Шарлоттою Генсбур, англо-французька актриса: Мій чоловік зовсім не мазохіст, а я – навпаки

13 лютого 2020 р.

Володарка призу Каннського кінофестивалю і двох премій “Сезар” дала інтерв’ю сайту “Сьогодні”.

 

13 лютого в український прокат виходить фільм Івана Атталя “Мій пес Ідіот”. Одну з головних ролей в кінокартині виконала дружина режисера, англо-французька актриса, володарка призу Каннського кінофестивалю за “Кращу жіночу роль” у фільмі Ларса фон Трієра “Антихрист” (2009) і двох премій “Сезар” Шарлотта Генсбур.

Перед прем’єрою фільму в Україні Шарлотта Генсбур розповіла “Сьогодні” про спільну роботу з чоловіком, а також цікаві подробиці про зйомки стрічки.

Ви з Іваном Атталем не боїтеся бути “парою в житті і в кіно”? Як Джина Роулендс і Джон Кассаветіс, наприклад. Вона – актриса, він – сценарист і режисер

О, як я їх люблю! Іван часто просить мене зрежисирувати що-небудь. Думаю, він хотів би, аби ми помінялися ролями. Але я не впевнена, що маю достатні режисерські здібності. У будь-якому випадку, спільна робота інтенсивніша, болючіша, але доставляє більше задоволення.

“Мій пес Ідіот” – це комедія?

Так. Однак вона поступово переходить в комедійну екзистенціальну драму – щось гостре, що стосується криз у житті. Цинізм, демонстрований Іваном, насправді – сором’язливість та біль. Нам потрібно поставити перед собою ці почуття, роздратування по відношенню до дітей, ненависть буття в парі, незважаючи на любов до партнера. Це щось на стику жанрів – смішне та добре кіно.

У фільмі "Мій пес Ідіот" Генсбур грає дружину головного героя

У фільмі “Мій пес Ідіот” Генсбур грає дружину головного героя
Фото: Allocine.fr

Після фільмів “Моя дружина – актриса” та “Вони одружилися і у них було багато дітей” ви знову знімаєтеся під керівництвом Івана, вашого чоловіка. Чи розглядаєте ви фільм “Мій пес Ідіот” як частину трилогії?

Івана забавляє гра з цим автобіографічним матеріалом, з тим, що його турбує насправді: життя офіційної подружньої пари. Мені подобається його свобода, манера скручувати матеріали особистого життя, створювати помилкові шляхи. Він сміється над нами обома, і мені імпонує його погляд – цей доброчинний спосіб перетворення наших дивацтв й примх на вигадку.

Зовсім нещодавно я дізналася, що Іван відмовився від екранізації цього роману 20 років тому. Тоді він точно не був готовий. Все в житті відбувається в слушний час, і я впевнена, що важливі проєкти з’являються в нашому житті завжди в найпотрібніший момент.

Картина досить жорстока в плані поглядів на сімейне життя. Як це прийняти?

Мені дуже подобається, що Іван не захотів виступити гладко, узгоджено, політкоректно з питань сім’ї, ідеального притулку та інших романтичних “соплів”. Немає сенсу екранізувати Фанте (фільм “Мій пес Ідіот” – екранізація роману письменника Джона Фанте. – Ред.) без кпинів. З цієї точки зору я знаходжу фільм досить жорстким, так, але водночас – людяним, добрим та щирим.

Яка вона – Сесіль, дружина головного героя?

Це жінка, яка, здається, підпорядкована фактичному стану справ, живе з нестерпним, егоїстичним, лінивим, незадоволеним чоловіком, і вирішує більше не піддаватися своїм бажанням. У книзі Джона Фанте жінка як персонаж практично відсутня, вона – жалюгідна, кумедна, другорядна стерва. Іван же у фільмі створив прекрасний персонаж. Він змусив мене існувати!

Шарлотта Генсбур з чоловіком у фільмі "Мій пес Ідіот"

Шарлотта Генсбур з чоловіком у фільмі “Мій пес Ідіот”
Фото: Allocine.fr

Він мазохіст? Атталь стверджує, що так

Він зовсім не мазохіст, а я – навпаки. Іван просто владна людина. Стосовно собаки, з яким він валяється протягом всього фільму, це скоріше провокація або садизм по відношенню до своєї сім’ї, тому що ми хочемо завести собаку протягом 15 років, а він проти.

Іван Атталь в ролі головного героя – Анрі

Іван Атталь в ролі головного героя – Анрі
Фото: Allocine.fr

На зйомках вам більше подобаються інтимні, драматичні сцени або комедійні?

Комедійні моменти вганяють мене в паніку, бо я, природно, не володію цією механікою. Чоловік втягує мене в комедію, і я вдячна йому за це. Шлях до комедії дається мені непросто, але я намагаюся!

Чи відчуваєте мандраж в кадрі після 35 років кар’єри в кіно?

Так! Я не довіряю собі. Я можу заціпеніти від мандражу, у мене буває таке велике бажання зробити все правильно, що воно стає задушливим. Особливо коли знімає Іван. Більше, ніж перед камерою Ларса фон Трієра, наприклад. З Ларсом мені цікаво, чи виправдовую я його очікування, але це не ставить мене під сумнів ні як жінку, ні як дружину. Немає жодних афективних проблем. Знімаючись у чоловіка, я не можу позбутися відчуття, що граю свою роль в нашій парі. Хочу бути для нього найкращою актрисою в світі та приймаю будь-яку критику з його боку.

Генсбур стверджує, що з Ларсом фон Трієром їй було простіше працювати, ніж з чоловіком

Генсбур стверджує, що з Ларсом фон Трієром їй було простіше працювати, ніж з чоловіком
Фото: Allocine.fr

 

 

 

 

 

Розмовляв Володимир Грисюк

 

 

 

 

Джерело: Сьогодні

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s