Книги-інтерв’ю

10 серпня 2015 р.

Screenshot_3

У Видавництві УКУ вийшло друком видання «Життєві історії підпільної Церкви». В основі збірки є повні тексти 7-ми інтерв’ю єпископа, священиків, мирянки XIX-ХХ cт., через долі яких розкриваються не лише знакові події з церковного чи родинного життя галичан, а й нариси з історії освіти, розвиток та відродження традицій чернецтва, переслідування за віру, будні з життя в’язнів радянських таборів і свідчення віри християн у підпіллі тощо. 

ВОРОХТАРІУМ: Літературний тріалог з діалогом і монологами

vorokhtarium-400x435.pngАвтори: Юрій Андрухович, Олександр Бойченко, Орест Друль
Художня редакторка: Дарина Шегда
Фото на обкл.: Ростислав Шпук
К-сть сторінок: 240
Оправа: тверда
Розмір: 170 x 210 мм
Рік: 2018

Артикул: ISBN 978-966-97790-2-1

«Ворохтаріум» — це неквапливі розмови трьох давніх друзів. Розмови настільки відверті та влучні, що хочеться сидіти поряд, слухати і долучатися — коментарем, посмішкою, мовчазним розумінням. Бо цю бесіду ведуть Юрій Андрухович, Олександр Бойченко та Орест Друль. Про народження книжок, про критиків і літературні премії, про навчання літературному ремеслу. Про ритм і чуття мови, про добрий текст, про поезію та прозу. Про російську літературу і про переклад Біблії. Про життя — своє і чуже. Підслухати ці бесіди — значить глибше пірнути у творчість митців, зазирнути у внутрішню кухню літературного процесу і, можливо, стати його учасником. Хай і дистанційно.

ПРО АВТОРІВ

Юрій АНДРУХОВИЧ

Поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Співзасновник поетичної групи Бу-Ба-Бу, яка одною з перших почала відновлювати в українській літературі карнавальні та буфонадні традиції. Найвагоміші прозові твори письменника: «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003), «Таємниця. Замість роману» (2007), «Лексикон інтимних міст» (2011), «Коханці Юстиції» (2017). Автор поетичних збірок: «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком ‘‘Індія’’ (1997), «Пісні для мертвого півня» (2004), «Листи в Україну» (2013). Лауреат низки літературних нагород, зокрема — премії ім. Гердера, Спеціальної премії миру ім. Ремарка, Ляйпцизької книжкової премії до європейського порозуміння, Літературної премії Центральної Європи Angelus, Премії імені Ханни Арендт, Медалі Ґете, Премії Вілениці та ін. Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладені двадцятьма мовами світу.

Олександр БОЙЧЕНКО

Літературний критик, публіцист, есеїст, перекладач. Живе і працює в Чернівцях. У 1995-2008 викладач теорії та історії світової літератури Чернівецького національного університету, доцент. Триразовий стипендіат програми міністра культури Польщі Gaude Polonia. Автор різножанрових збірок «Щось на кшталт Шатокуа» (2003), «Шатокуа плюс» (2004), «Аби книжка» (2011), «Мої серед чужих» (2012), «Більше/Менше» (2015), «50 відсотків рації» (2016), «Wasi, nasi oraz inni» (2018, польською мовою). Переклав із польської збірку оповідань Тадеуша Боровського «У нас, в Аушвіці…», автобіографічний роман Марека Гласка «Красиві двадцятилітні», роман Даніеля Одії «Тартак», п’єси «Пісочниця» і «Перший раз» Міхала Вальчака, «Валіза» Малґожати Сікорської-Міщук, «Тикоцін» Павела Демірського і Міхала Задари та ін. З російської – роман Віктора Єрофеєва «Хороший Сталін» та повість Ігоря Померанцева «Баскський собака». Лауреат премії імені Юрія Шевельова за художню та наукову есеїстику.

Орест ДРУЛЬ

Журналіст, шеф-редактор інтернет-проекту «Західна аналітична група», головний редактор інтернет-видання «Збруч», публіцист, політолог, аналітик. Живе і працює у Львові. У періодиці — понад 30 років, почав із самвидаву. У 1987-1990 роках — член редакції й один із авторів самвидавного альманаху «Євшан-зілля», у 1989-1990 рр. — автор самвидавної газети «Поступ». На початку 90-х був одним із авторів тижневика «Post-Поступ», а в 1998-2002 рр. працював шеф-редактором щоденного «Поступу». Редагував журнал «Місто. Поліс», польськомовний часопис «Ukraїna», був шеф-редактором експериментальних проектів телекомпанії ТЕТ. Із 2013 року — головний редактор «Збруча». Учасник Несторівської групи, Зарваницької ініціативи й Унівської групи. Лауреат премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці».

