Фома: Я перейшов на українську і не жалкую

23 лютого 2013 р.

foma

В Україні українську мову потрібно захищати від політиків. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома). На його думку, українську мову можна зробити модною через популяризацію у мас-медіа, кіно та музику. Відтак, каже Фома, без державної підтримки тут не обійтися.
– Чи потрібно в Україні захищати рідну мову, і якщо так, то яку?

– На жаль, в Україні потрібно захищати рідну мову. Захищати, і підтримувати якомога ширшими народними масами і зусиллями усього українського народу на всіх рівнях.

– Тобто, захищати потрібно українську?

– Звичайно, українську.

– А захищати від кого?

– Захищати від людей на прізвища Колесніченки і Ківалови, від «товаріщєй із совєцього прошлого».

– А як би Ви могли охарактеризувати зараз стан української мови в Україні?

– Нею розмовляють, її люблять, це жива дуже популярна мова. Але через політичні ігрища, через політиканів це перетворюється на якийсь фарс.

– Тобто, на Вашу думку проблема лише у політиках?

– Тільки у них.

– А як Ви можете оцінити такий факт, коли, наприклад, у їдальні, кафе, ресторані чи барі офіціантка, яка сама з села Чернігівської чи Житомирської області звертається до Вас російською, чи так званою російською, або вона думає, що це російська…

– Так, вона думає, що вона говорить російською. Справа у тому, що це має бути серйозна державна робота та робота мас-медіа. Українська мова стає популярною через мас-медіа, через музичний продукт, кіно. Українська мова має звучати скрізь. Тоді люди, які ще не ідентифікували себе, розуміють, що українською багато говорять, українською є класна музика, класні фільми, вони теж починають говорити українською. Все це дуже просто. Це, даруйте, стадний рефлекс.

– Як, на Вашу думку, можна зробити українську мову модною?

– Для мене вона стала модною після того, як я почув перші записи українських рок-груп українською мовою. Я одразу зрозумів, що це дуже кльова мова для життя, для музики. І я, як російськомовний хлопчик з Києва, а я був російськомовним, коли навчався у школі, з 23 років свідомо перейшов на українську. Я ні у якому разі про це ніколи не жалкую. Навпаки, я дуже щасливий, що ідентифікував себе.

– У багатьох у свідомості залишається стереотип, що українська мова – це мова периферії чи села. Як цей комплекс вибити?

– Дуже багато прогресивних, модних людей говорять українською. І це є нормальний приклад. Але зараз ми існуємо в абсолютно «бєзпрєдєльній» системі – це хаос, бардак, жах… Коли людина, яка сидить у кріслі прем’єр-міністра, вона у досить поважному віці, старенькому, не може зв’язати двох слів українською. Це викликає сміх і жах.

– Тобто, виходить, що без державної підтримки не обійтися?

– Знаєте, у Росії щороку сотні мільйонів доларів йдуть на те, щоб підтримувати російську культуру, російську мову, оскільки, можливо, це найважливіша річ, яка ідентифікує державу. Саме тому В. В. Путін нагородив Колесниченка з Ківаловим та ще кількох персонажів орденом Пушкіна. Він, як президент своєї країни, нагородив людей в іншій країні, які отримують гроші від України. Президент Росії розуміє, як це важливо підтримувати російську мову. А от прем’єр-міністр України нею (українською) не може зв’язати кількох слів.

 

Джерело: Тетяна Ярмощук для Радіо Свобода

 

Джерело: Гуртом

Advertisements

Залишити коментар

Filed under "Мандри", Фоменко Сергій (Фома, Мандри)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s