50 запитань Дизелю з Green Grey до його 50-річчя

25 грудня 2019 р.

Засновник та ідеолог гурту Green Grey з приводу свого ювілею розповідає про музику, себе та світ навколо

 

Сьогодні у київському клубі Atlas буде свято. Дизель, він же Андрій Яценко, святкуватиме своє 50-річчя. На сцені до нього та Green Grey приєднаються ТНМК, O.Torvald, Артем Пивоваров, ВВ, Скрябін, Yarmak, Alina Pash, Pianoбой та ще багато музикантів.

Напередодні цієї феєрії ми надіслали Дизелю 50 питань про все – про музику, його звички, відносини з Муріком, про секс, політику, Грету Тунберг, британських вчених, подорожі… І вчора нарешті отримали відповіді на 48 з 50 запитань. Читайте їх і приходьте сьогодні в Atlas. Буде гаряче.

 

 1.Ти у 10, 20, 30 років уявляв собі, що буде з тобою у 50, і якщо так, що саме уявляв?

З огляду на те, що я в 6 років зібрав свою першу групу, а в 10 вона була популярна у вузьких колах, в принципі, я це і уявляв.

2. Що ти як музикант можеш зараз таке, чого не міг у 30 років?

Я і в 30 міг, в принципі, все. У 20 я не міг собі дозволити хороших музикантів, тому зараз, у 30, 40 і 50 я насолоджуюся цією можливістю.

3. Музика як явище у 1993 році (коли починав Green Grey) і музика у 2019 році — в чому принципова різниця між ними?

У 90-ті музика була релігією. Ті, хто її слухав, могли назвати себе меломанами. Для того щоб побачити улюблений кліп, потрібно було провести цілий день біля телевізора. Зараз музика перетворилася на ширвжиток.

4. Чи змінюється для тебе сенс поняття «рок-музика» з роками?

Ні, не змінилося. Рок – це не жанр. Жанр може бути рок-н-рол, хардрок. Рок-музика сама по собі це мрія. Мрії не змінюються, змінюються люди, які до них йдуть.

5. Що б ти зробив з людиною, яка б тобі сказала в обличчя, що Green Grey вже час йти на пенсію?

Дивлячись, хто це сказав. Посміявся б.

6. За останні три роки три легенди 1990-2000-х скоїли самогубство (Корнелл, Беннінгтон, Флінт). Чия смерть з них тебе найбільше шокувала і чому?

Смерть усіх трьох мене шокувала, особливо Корнелла. Корнелл – один із моїх улюблених вокалістів. Soundgarden – один з моїх улюблених гуртів, і я був дуже засмучений. І, звісно ж, The Prodigy, Флінт. Що сказати, йдуть кращі.

7. Як ти працюєш з собою, коли відчуваєш, що насувається негативний настрій?

Залучаю позитивні флюїди. Намагаюся виганяти негативні емоції.

8. Чи знайоме тобі відчуття заздрості до колег і чи пригнічували тебе колись їх успіхи?

Ніколи. Я думаю, що будь-який успіх моїх колег розвиває ринок і допомагає мені розвиватися теж. Здорова конкуренція завжди лише на користь.

9. Назви три альбоми, які ти слухав, коли тобі було 30 років, і до яких повертаєшся зараз?

Metallica – Master Of Puppets. І зараз я, в принципі, підписаний на Metallica і дивлюся, наскільки хлопці не змінилися за весь цей час. І за це знімаю капелюха. Depeche Mode – Songs of Faith and Devotion. І з тих часів Limp Bizkit – Three Dollar Bill, Y’all$ – це здається переворотом у рок-музиці, як новий горизонт.

10. Які три речі в українській музичній індустрії ти б змінив, якщо б міг творити дива?

По-перше, відгородив би політику від музики. По-друге, скасував би квоти, справа не в квотах, а в талантах, хто цього ще не зрозумів. Є чудові таланти, які співають українською, і краще їм допомагати, ніж сортувати. І третє – побільше красивих дівчат у шоу-бізнесі. Якщо ви гарні дівчата, то швидше до нас, у шоу-бізнес.

11. Заради концерту якої світової зірки ти б віддав $5000?

На Nirvana б віддав.

12. Який найкращий та найгірший особисто для тебе кліп Green Grey?

Найкращий кліп, на мій погляд, це «Емігрант». А найгірший, на мою думку, це «Все будет хорошо», але, хоч як це дивно, він двічі отримав премію за кращий відеокліп.

13. На який стрімінг ти підписаний, чи слухаєш музику на вінілі та аудіокасетах?

На вінілі останнім часом люблю слухати музику, особливо Green Grey. Хочу похвалитися, що це поки що найкрутіший альбом в Україні з тих, що я слухав на вінілі.

