роботу над новим альбомом під назвою «Буремний край», про всеукраїнський тур гурту, про непросту ситуацію, що склалась з піснею «Їхали козаки» під яку на ринг виходив відомий боксер Олександр Усик та про громадську діяльність музикантів колективу.
1395812006_0035-1024x682
Розкажіть більше про створення нового альбому. Як відбувалося створення та що до нього ввійшло?

– Можливо, це перший альбом «Тінь Сонця», де ми звертаємось до минувшини. Цей альбом більше аналітичний, у ньому є соціальні пісні на тему подій, які ми прожили. Одна з пісень альбому «Ромко живий» є гостро-соціальною, яка описує, що на фоні героїзму окремих хлопців, котрі в цю секунду стоять на передовій, криється огида від війни у наших громадян. Зачепили тему, так званих, провідників, котрі робили і роблять важливі речі для країни, але залишаються не поміченими, звиклими. На жаль, гасла не замінять дій.

– Яка історія композиції «Промінь волі»?

– Ця пісня про те, як справжні герої здіймаються на вершину, здобувши промінь волі і потім повертаються звідки прийшли. Пісня, в тому числі і про ту гору, яка стоїть біля Маріуполя – це великий, у минулому смітник, проте зараз це природна вартова вежа, з якої наші хлопці спостерігають загрозу. Там завжди холод, вітер, дощ чи сніг, проте саме там Україна зустрічає Промінь волі.

– Все частіше українські співаки використовують композиції білоруською мовою. Ви були одні з перших хто заспівав білоруською. Чи плануєте далі крокувати у цьому напрямку?

– Маємо вже перший переклад пісень нашого літературного доробку у виконанні друга Лявона Козакова з гурту «Rokash». Думаю, що продовжимо робити це білоруською мовою, і наступною стане пісня «Громом і вогнем». Ми переспівали пісню Володимира Мулявіна «Молитва» і найбільшою нагородою для нас була оцінка білоруських рокерів, які сказали, що у них цього ніхто не робив, а українці – зробили. Та є одна проблема: автором музики є Олег Молчан, який заборонив виконувати пісню. Вважається, що ця композиція фактично стала, як гімн Білорусії. Спочатку навіть прибрали відео на пісню в мережі, можливо за його наполяганням, проте згодом відновили, ми досі не розуміємо позицію цього композитора. Будемо писати окремі сингли, у планах дубляжі на інші специфічні мови, можливо це будуть хорватська, чи польська мови.

hl8-pe9tlf0
– Ви виконавець, котрий співає у команді, де багато патріотичних пісень, та ще й балатувалися у депутати. Чи не було думок, що це може вплинути на відношення до вас, як до музиканта?

– Я не надто відомий серед ЗМІ, тільки тоді, коли довкола нас відбуваються гучні події. Ми дякуємо тим медіа, які нас підтримують. Я не можу сказати, що наша музика – це співана поезія, я сподіваюсь, що найперше вона музика, яка «чіпляє». Наприкінці жовтня ми розпочали тур у 20-ти містах України, зокрема і у прифронтових містах. Слов’янськ проводжав нас українським «дякую» та «молодці». У такі моменти ти розумієш, що Україна дійсно єдина, у Сходу та Заходу багато спільного. Помітив, що на Сході відкриваються прогресивні радіостанції, з’явилася така собі армія FM-діапазону.

– Кожна композиція гурту несе посил. Про що йдеться у пісні під назвою «Дорога»?

– «Дорога» – оригінальна та не типова для нового альбому пісня, про складне але цікаве життя. Це найсвіжіша композиція, яка була складена максимально швидко, наскільки я це можу робити. Там звучить скрипка, віолончель, тут чудове аранжування. Загалом, це філософські роздуми про життя та тих, хто дійсно жертвує собою заради Батьківщини та народу, якби це пафосно не звучало, але такі люди дійсно є. Ця пісня про таких невгамовних людей, по-своєму щасливих та по-своєму нещасних.

tin-sontsya
– Український боксер Олександр Усик виходив на ринг під вашу пісню «Їхали козаки», а згодом її обрала і збірна України, після чого боксер вже не йшов у супровід цієї пісні. Він різко висловився в бік авторів композиції. З яких причин Усик так вчинив?

– Вважаю, що потрібно більше думати над тим, що ти говориш. Нам часто заявляють, що ми не можемо нічого говорити негативного у бік Усика, мовляв саме він зробив нашу пісню популярною, але це дуже дивно, оскільки «Їхали козаки» була дуже популярною й до того. Згодом у автора цієї пісні, згідно нашого законодавства виникло бажання отримати роялті (платежі за користування – автор), це був наш колишній гітарист, який зараз проживає у Польщі. Усику було попередження, що це питання потрібно вирішити в матеріальному плані. В той же час, шляхом голосування було обрано нашу композицію для виходу збірної України. Це той випадок коли ми перевершили «Океан Ельзи», наша пісня стала музичною візитівкою національної збірної України. Усик заявив, що у разі, якщо збірна вийде під цю пісню, тоді він припинить виходити на ринг під нашу композицію. Найцікавіше те, що збірна й не виходила на Євро 2016 під цю пісню, це була тільки візитівка, її вмикали під час розминки. По-друге, ми готові були врегулювати цей конфлікт, але я побачив виступи Усика, де він доволі злобно відповідає на запитання про те, чи Крим – це Україна, він говорив, що Крим це Крим, тоді вже зникло і бажанння. Терпець увірвався, коли Усик сказав, що ми з росіянами один народ. Після цього мені було б не приємно, якщо б ця людина була пов’язана з нашим гуртом.

– Чи хотілося б вам, щоб у майбутньому «Тінь сонця» сприймали не як соціально-патріотичний гурт, а як різнобічний?

– Так, ми повинні жити не тільки ідеями боротьби. До нашого повстанського і дисидентського потенціалу потрібно додавати й щось інше. У нашому доробку є багато романтичних пісень, можливо ми колись їх оформимо в окремий альбом. Зараз мені прикро спостерігати за тим, що на змістовну патріотичну музику не зростає попит. У Західній Україні часто скасовуються концерти моїх колег, оскільки публіка чомусь не відвідує ці концерти, обираючи іншу музику. Скільки не зривай концерти «Потапа і Насті» якщо, на жаль, на них купують в 10 раз більше квитків, аніж на «Тінь Сонця». Я б хотів дожити до того часу, коли б українці мали власну гідність, щоб в Україні було більше амбіцій. Наша країна має проявляти бажання бути самодостатньою.

 

 

Розмовляли Тарас ЗЕНЬ, Сніжана САМАНЧУК

 

 

 

Джерело: Вежа

Залишити коментар

Filed under "Тінь сонця", Василюк Сергій

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s