МАЧЕТЕ: У цьому світі або всі щасливі, або всі нещасливі

13 лютого 2020 р.

Лідер гурту Мачете Ярослав Малий – про онлайн-ботів, контроль над емоціями і свій новий альбом

 

Восени минулого року гурт МАЧЕТЕ випустив альбом I’MPULSE. З тих пір фронтмен проекту Ярослав Малий регулярно розповідає своїм передплатникам в соцмережах, як бути щасливими. Всі ці історії музиканта об’єднані хештегом #мывсеимпульс.

7 березня в українських шанувальників МАЧЕТЕ буде прекрасна можливість порвати дистанцію і опинитися з Малим на сеансі обміну щастям. В цей день у київському клубі Stereo Plaza відбудеться концертна презентація альбому I’MPULSE (квитки тут).

Напередодні цієї події ми поговорили з Ярославом про його концепцію щастя і дізналися, яке місце в ній займають пісні з нового альбому.

До виходу альбому в жовтні ви запустили у Facebook хештег #мывсеимпульс. Поясніть, будь ласка, його значення: ми всі – частина одного глобального імпульсу або кожен з нас – це імпульс?

Кожен з нас — імпульс. І всі ми зараз в глобальному імпульсі. Тому що світ працює хвилеподібно. Люди спілкуються один з одним, відчувають енергію. А енергія – це хвиля.

Імпульс, який закладений в цьому альбомі, це імпульс чистоти, гідності, сили, могутності. Усвідомленості. Відчуття себе як частини чогось великого, глобального і, в той же час, як окремого всесвіту. Кожен з нас унікальний. І цей альбом покликаний пробудити унікальність в кожній людині.

У поняття «ми всі» у вас входять тільки люди чи ні?

Світ – жива божественна система, і всі ми взаємодіємо в ній одне з одним. Дуже багато в цьому світі залежить від людей. І псують його тільки вони. Альбом I’MPULSE спрямований до людства. Наша мета – зрозуміти, що від наших вчинків і думок залежить все, що тут відбувається. Зробити так, щоб все було зі знаком плюс, щоб ми всі були по-справжньому щасливі. Це реально можливо, це не просто слова. Яким чином? В альбомі все написано.

Імпульс, про який ви говорите, має якусь мету, або вся його суть – в русі?

Рух – це і є мета. Буває, люди ставлять перед собою завдання досягти чогось. І біжать до цього, забуваючи про те, що біг – і є життя. У досягненні і є сенс. Якщо є щось, чого ти хочеш, але не маєш, значить, ти до цього не готовий. І сам шлях до моменту, коли ти вирішив це отримати і отримав, і є метою. В процесі ти ростеш, змінюєшся, і коли стаєш до цього готовий, ти це отримуєш.

Чи доводиться вам жорстко контролювати імпульси, які в вас породжують емоції? Якщо так, якою методикою ви користуєтеся?

Бігти за емоціями – це найпростіше, що може бути. Людина отримує від цього насолоду і біжить далі. Важливо розуміти: в людині закладено можливість бути щасливим, але це ніяк не залежить від погоні за емоціями. Вони приходять у відповідь на те, як ти бачиш світ і як до нього ставишся. Нерідко люди все життя присвячують добуванню емоцій, втрачаючи себе і відчуття життя. А потрібно просто зупинитися, натиснути на паузу і подумати: «Що мені конкретно потрібно в цьому житті, щоб бути щасливим?»

Зараз все навколо нас побудовано на емоціях: тут тобі дадуть відчуття свята, тут відчуття тіла, щоб ти відчував себе в тонусі, тут відчуття шоу. І людина біжить бездумно від однієї точки до іншої.

Я ніколи не спирався на емоції. Намагаюся відчувати себе щасливим в усьому, що відбувається, і ні за чим не женуся. Просто живу і отримую задоволення від життя, від людей, які мене оточують, від справ, які роблю, від можливості працювати над собою і давати світові щось хороше.