Три розмови про Україну

48503_79655_k
Aвтор  В. Кириленко
Обкладинка  тверда
Сторінок   288
Формат   150×220 мм
Ілюстрації   кольорові
Видавництво «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»
Рік видання   2018
ISBN   978-617-12-5115-1
Вага   405 гр.
Вікові обмеження   16+

Три розмови про віру, боротьбу та ідентичність і водночас одна — про те, якою має бути Україна…

Під однією обкладинкою зібрано три відверті розмови з видатними українцями про знаменні події в історії України (від боротьби за відновлення української держави 80—90-х рр. ХХ століття до російсько-української війни на Донбасі). Це не просто сухі факти, це багатогранна розповідь з автобіографічними елементами та унікальними світлинами, що раніше ніде не публікувалися. Це діалоги з людьми, які у своїй царині доклали багато зусиль для становлення України.

Розпочинається книжка бесідою з Патріархом усієї Руси-України Філаретом про розвиток церкви після здобуття Україною незалежності, порушено гостру тему стосунків Київського й Московського патріархатів. Ви довідаєтеся про відносини Предстоятеля з владою, архієреями церков та впливовими світськими людьми.

Легендарний український письменник Василь Шкляр ділиться думками про літературний процес у контексті політики, про те, як і чому формується новий архетип українського Героя, а ще розповідає про свою позалітературну діяльність та особисте життя. Третя розмова — це інтерв’ю популярного журналіста і телеведучого Миколи Вересня з відомим українським політиком В’ячеславом Кириленком про три українські революції 1990, 2004 і 2013—2014 років; це незаангажовані свідчення та відповіді на складні запитання, що хвилювали та хвилюють українців.

Господи, Ти відкриєш уcта мої… 

Йосиф Зісельс у розмовах з Ізою Хруслінською

book_4.jpgАвтор: Іза Хруслінська
К-сть сторінок: 368
Рік: 2017

ISBN: 978-966-378-503-5

Видавництво:  Дух і Літера

Йосиф Зісельс – громадський діяч, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України. В радянські часи – учасник дисидентського та правозахисного руху, член Української Гельсінської групи, політв’язень.

У бесідах із відомою польською журналісткою Ізою Хруслінською Йосиф Зісельс розповідає про свій життєвий шлях, боротьбу за права людини в СРСР, відновлення єврейських общин у незалежній Україні, українсько-єврейські відносини, проблеми новітньої історії та сучасної політики.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Придбати книгу

Розмови про Україну

Ярослав Грицак – Іза Хруслінська

COVER2.jpgАвтор: Іза Хруслінська
К-сть сторінок: 360
Рік: 2018

ISBN: 978-966-378-570-7

Видавництво:  Дух і Літера

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Перші дві були з Оксаною Забужко та Йосифом Зісельсом. Але ця книга була хронологічно першою – вона була видана польською мовою ще у 2009 р. Головною темою розмови є придатність історії для розуміння того, що робиться в Україні і з Україною в останні десятиліття. Особливий наголос мають відносини України з її історичними сусідами – поляками і росіянами, а також українсько-єврейські взаємини. Але передусім йдеться про історичний вимір теперішніх проблем і викликів, з якими стикається Україна, – і наскільки знання історії дає можливість зрозуміти майбутні сценарії розвитку. Оскільки польське видання вийшло майже десять років тому, то багато чого у цій книзі передумано і переписано, зокрема з’явився новий розділ про розвиток подій за останнє неповне десятиліття.

Пер. з польської Богдани Матіяш.

Придбати книгу

Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою

850h925-551x600Авторки: Тетяна Терен, Анна Липківська
Дизайн обкл.: Дарина Шегда
К-сть сторінок: 264
Оправа: тверда
Розмір: 200 х 260 мм
Рік: 2018

ISBN: 978-966-97615-8-3

«Прості речі» — це відверті діалоги великої акторки про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну з журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською. У цих текстах перед нами постає не лише жива легенда українського театру та кіно, а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий шлях. У розмовах згадуються знакові події та відомі особистості нашої культури, які для Ади Роговцевої були і залишаються друзями чи колегами. До видання увійшли архівні та сучасні фотографії, багато з яких публікуються вперше. Книга-інтерв’ю буде цікава всім, хто захоплюється творчістю Ади Роговцевої та стежить за світом театру й кіно.

Придбати книгу

Антін Мухарський: Національна ідея модерної України

69c9d2_1b48e0caf1df40bcad263bc793b46332~mv2_d_2354_1824_s_2

Видавництво: Український культурний фронт

Кількість сторінок: 272

ISBN: 978-966-2760-61-3

“Національна ідея модерної України” – унікальне літературно-мистецьке видання, в якому у формі есе, інтерв’ю та цитат видатних українців, митців, літераторів та філософів опрацьовано величезний масив інформації, роздумів, поглядів та думок щодо існування різних форм українcької ідентичності, шляхів розвитку суспільства та держави в контексті викликів, які ставить перед нами час.

Видання буде надзвичайно корисне всім тим, хто включений у процеси державотворення, а також адептам та творцям модерного контексту української історії, культури, футурології та урбаністики, бо дає поживний ґрунт для власних роздумів і рефлексій на теми можливих шляхів розвитку нашої нації та держави.