14. Чи був у Green Grey концерт на корпоративі, який виявився справжнім жахом, а тепер ти згадуєш про нього і смієшся?

Бували, звісно. Мурік називає ці концерти «молекулярними». Були концерти, за які ми отримували 20 000 $ за те, що грали самі для себе. Були ще концерти, за які нам платили гроші, але просили не виступати. Хотіли, щоб ми просто були присутні.

15. Чи намагався ти колись змінити Муріка, коли тобі в ньому щось не подобалося?

Ми весь час намагаємося змінювати один одного. І не лише ми, а й взагалі кожна людина. Але я скажу вам, що це не вдалося ні йому, ні мені.

16. А він тебе?

І він напевно теж намагався мене міняти. Думаю, що в цьому і полягає успіх нашого довголіття. За фактом, не хочемо, щоб жоден з нас змінювався.

17. З відносинами яких відомих персонажів ти б порівняв твої відносини з Муріком?

Бівіс і Батхед.

18. Чи змінюється з роками твоє ставлення до алкоголю та наркотиків?

Звісно! Зараз я взагалі не п’ю алкоголь, не рахуючи пшеничний фреш (пиво). Це для того, щоб вирівняти свої позиції. Наприклад, якщо на концерті 1000 людей, то важко бути тверезим у цьому оточенні. З 30-35 років я не п’ю.

19. Коли ти в останнє переслуховував свій сольний альбом Beauty and the Beast і які в тебе були враження?

Сміявся довго. Це було за 10 років до того, як музиканти почали цим займатися, це як чистий експеримент. Поєднати фрик-шоу і оперний спів, рок-музику і танцювальну музику – непросто. У ті часи це було смішно. І найцікавіше, цей проект повністю окупився. Ми 6 разів розігрівали «Євробачення», фірма була в захваті. Досі отримую безліч заявок на шоу Beauty and the Beast, але оскільки зараз його немає, я відмовляю. Але, хоч як дивно, комерційно воно дуже успішне.

20. Якщо б в тебе була можливість зібрати на зустріч всіх учасників Green Grey всіх років, яке місце та місто було б для цього найкращим?

У мій день народження, власне, все так і буде. 25 грудня, Atlas – найкраще місце!

21. Скільки тобі потрібно коштів на місяць, аби відчувати себе впевнено?

Дивлячись у якій країні, дивлячись у який період часу. В Україні, я думаю, від 3 до 5 тисяч доларів, це з урахуванням того, що ти ще «тусуєш» своє оточення.

22. Чи дотримуєшся ти у чомусь режиму (їжі, сні, фізичних вправах та ін.) та чи легко тобі це вдається?

Хоч як це дивно, я дуже «нережимний» чувак, але сплю рівно 8 годин. Як вдається? Просто сили закінчуються в один і той же час, і прокидаюся в один і той же час.

23. За що ти любиш та ненавидиш хіп-хоп?

Я його люблю і не можу не ненавидіти, це стиль життя. Як і рок, насправді. Просто рок – музика більш енерговитратна, а в хіп-хопі можна піймати вітер і просто «плисти на вітрилі».

24. На церемоніях MMusic Awards та YUNA ви виступали разом з MONATIK та Олею Поляковою. Як одним словом ти можеш назвати кожен з цих виступів?

Феєричним.

25. Якщо в тебе у 2019-му журналіст запитає: «Чому гурт має назву Green Grey?», якою буде твоя реакція?

Побачу, що новачок, і пожалію. Обійму і пробачу.

26. Яка соцмережа для тебе найголовніша та чому?

Я напевно найбільше сиджу на Facebook, тому що там вільний доступ до всіх моїх друзів, а їх дуже багато, щоб обдзвонювати. А так я їх усіх бачу.

27. Кажуть, за статистикою з роками людство все менше займається сексом. А ти?

Напевно, так, адже пару століть тому робити було нічого, я не уявляю, чим вони ще могли займатися. А зараз можна в кіно сходити, в ресторан… Я впевнений, що за час походу в ресторан і в кіно три століття тому вже можна було 4-5 дітей зробити.

28. Ти довіряєш британським вченим?

Точно не вірю!

29. Як думаєш, Грета Тунберг молодець?

Ідея хороша, реалізація не дуже. Це називається «не вірю».

30. Що ти вiдчуваєш, коли чуєш «Володимир Путін»?

(Без відповіді).

31. Ти живеш «поза політикою» чи слідкуєш за новинами та намагаєшся винайти своє ставлення до них?

Стежу за політикою, і в мене є своя думка про те, що відбувається.