На відео з монологами, які ви викладаєте у соцмережах, ви спокійні і умиротворені. Що вас після багаторічних духовних практик все ще вибиває з рівноваги?

Так, по суті, нічого. Бувають якісь сплески емоційні, реакції, як у кожної людини, яка схильна до цього. Але, в цілому, я дуже гармонійно відчуваю себе в усіх моментах життя.

Якби у вас була можливість знищити мільйони агресивних онлайн-ботів, ви б нею скористалися?

Я нею і користуюсь (сміється). Агресія в цьому світі виникає через нестачу любові. Творчість, мистецтво – це форма передачі любові, якщо, звичайно, твоя енергія справжня, якщо в ній бажання не випинати своє его, а реально віддати людям ковток чистого повітря. Завдання людей мистецтва – пробуджувати в людях відчуття любові, бажання зрозуміти, що я роблю в цьому світі.

Ми точно не перебуваємо тут, щоб бути агресивними ботами, ми тут, щоб навчитися бути щасливими, любити, і ми робимо це завдяки нашій творчості. Самі вчимося цьому і передаємо наші знання людям. Думаю, світ явно стає красивішим від цього.

У ваших кліпах багато красивих ландшафтів. Як би ви описали свої відносини з природою?

Ми невід’ємна частина природи. Весь інтелект, який нас оточує, все, що ми бачимо – це живе. Перебуваючи в містах, ми часто не помічаємо цього. Все під асфальтом та бетоном. Наприклад, я живу на природі, в горах, і там відчуваю себе частиною загальної енергії, абсолютної любові. Власне, це ми потім і транслюємо в наших піснях, це як нагадування кожному з нас.

Ми біжимо до великих міст, у великі спільноти, забуваючи, що наша сила – усамітнення з природою, з цією планетою і енергією, яка нас оточує. Для нашого гурту це дуже важливо, і ми не просто словами, мелодіями, але й чудовими картинками нагадуємо про красу. Вона створена для нас, щоб ми були самодостатніми і щасливими людьми, а не зомбі, які живуть в склі і бетоні і бігають по асфальту з ранку до вечора, щоб заробити гроші.

Тому ми робимо це все усвідомлено, щоб пробуджувати у людей бажання з’єднатися із загальною енергією, яка реально дає сили і розуміння, що таке людина.

Ви можете трьома словами описати свій новий альбом?

Любов, гідність, щирість.

Якщо у людини є час послухати лише дві пісні, щоб вирішити, чи варто слухати весь ваш альбом, які ви порадите?

Першу і останню пісню — «Ныряй без остатка» и «Удача».

Концерт Мачете у Києві відбудеться напередодні 8 березня. Можливо, 14 лютого вам підійшло б більше?

Та ні… Ми не вибираємо дати концертів і не пов’язуємо їх зі святами. Зараз нам запропонували цю дату, і ми з задоволенням погодилися. А так, в принципі, кожен концерт для нас – свято. Речі, про які ми говоримо, вони не в контексті буденності, про них не можна поговорити і забути. Це засадничі речі, на яких тримається людство: любов, правильне ставлення одне до одного, до світу. Розуміння себе, пробудження свідомості. Ці речі самі по собі вже свято, якщо вони відбуваються у твоєму житті. Тому ми не вибираємо дати спеціально, просто робимо концерти і ділимося інформацією, якою володіємо.

На концерті 7 березня буде щось таке, чого не було ще ніколи на виступах МАЧЕТЕ?

Концерт Мачете – це неформальна розмова між людьми, які люблять і поважають одне одного. Кожен раз відкривається щось нове, щось нове хочеться сказати… Ми не знаємо, які треки гратимемо, по ходу концерту постійно змінюємо плейліст. Я знаю точно, що 7 березня у Києві буде кілька запрошених гостей, зараз думаємо над цим. Буде кілька сюрпризів. Це буде просто чудовий концерт, я впевнений. Будемо грати пісні з I’MPULSE, будуть і зовсім нові треки.