Дуже легка в читанні, з глибинними змістами та контраверсійними судженнями, ця книга має всі шанси стати неодмінним атрибутом сучасної української інтелектуальної еліти, всіх тих, хто словом, ділом і думкою творить наше спільне майбутнє, яке починається вже сьогодні.

Придбати книгу

Мустафа Джемілєв. Незламний

9786176907251-800x800.jpgВидавництво: Віват
Автор: Севгіль Мусаєва Алім Мусаєв
Мова видання: українська
Палітурка: твердий
Кількість сторінок: 272
Рік видання: 2017
EAN: 9786176907251
Розміри (ДхШхВ): 205x150x20

Алім Алієв і Севгіль Мусаєва – українські журналісти кримськотатарського походження. Обоє народилися в Узбекистані. В 1989 року їхні родини змогли повернутися на батьківщину, до Криму. Алім – аналітик і консультант з комунікацій в експертній компанії «Pro.mova». Севгіль – головна редакторка інтернет видання «Українська правда». Cпівзасновники громадської організації «Крим SOS». Мустафа Джемілєв є національним лідером кримських татар, символом єднання депортованого народу і повернення його на рідну землю. Він присвятив своє життя боротьбі з системою, величезною репресивною махіною, пройшов радянські тюрми, голодування, залякування — і переміг. Але анексія Криму 2014 року розпочала новий виток випробувань. Тепер знаний дисидент, правозахисник, уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу на міжнародному рівні відстоює права своєї батьківщини. Історія його життя — це історія боротьби кримськотатарського народу. Пам’ятаю фразу зі своєї промови на Омському процесі 1970 року, яку я повторив і на процесі 1984 року в Ташкенті: «Ніхто ініколи, за жодних обставин, не змусить мене відмовитися від виконання свого обов’язку та зобов’язань, покладених честю, совістю та національною гідністю». Якби тепер така норма поведінки була притаманна більшості, усе було б інакше… ©Мустафа Джемілєв

Придбати книгу

Золотий вік української естради

22masliyАвтор: Михайло Маслій
Мова видання: Українська
Видавництво: Букрек
Рік видання: 2016
Обкладнинка: Тверда

Том 1: ISBN 9789663997612

Сторінок 400

Том 2: ISBN 9789663997667

стор. 416

Том 3: ISBN 9789663997742

стор. 400

У цьому виданні зібрано інформацію про поетів, композиторів, співаків, які творили і творять історію української пісні. Над антологією Михайло Маслій працював понад 12 років, героями тритомника стали 216 виконавців, музикантів та композиторів, які нині живуть у 19-ти країнах!

Це книга спогадів, мудрості, повчань від тих, кого уже немає з нами і пішов у Вічність; а також про тих хто був відомим, а нині несправедливо забутий; а ще про тих, хто є нашими сучасниками і досі своїм таланом прославляє українську культуру не лише на Батьківщині, а й за кордоном. Щоб підготувати це видання, автор здійснив колосальну роботу, розмовляв із сотнями людей, працював у архівах. Тут подані цікаві історії про те, як народжувалися легенди і хіти, якими були композитори, поети-піснетворці та співаки на піку своєї творчості, яку роль в історії пісні відігравали звукозапис, сценічні костюми, радіо й телебачення — про це все можна дізнатися, прочитавши «Золотий вік української естради». Недаремно ж видання отримало спеціальну відзнаку від президента ГО «Форум видавців» Олександри Коваль, котра особисто вручила її Михайлові Маслію. «Нічого прекраснішого, ніж це видання, я ще не бачила. Я просто зачудована», — сказала пані Олександра.

Придбати книгу можна у автора чи завантажити тут

На захисті свободи. Діалоги Андре Ґлюксмана з Оленою Боннер

vladimir_vyatrovichАвтор: Андре Глюксман, Олена Боннер
Мова видання: Українська
Видавництво: Дух і Літера
Рік видання: 2013
Обкладнинка: М’яка

ISBN 978-966-378-313-0

Ця книга – діалоги знакових постатей межі століть – французького філософа та політичного діяча Андре Ґлюксмана та відомого російського громадського діяча, правозахисника Олени Боннер. Теми діалогів: права людини, подолання наслідків комунізму, міжнародний тероризм, ксенофобія та антисемітизм в сучасному світі. Тексти зацікавлять усіх, хто відчуває свою відповідальність за життя людини в ХХІ столітті.

Розмови між паном і панотцем

rozmovy_mizh_panom_ta_panotcem_dil_2013_enlАвтор: Адам Міхнік, Яцек Жаковський, Юзеф Тішнер
Мова видання: Українська
Видавництво: Дух і Літера
Рік видання: 2014
Обкладнинка: Тверда
Стор. 624

ISBN 978-966-378-314-7

Ця книга – пошук відповідей на найважливіші запитання доби та узагальнення життєвого досвіду двох видатних європейських мислителів. Незвичність цього діалогу в тому, що його за участі колеги-журналіста – блискучого інтерв’юера Яцека Жаковського – провадять уособлення двох різних світів: головний редактор найбільшої польської щоденної газети Gazeta Wyborcza Адам Міхнік – світський політик, дисидент, інтелектуал, та знаний польський філософ і публіцист отець Юзеф Тішнер – римокатолицький священик, професор Папської академії. Їхні життєві шляхи настільки несхожі, проте їх об’єднувала одна мета – звільнення Польщі від тоталітарного комунізму, повернення її в лоно європейських демократій. Ця книга – справжня енциклопедія життя Польщі другої половини ХХ ст., водночас прониклива і барвиста від яскравого гумору співрозмовників бесіда про сенс життя, віри, свободи та ідентичності.

Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем

tytul_andr.JPGЧому Юрій Андрухович застосовує автоцензуру? Чому ніколи не покине України? Чому вважає, що «нам усім старшенно пощастило»?..

Вибрані розмови з Юрієм Андруховичем не лише дозволять глибше пірнути в розуміння текстів письменника. Це ще й виразна картина поглядів сучасного інтелектуала на суспільно-політичні події в нашій країні. Андрухович вражає безкомпромісністю і надихає оптимізмом.

Видавництво Discursus

Рік 2017

Придбати книгу

12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину

 • 12_women_0.pngАвтор: Савка Мар’яна
 • Дизайн обкладинки: Подолянчук Дмитро
 • Серія: Бізнес і саморозвиток
 • Рік видання:2017 p.
 • Обкладинка:Тверда
 • Вік:Дорослі, 18-100
 • К-ть сторінок:208
 • Вага:430 г
 • Розміри:165×215 мм
 • ISBN:978-617-679-397-7

Дванадцять жінок, дванадцять цінностей, дванадцять відвертих розмов. Ма­р’я­ні Савці вдалося створити особливий комунікаційний простір, у якому витворився жіночий обмін думками та ідеями про найголовніше: любов, справедливість, милосердя, толерантність… Такий, у якому ми вчимося думати по-новому, вголос говорити про те, що важливо.

У цій книжці — цікаві ідеї, життєвий досвід, думки та роздуми про те, що на­пов­нює людське життя, що збагачує його по-справжньому.

Автор-упорядник – Мар`яна Савка.

Придбати книгу

Моє життя на межі. Райнгольд Месснер

 • 2015_1Автор: Райнгольд Месснер
 • Переклад з нім.: Ярослава Івасків
 • Видавництво: Тревелбук
 • Палітурка: тверда
 • Формат: 145 х 210.
 • Кільк. сторінок: 216 + 16 (колір)
 • Рік видання: 2016
 • ISBN: 978-966-8508-44-8

Райнгольд Месснер із самого початку ходив далі за інших. Він рано залишив долину свого дитинства у Південному Тіролі, підкорив чотирнадцять восьмитисячників світу та пішки перетнув найбільші піщані і льодяні пустелі землі. Однак, що надихає цю людину на успішні справи? Звідки він бере життєві сили та ідеї, щоб відкривати себе знову і знову? Критично та прямолінійно репортер журналу «Шпіґель» Томас Хютлін ставить Месснеру ключові запитання про його «життя на межі».

Придбати книгу

578df87c54556

Видатні українці світу: 30 інтерв`ю.

 • Автор: Уклад.і передм.: В. Жугай
 • Видавництво: Мистецька лінія, Ужгород
 •   Рік видання: 2002
 • Обкладнинка: М’яка, 224 с.
У книзі зібрано тридцять інтерв`ю із знаними і впливовими у світі людьми, українцями за походженням. В публіцистичній формі зроблено спробу відобразити життя українців, які досягли певних висот у науці, політиці, бізнесі тощо і зробити це на чужині. Серед них також немало жінок.

Іван Рябчій. Двічі по десять: обличчя і голоси

2x10cover

 • Обкладинка: тверда
 • Кількість сторінок:240
 • Розміри: 130х200
 • Жанр: Науково-популярна Есеї
 • Рік видання:2015
 • ISNB: 9786177192373

Хто кого переговорить? Десять тамтешніх чи десять тутешніх? Письменники з Бельгії, Франції та Швейцарії чи наші літературні діячі?
Впродовж кількох років український журналіст, перекладач і критик Іван Рябчій випитував найцікавіше у впливових постатей європейської та української літератури. До книжки увійшли як доволі давні та рідкісні розмови, так і нові, зроблені спеціально для цього видання.

 Придбати книгу

RECвізити. Антологія письменницьких голосів. Книга перша

 • vvhvgxkuzmlnpjuvy8liАвтор: Терен Тетяна
 • Ілюстрації: Хоменко Олександр, Омельченко Тетяна, Йориш Оксана
 • Серія: Non-fiction
 • Рік видання:2015 p.
 • Обкладинка: Тверда
 • Вік:15+
 • К-ть сторінок: 280
 • ISBN: 978-617-679-190-4

Проект журналістки Тетяни Терен «RECвізити. Антологія письменницьких голосів» покликаний зберегти думки, переконання, позиції, оцінки, творчі і життєві правила найзнаковіших сучасних українських авторів.