32. Ти б хотів переїхати жити до іншої країни?

У мріях, можливо, і хотів. Я за своє життя об’їздив багато країн, які в перспективі розглядав для свого подальшого життя, але в світі немає жодного міста настільки теплого і мого, як Київ.

33. Можеш назвати своє найкраще рішення як музиканта Green Grey та свою головну помилку?

Найкраще рішення – у 1993 році, після того як ми виграли фестиваль «Покоління 1993», тоді ще Мурік не був у складі Green Grey. Я розпустив перший склад, залишився сам і взяв Муріка. Невдалих рішень у мене не було, тому що кожне з низ вело мене до цього дня, а зараз я абсолютно щасливий.

34. Як гадаєш, скільки триває фінальне соло Слеша у пісні November Rain (тільки не підглядати у YouTube)?

Думаю, від півтора до двох із половиною (правильна відповідь – 1 хвилина 26 секунд – ред.).

35. Скільки гітар ти розтрощив у своєму житті?

Жодну гітару не трощив. Я однолюб щодо цього, в мене є улюблена гітара, а до інших ставлюся з повагою, адже всіх їх робили майстри, вкладали душу. І взагалі, я дуже не люблю, коли б’ють гітари.

36. Який музичний жанр тобі на сьогодні найбільш цікавий?

Хiп-хоп.

37. Якщо б ти міг зібрати супергурт з будь-яких музикантів, кого б ти до нього запросив?

Усіх музикантів, які грали в групі Green Grey. У цьому і є наша перевага й фішка, що під кожен альбом ми беремо найкращих артистів у своєму жанрі.

38. Назви останню пісню, слухаючи яку, ти плакав?

Я, напевно, не настільки споживацьки ставлюся до музики, як до кіно, наприклад, щоб настільки перейматися. Розбираю музику на частини, на запчастини, дрібні деталі, до молекул. Я її слухаю, оцінюючи на відміну від кіно. Навіть відмовляюся від зйомок у кіно, хоча мені дуже багато пропонують, щоб не втратити цю емоцію, коли я можу поплакати в кінотеатрі.

39. Не секрет, що у 1990-2000-ті українські музиканти були вимушені платити за ротації на радіо та ТБ. Чи треба вашому гурту це робити зараз?

Ми ніколи не платили на радіостанціях або телеканалах, жодного разу. Таланти проб’ються самі, а за нездар доводиться платити.

40. Основний репетуар Green Grey — російською мовою, і в Росії вас досі пам’ятають. Чи поїхав би ти з концертами туди зараз?

(Без відповіді).

41. Які три основні речі потрібно знати молоді, яка хоче побудувати музичну кар’єру?

Головне – віра в себе, відданість своїй справі. І не втрачати здоровий глузд.

42. Чи робив ти колись у житті стейдждайвинг і якщо так, чи сподобалося тобі?

Ні, але це, швидше, особливість моєї зачіски. Тобто, я впевнений, що якщо стрибну в натовп, у мене повисмикують дреди.

43. Уяви, що в тебе є можливість сходити на каву з кимось з цих трьох – Емінем, JayZKanye West. Кого б ти обрав?

Однозначно Jay-Z.

44. Що робити, коли не пишуться нові пісні?

Писати їх.

45. Що робити, коли все задовбало і хочеться втекти на безлюдний острів?

У мене такого не було жодного разу в житті.

46. У 2018 році ви піснею «В одному човні» підіймали питання про те, що пісні російською мовою дискримінують в Україні. Чи відчуваєш ти цей тиск зараз?

По-перше, там три куплети, і хоч якою б мовою ми співали, все одно залишимося собою, але іншими словами. А крім усього, там співається, щоб не розхитувати подібними питаннями човен нашої країни. Кожен бачить у пісні те, що він хоче бачити. Ми самодостатні, і на тиск не звертаємо уваги.

47. Коли зручніше носити дреди – у 30 років чи у 50?

Однаково комфортно.

48. Коли закінчується молодість?

Я чув, що з погляду науки в 44. А насправді я і зараз почуваюся студентом. Тому вона закінчиться тоді, коли перестану це відчувати.

49. Все буде добре чи ні?

100% так.

50. Що найбільше ти б хотів отримати\зробити\побачити у 2020 році?

Процвітання, прорив нашої країни. Щоб ми, всі українці, зробили світовий прорив, адже ми всі на це здатні. І кожен на своєму місці має це зробити. Якщо кожен візьметься за роботу і оголосить січень місяцем проривів, то в лютому ми вже будемо значно краще почуватися.

Фото надані прес-службою Green Grey

 

 

 

 

Розмовляв Ігор Панасов

 

 

 

 

Джерело: Карабас

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s