У жовтні ви писали в Facebook, що після 4 років духовних практик накопичили в собі багато нового і готові цим ділитися. Мова не лише про пісні?

Мова про енергію. Ми зрозуміли, що чистий потік енергії і доступ до нього є у кожної людини. Але ми з часом забуваємо про те, наскільки кожен з нас унікальний, і втрачаємо його. Музика допомагає нам донести слова, які ми говоримо. Цю вібрацію ми і видаємо в світ. Вона пов’язана не тільки з нашою творчістю, але й з нашими відносинами усередині сімей, з друзями, близькими.

Тут немає нічого незрозумілого. Коли зустрічаєш якусь людину, ти відчуваєш, приємно тобі з нею перебувати чи ні. На яких частотах вона з тобою спілкується. Ми просто спілкуємося з людьми на високих частотах і ті, хто це відчуває, розуміє, вони це так і сприймають. Все наше життя – це спілкування, енергія, і не важливо, займаємося ми музикою або даємо інтерв’ю.

У 2015 році ваше повернення в Україну з РФ стало великим громадянським вчинком. За ці роки якось змінився ваш погляд на протистояння України і Росії?

Будь-який конфлікт – це результат помилкового сприйняття світу. Наше завдання, як людей, пов’язаних з мистецтвом, у яких є можливість говорити з мільйонами, дати людям не якусь сторону, яку їм потрібно зайняти, а відчуття усвідомленості і розуміння, що всі люди на Землі – одне ціле. Одна еко-система.

Конфлікти – це результат неправильних дій. Негатив людей вбирає Всесвіт, і потім видає нам його у формі природних лих, воєн і катаклізмів для того, щоб ми, зіткнувшись з ними, прокинулися і зрозуміли – ми тут не просто, щоб макарони поїсти і зайняти чиюсь сторону, а щоб бути щасливими. І це можливо лише у взаємодії з іншими.

Хто ти насправді, можна зрозуміти не тоді, коли ти сидиш на барикадах і кричиш «вперед!», а коли реально розумієш, що тобі в житті потрібно. Що ти зробив для світу такого, щоб не було страждань?

Не може бути один народ щасливий, а решта нещасливі. У цьому світі або всі щасливі, або всі нещасливі. Завдання людей мистецтва – пробудити в тих, хто їх чує, почуття відповідальності за те, що відбувається не тільки в їхній країні, а й в усьому світі. І це наше завдання, у якого немає меж. Ми говоримо для всього людства.

Багато з тривогою ставляться до почалося 2020 році. А у вас які почуття щодо нього?

2020 нічим не відрізняється від 1920-го або від будь-якого 20-го року. Тривога – це коли ти чогось боїшся, починаєш від цього втікати. Увесь час боїшся майбутнього, тому що не знаєш, яким воно буде. Біжиш через якийсь досвід минулого, думаєш про те, що було погано, а зараз буде ще гірше.

Але момент, в якому ми живемо, — це сьогодні. І коли ми боїмося майбутнього, спираючись на досвід з минулого, ми не живемо майбутнім в дану секунду. Посміхніться зараз, подивіться в очі коханій людині, скажіть: «Я тебе люблю, хочу бути з тобою. Давай зробимо щось кайфове, придумаємо якийсь цікавий проект». Ось це і є життя. Тому не потрібно боятися 2020-го або 2021-го, або ще якогось року. Життя – це мить, яке є зараз, і в цю мить потрібно бути просто щасливою людиною. І це залежить лише від тебе.

Концерт Мачете: 7 березня, Київ, Stereo Plaza, 19.00

Фото надані компанією «Квартал-Концерт»

 

 

 

 

 

Розмовляв Ігор Панасов

 

 

 

Джерело: Карабас

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s