20 героїв цього двокнижжя розповідають про місця свого народження, батьків і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про любов, віру і сенс життя. Зустрівшись на сторінках цієї антології, письменники несподівано починають говорити не лише з невидимим уважним інтерв’юером, але й одне з одним. Перед нами унікальний проект про покоління і про ті часто невидимі зв’язки, завдяки яким уможливлюється неперервність літературного процесу. Це видання подарує чимало відкриттів поціновувачам творчості представлених тут авторів, а разом з тим стане незамінним дороговказом для тих, хто тільки відкриває для себе світ сучасної української літератури.

Герої книги: Юрій Андрухович, Віра Вовк, Леся Воронина, Василь Голобородько, Лариса Денисенко, Анатолій Дімаров, Іван Дзюба, Іван Драч, Сергій Жадан, Оксана Забужко.

Придбати книгу

RECвізити. Антологія письменницьких голосів. Книга друга

 • rekvizutu_2_0.pngАвтор: Терен Тетяна
 • Ілюстрації: Хоменко Олександр
 • Дизайн обкладинки: Омельченко Тетяна, Йориш Оксана
 • Серія: Біографії та мемуари
 • Рік видання:2015 p.
 • Обкладинка:Інтегральна
 • Вік:Дорослі, 18-100
 • К-ть сторінок:264
 • Вага:550 г
 • Розміри:165×215 мм

ISBN:978-617-679-191-1

Анотація

Проект журналістки Тетяни Терен «RECвізити. Антологія письменницьких голосів» покликаний зберегти думки, переконання, позиції, оцінки, творчі і життєві правила найзнаковіших сучасних українських авторів.

20 героїв цього двокнижжя розповідають про місця свого народження, батьків і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про любов, віру і сенс життя. Зустрівшись на сторінках цієї антології, письменники несподівано починають говорити не лише з невидимим уважним інтерв’юером, але й одне з одним. Перед нами унікальний проект про покоління і про ті часто невидимі зв’язки, завдяки яким уможливлюється неперервність літературного процесу. Це видання подарує чимало відкриттів поціновувачам творчості представлених тут авторів, а разом з тим стане незамінним дороговказом для тих, хто тільки відкриває для себе світ сучасної української літератури.

Герої книги: Юрій Іздрик, Ігор Калинець, Маріанна Кіяновська, Іван Малкович, Юрій Мушкетик, Дмитро Павличко, Галина Пагутяк, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Юрій Щербак.

Придбати книгу

Український палімпсест: Оксана Забужко в розмові з Ізою Хруслінською

 • Screenshot_2Перекладач з польської: Д. Матіяш
 • За редакцією: І. Андрусяка та О. Забужко.
 • Видавництво: КОМОРА
 • Рік виданн: 2014
 • Кількість сторінок: 408 с.
 • ISBN: 978-966-97346-9-3

Читач знайде тут відповіді, які суспільство завжди хоче почути від популярного письменника. Питання про життя і творчість, про біографію і долю, про улюблені книжки та культурні взірці для наслідування чергуються з роздумами про сучасний світ і місце в ньому України, про її історичний шлях та ґенетичні хвороби української незалежності після 1991 року. Складний і багатовимірний образ української ідентичності, що постає з цих розмов, допоможе читачеві краще орієнтуватися у колізіях нашого неспокійного сьогодення.

Придбати книгу

theUKRAINIANS: історії успіху

25626127._UY630_SR1200,630__cr

 • Упорядники: Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов, Інна Березніцька.
 • Передмова: Андрій Куликов.
 • Ілюстрації: Гайдучик Назар
 • Серія: Non-fiction
 • Рік видання: 2015 p.
  Обкладинка: Тверда
 • Вік: 16-100
 • К-ть сторінок: 256
 • Розміри: 170×215 мм
 • ISBN: 978-617-679-127-0

У книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org протягом першого року існування проекту «The Ukrainians» – онлайн-журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність. Героями книги стали успішні українці, не схильні поступатися власними принципами та цінностями, здатні перемагати у глобальному світі. Це проактивні інноватори, відповідальні громадяни й чесні люди, які реалізуючи власні ідеї й проекти змінюють Україну на краще.

Придбати книгу

Не сподівайтеся позбутися книжок

 • Автор: Еко Умберто, Кар’єр Жан-Клод
 • Переклад: Славінська Ірина
 • Ілюстрації: Гайдучик Назар
 • Серія: Non-fiction
 • Рік видання:2015 p.
 • Обкладинка: Тверда
 • Вік: 16-100
 • К-ть сторінок: 256
 • Розміри: 130×200 мм
 • ISBN: 978-617-679-131-7

«Не сподівайтеся позбутися книжок» – це не погроза сучасних європейських інтелектуалів Умберто Еко та Жан-Клода Кар’єра, а іронічне застереження, оперте на досвід тривалого книгокористування. Життя серед давніх і сучасних видань, пошуки інкунабул, епізоди випадкового успіху чи несподіваної втрати, ретельність добору власних книгозбірень постають в бесіді, до якої хочеться долучитися – часом посмішкою, часом реплікою. Читач-книголюб не лишиться пасивним спостерігачем, бо все, що обговорюється в діалозі, так чи інак заторкує і його власне ставлення до написаного, виданого, обговореного й оціненого.

Придбати книгу

Інтимно: Розмови не тільки про кохання

 • Інтимно: Розмови не тільки про кохання

  Автор: Вишневський Януш, Іздебський Збіґнєв

 • Підрубрика: Психологія, Прикладна психологія, Публіцистика
 • Артикул: 539733
 • Видавництво: Махаон
 • Кількість сторінок: 360
 • Палітурка: М’яка глянцева
 • Рік: 2015
 • ISBN: 978-617-526-740-0

Розмова двох знаменитих людей — письменника і сексолога про найсокровенніше, про те, що утримує союз двох люблячих сердець у житейському морі в гармонії та коханні, або ж наражає на видимі і невидимі «підводні» бар’єри непорозумінь, а відтак і загрожує відчуженням… Автори діалогу не обминають і найдражливіших тем, що хвилюють людей у інтимній сфері, не нав’язуючи своїх рецептів, а лише підводячи до того, як досягти спільного консенсусу в стосунках, зберегти інтерес двох закоханих одне до одного на довгі роки.

Придбати книгу

Європейський Союз: дезінтеграція чи відродження? Сорос Джордж у бесідах із Грегором Петером Шміцем

 

 • soros-es-small-230x340Перекладач з англ.: Н. Комарової
 • Видавництво: Дух і Літера
 • Рік видання: 2015
 • Кількість сторінок: 240
 •  ISBN: 978-966-378-389-5

У новій книзі видатний фінансист, благодійник та філософ Дж. Сорос фокусується на шляхах відновлення та надання життєздатності Європейському Союзу, якому віддає належне як унікальному цивілізаційному проекту. Конструктивна критика кризових явищ у ЄС, неприйняття ≪ринкового фундаменталізму≫ органічно поєднуються в автора з ґрунтовними пропозиціями, зокрема щодо актуальної та потенційної ролі Німеччини в Союзі. До книги також включено дві статті Дж. Сороса, присвячені Україні після Революції гідності та програмі надання нашій країні адекватної допомоги з боку світової спільноти. Автор доводить, що ≪рятуючи Україну ЄС врятує й себе≫.

Придбати книгу

Розмови з Єжи Новосельським про мистецтво

 • novosielski_01Упорядник: Збігнєв Подгужец
 • Переклад з польської: Дзвінка Матіяш
 • Упорядник українського видання та автор
  переднього слова: Катерина Новикова
 • Редактор: Ірина Давидко
 • Дизайн:  Юрко М. Барабаш
 • Видавництво: Темпора
 • Рік видання: 2011
 • Кількість сторінок: 406
 • Палітурка: тверда

Книга є записом бесід Збіґнєва Подґужеца з Єжи Новосєльським (1923–2011) – видатним польським художником й іконописцем, сценографом і релігійним мислителем світової слави. Видання складається з книг «Довкола ікони», «Мій Христос» та «Мій Юда». Розмови спонукають до дискусії та переосмислення одвічних питань Бога і покликання людини в світі крізь призму мистецького досвіду. Тематична сфера книги зацікавить не лише філософів, мистецтвознавців, культурологів, релігієзнавців і теологів, а й буде близькою для всіх небайдужих до феномену мистецтва і релігії в сучасній культурі.

Придбати книгу

Розмови з Богданом Осадчуком

 • page_1Видавництво: Дух і літера
 • Рік видання: 2009
 • Кількість сторінок: 384
  Палітурка: тверда
 • Формат: 60х84/16
 • ISBN: 978-966-378-123-5

Богдан Осадчук – історик, політолог, кореспондент однієї з найвпливовіших європейських газет – швейцарської «Neue Zuricher Zeitung», співпрацівник легендарної Гедройцевої «Культури».
У польсько-українських стосунках феномен Б. Осадчука полягає у тому, що він ревно стежить за ними й бере у них участь упродовж майже шістдесяти років. У важливих для українців і поляків моментах ніколи не забракло його голосу. У Польщі він є, мабуть, найпопулярнішим українським журналістом і політичним коментатором. Дана книга являє собою збірку розмов із Б. Осадчуком, у яких він яскраво та захопливо викладає своє бачення найдраматичніших подій історії ХХ-го століття. Важливо, що це не просто висловлення стороннього глядача, а щире свідчення людини, якій часто вдавалося бути присутньою у місцях «творення історії».

Придбати книгу

Радість контакту. Розмови з Тарасом Прохаськом

 • 11783821 10155901086010055 1371798014 oАвтор: Тарас Прохасько
 • Видавництво: Дискурсус
 • Рік видання: 2015
 • Кількість сторінок: 208 с.
 • Формат: 60х90/16 (~145х215 мм)
 • Палітурка: Тверда
 • Папір: Офсетний
 • Шрифт: Antiqua
 • ISBN: 978-617-7236-41-1

До книги ввійшли вибрані розмови з Тарасом Прохаськом, які публікувалися в паперових та електронних ЗМІ. У час “роблення” кожної з бесід була “радість контакту”. Не обійдеться без такої радості й під час читання цього видання. А ще книга розпочинається з ексклюзивного інтерв’ю, яке робилося саме для цього проекту. Там якнайширше говориться про “говоріння”. І про те, чому розмова може бути літературою.

Придбати книгу

Бердиховська Б., Гнатюк О. Бунт покоління: Розмови з українськими інтелектуалами

Бердиховська Б., Гнатюк О. Бунт покоління: Розмови з українськими інтелектуалами (2004) [pdf]

 • Автор: Записали й прокоментували Богуміла Бердиховська та Оля Гнатюк
 • Переклад із польської та літературне редагування: Роксана Харчук
 • Місце видання: Київ
 • Видавництво: Дух і Літера
 • Формат: pdf
 • Кількість сторінок: 344
 • ІSВN: 966-7888-63-0
 • ІSВN: 83-227-1622-2(пол.)
 • УДК 821.161.2(082)
 • Б-911

Книжка польської журналістки Богуміли Бердиховської та польського літературознавця, перекладачки й популяризаторки української літератури Олі Гнатюк є першою спробою запису розмов з найвідомішими представниками руху шістдесятництва в Україні: Євгеном Сверстюком, Іваном Дзюбою, Михайлиною Коцюбинською, Михайлом Горинем. Остання розмова – з Миколою Рябчуком – показує неперервність розвитку української незалежної думки й спадкоємність поколінь української культури. Завдяки цій книжці читач може відчути атмосферу шістдесятих, ознайомитися з громадянською позицією, яку займали українські дисиденти у той час, дізнатися про обставини, в яких формувалися українські дисиденти як особистості.

Придбати книгу

Тоні Джадт, Тімоті Снайдер. РОЗДУМИ ПРО ХХ СТОЛІТТЯ

 

cover-Judt-01

 • Автор:Тоні Джадт, Тімоті Снайдер
 • Переклад: Павло Грицак
 • Рік видання: 2019
 • Видавництво: Човен
 • Кількість сторінок: 384
 • ІSВN: 978-966-97668-6-1
 • Науковий редактор: Олександр Зайцев
 •  Літературна редакторка: Анна Процук
 •  Дизайнерка: Оксана Васьків

«Ця книжка є історичною розвідкою, біографією та етичним трактатом», — вважає один із її співавторів американський історик Тімоті Снайдер. У фокусі його розмов із Тоні Джадтом – «історія сучасних політичних ідей у Європі та Сполучених Штатах; влада і справедливість у розумінні ліберальних, соціалістичних, комуністичних, націоналістичних і фашистських інтелектуалів від кінця XIX до початку XXI століть». На думку Тімоті Снайдера, одними із найважливіших у їхніх розмовах із Тоні Джадтом стали «роздуми про обмеження (і здатність до відродження) політичних ідей, а також про моральні поразки (і обов’язки) інтелектуалів у політиці».

Водночас «Роздуми про ХХ століття» — це також і біографія історика й есеїста Тоні Джадта, який народився в Лондоні в середині XX століття, після катаклізмів Другої світової війни та Голокосту, у час, коли комуністи утверджували владу у Східній Європі.

Тоні Джадт (1948–2010) — британський та американський історик, публіцист, публічний інтелектуал. Член Американської академії мистецтв та наук і Британської академії. Викладав у Кембриджському, Каліфорнійському, Оксфордському та Нью-Йоркському університетах. Заснував Інститут Ремарка при Нью-Йоркському університеті та був його директором. Автор багатьох досліджень з історії Європи ХХ століття, зокрема історії Франції. Найвідоміша книга Тоні Джадта — «Після війни: історія Європи від 1945 до нашого часу».

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, публічний інтелектуал. Професор Єльського університету; фахівець з історії Східної Європи ХХ століття, зокрема історії України, Польщі, Росії. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та Голокосту. Українською мовою опубліковано декілька книг Тімоті Снайдера, зокрема «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним»; «Чорна земля. Голокост як історія і застереження»; «Українська історія, російська політика, європейське майбутнє»; «Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь»; «Червоний князь».

Придбати книгу

СОТВОРІННЯ СВІТУ. Сім днів із Тарасом Прохаськом

1-600x600Авторка: Тетяна Терен
Дизайн обкл.: Дарія Філіппова
Фото на обкл.: Валентин Кузан
К-сть сторінок: 376
Оправа: тверда
Розмір: 170 x 210 мм
Рік: 2020

На сторінках цієї книжки, цього інтерв’ю-ріки, журналістка Тетяна Терен і письменник Тарас Прохасько витворюють власну мапу із сімома важливими пунктами призначення. Вони роздумують про творення себе, про ландшафт, країну і світ, який нас формує. Приглядаються до рослин, тварин і людей. Намагаються зрозуміти і пояснити творчість. За цю семиденну мандрівку вглиб самих себе вони проходять кожен із етапів Акту Творення, намагаючись збагнути (на своєму рівні) задум Творця.

Придбати книгу

«MAGISTRA VITAE Розмови про історію з Сергієм Плохієм»

Автор:magistra-vitae-rozmovy-pro-istoriyu-z-sergiem-plohiem-922977.270x390 Сергій Плохій
Видавництво Дух і Літера
К-сть сторінок: 368
Оправа: тверда
Розмір: 170 x 210 мм
Рік: 2021

ISBN: 978-966-378-820-3

Уроки історії, які нам ще треба вивчити – головна тема збірки інтерв’ю історика Сергія Плохія, які він дав українським медіям протягом останніх років. Розмови історика з провідними журналістами та науковцями України – це не тільки погляд на історію очима сучасності, але також погляд на сучасність очима історії, захоплива подорож за лаштунки створення книжок з історії, які стали бестселерами в Україні та поза її межами. Нарешті, це відповіді на питання, які сьогодні турбують світ, коли він дивиться на Україну з перспективи свого власного досвіду та своєї історії. Якщо Вас цікавить не тільки як твориться історія, але і як вона пишеться, ця книжка для Вас.

Придбати книгу

Серія «Інший формат»

Серія «Інший формат» — видавнича серія, опублікована в 2003—2004 роках видавництвом Лілея-НВ (Івано-Франківськ). Серія складається з брошур, в яких опубліковані розлогі інтерв’ю з відомими сучасними діячами української культури. Концепцію серії розробив Тарас Прохасько, він проводив і записував всі інтерв’ю.

Інший формат: Юрій Іздрик

Тарас Прохасько - Інший формат: Юрій ІздрикТарас Прохасько

ISBN: 966-668-044-0
Рік видання: 2003
Видавництво: “Лілея-НВ”

Юрко Іздрик незаперечно значна постать українського літературного і інтелектуального життя останніх десятиліть, розповідає про надзвичайно важливі речі, які є, на перший погляд, звичайними симпатіями і антипатіями приватної людини.

Інший формат. Юрій Андрухович

Юрій Андрухович - Інший формат. Юрій Андрухович

ISBN: 966-668-045-9
Год издания: 2003
Издательство: Лілея-НВ

Що думає Юрій Андрухович, можна почитати у його романах, віршах, оповіданнях, есеях, авторських газетних колонках, чисельних інтерв’ю.
У цій книжці можна прочитати про те, що думає Юрій Андрухович про свої романи, вірші, есеї, авторські газетні колонки та чисельні інтерв’ю.

Розмова з Юрієм Андруховичем була записана 5 і 6 лютого 2003 року в Івано-Франківську.
Химерність її для нас обох полягала у тім, що впродовж багатьох років спілкування ми жодного разу не говорили про таке так.
Однак, усвідомлюючи серйозність співпраці в «Іншому форматі», ми увійшли у ролі іншого для нас формату і провели два сеанси запису бесіди.
Отож два рази по три години… Без перерви і начисто. Однак найцікавіші речі проговорювалися все ж у четверті години, коли диктофон був нарешті вимкнутий.

Інший Формат. Оксана Забужко

без автора - Інший Формат. Оксана Забужко

ISBN: 966-668-046-7
Рік видання: 2003
Видавництво: “Лілея-НВ”

Кілька записаних монологів — результат розмови з видатною письменницею і мислителькою Оксаною Забужко, авторкою романів «Польові дослідження українського сексу», «Сестро, сестро», монографій «Українська філософська їдея та європейський контекст. Франківський період», «Шевченків міф України», збірок поезій та есеїв.

Інший формат. Олег Лишега

Тарас Прохасько - Інший формат. Олег Лишега

Рік видання: 2003
Видавництво: “Лілея-НВ”

Завджи собі уявляв, що саме так має виглядати ідеальна українська есеїстика найближчого майбутнього – та, якої нестерпно бракує. Так говорить у побуті, так мислить вголос нащодень Олег Лишега.

Інший Формат. Ярослав Грицак

Тарас Прохасько - Інший Формат. Ярослав Грицак

ISBN: 966-668-048-3
Рік видання: 2003
Видавництво: “Лілея-НВ”

Очевидно, ще без історії неможливі жодні інтелектуальні спроби. Так само жоден “Інший формат” неможливий без історика. Особливо такого, який і серед істориків вирізняється іншим форматом.

Інший формат. Василь Герасим’юк

Тарас Прохасько - Інший формат. Василь Герасим’юк

ISBN: 966-668-042-0
Рік видання: 2003
Видавництво: “Лілея-НВ”

Розмова з Василем Герасим’юком, правдоподібно, не могла бути інакшою. Це свідчить про те, що Герасим’юк – передовсім Поет, а “Інший формат” передбачає й інший формат.

Інший формат. Борис Ґудзяк

Тарас Прохасько - Інший формат. Борис Ґудзяк

ISBN: 966-668-047-5
Рік видання: 2003
Видавництво: “Лілея-НВ”

Навіть у найповерховішій спробі фіксації актуального мислення неможливо обійтися без християнської пропозиції. Яскравим речником цієї альтернативи є ректор Українського Католицького університету, доктор церковної історії, отець Борис Гудзяк.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s