Іван Букрєєв, директор НЛО TV: Наступного року НЛО TV буде в плюсі

10 жовтня 2019 р.

Чи буде НЛО TV знімати свого «Слугу народу», як оптимізує виробництво, чому до ситкомів додає в ефір процедурали та навіщо знімає прокатне кіно – в інтерв’ю директора НЛО TV Івана Букрєєва.

Новий сезон телеканал НЛО TV з «Медіа Групи Україна» розпочав пізніше за конкурентів – у першій декаді жовтня. Канал представив чотири нові комедійні серіали («Паніка Вова», «Громада», «Прєподи», «Швидка-2»), анімацію («Небезпечна зона» та «Чортовийки») та продовжить шоу «Мамахохотала», «Без краватки», «Оттак мастак» та «Середземноморський check-in».

На презентації сезону НЛО TV заявив про амбітні плани. Наступного року директор каналу Іван Букрєєв планує не лише вивести НЛО TV в нуль, а й зробити прибутковим. Тепер канал орієнтується на трохи старшу аудиторію 18-35 років (замість 14-24), а в контенті ситкоми незабаром буде розбавлено іронічними детективами, у тому числі й процедуралами.

Детальніше про плани каналу читайте в інтерв’ю Івана Букрєєва «Детектору медіа».

– Іване, чи задоволені ви першими результатами року для НЛО TV та початком сезону?

– На відміну від конкурентів, наш осінній сезон стартує в першій декаді жовтня. Подивимося на те, як підуть проєкти, і далі будемо вносити корективи, запускати альтернативні проєкти. Але в цілому роком ми задоволені. Це стосується і НЛО TV, й «Індиго TV». «Індиго» взагалі перевиконує план, НЛО TV йде в плані. Але при цьому зараз ми змінюємося. Ми дещо збалансували чоловічу та жіночу аудиторії та продовжуємо цей процес. До ситкомів ми будемо додавати процедурали (процедурна драма – різновид детективно-кримінальних серіалів. – ДМ) з акцентом на гуморі.

– Потенціал у процедуралах бачить і канал «Україна».

– «Україна» – спеціалісти з процедуралів, адже на цьому будується їхній денний прайм. Однак вони тепер розглядають їх на прайм.

– Чому саме процедурали? Тому що це вертикальні  за своєю структурою продукти?

– Так. Тут питання в повторюваності. «Україна» теж хоче вкласти великі бюджети в повторювану історію, яку можна ротувати частіше, ніж раз чи два на рік. Ми першочергово працювали із ситкомами, а зараз хочемо спробувати в годинному форматі іронічні детективи. Цього тижня ми будемо прем’єрити «Паніку Вову». Цей іронічний детектив ми спершу знімали для «Індиго», але взяли на НЛО TV.

– Тобто «Паніка Вова» буде таким експериментальним проєктом, який покаже, чи варто вам іти в нішу процедуралів? Чи, можливо, паралельно ви вже розробляєте інші історії?

– На базі цього проєкту ми подивимось, у який бік рухатись. Але на початку наступного року ми плануємо запускати інші процедуральні історії. Пишемо і розуміємо, що будемо знімати влітку. Зараз ми, радше, придивляємось. Так само, як в історії зі «Швидкою», ми провели фокус-групи і передали правки та побажання знімальній групі для підготовки другого сезону.

Також у нас скоро буде прем’єра серіалу «Громада», з яким ми вийшли у фінал пітчингу USAID і перемогли в ньому. А зараз уже пишеться другий сезон на наступну осінь.

Іван Букрєєв з подарунком від акторів серіалу «Громада»

– Його ви плануєте знімати власними силами, чи можливе продовження гранту?

– Подивимось. Якщо все вийде, то сподіваємось на продовження гранту. Колеги з USAID були на знімальному майданчику, бачили сценарій. Їм усе подобається, нам усе подобається. Сценарій, звісно, задумувався не під пітчинг. Нас цікавить контекст реформ, прихід нового покоління в політику. І він б’є в одну точку із цілями USAID. Ми подались і, як і розраховували, стали переможцями.

– За комерційною аудиторією ви маєте частку трохи вищу за 2% (у вересні 2,04%). Яка ваша мета на 2020 рік?

– За аудиторією 18-54 план НЛО TV – 2,3-2,4%, а в «Індиго» – 1,3-1,4%.

– Як і раніше, для НЛО TV ядро – це 14-24 років?

– Ми намагаємося працювати в більш широкому ядрі 18-35. Це пов’язано з тим, як продається та ділиться реклама в Україні. А баланс чоловіків та жінок хочемо 50 на 50. Зараз у нас 60 на 40, але ми поступово-поступово його коригуємо. Для цього ми придбали серіал «Усі жінки відьми». А на наступний рік плануємо додати в наш ефір західних проєктів. Ми вже домовилися про «Друзів» та «Теорію великого вибуху», також ми продовжуємо працювати з тими франшизами, які в нас є.

– Ви згадували про те, що багато виробляєте на аутсорсі. Яка у вас політика співпраці з продакшнами щодо розподілу замовлень і прав на готовий продукт?

– Часто свої ідеї нам приносять продакшни. Або самі пропонуємо продакшнам розписати наш концепт. Так було із серіалом «Громада». Усі права на проєкти, які ми фінансуємо, залишаються у нас. За іншими схемами економічно значно важче працювати.

– Кількість ваших партнерів зростає. Хто зніматиме для вас нові процедурали?

– «Громаду» і «Паніку Вова» нам робить продакшн «Куниця». Щодо нових проєктів ми відкриті та шукаємо варіанти. Можливо, це будуть нові партнери.

Кадр із серіалу «Громада»

Кадр із серіалу «Паніка Вова»

– Чи змінились умови співпраці з «Мамахохотала» після того, як Роман Грищук пішов у депутати?

– Не змінились. Тому що, крім Роми, команда та сама, ми як працювали – так і працюємо. Бажаємо Ромі успіхів у Верховній Раді.

– Чи буде він надалі задіяний у роботі як актор?

– Як актор – ні. Наскільки я знаю, у партії «Слуга народу» є заборона на участь у виступах. Якщо депутат раніше був актором чи шоуменом, то він не може продовжувати цю свою діяльність.

– Це неофіційна внутрішня заборона?

– Наскільки я знаю, так. Я сподіваюся, що Рома віддепутатствує і повернеться до нас.

– Усі проєкти, які вже давно у вашому ефірі, («Куратори», «Дефективи» тощо) продовжать виходити, чи від певних з них ви можете відмовитись?

– Ближче до Нового року ми аналізуватимемо, які проєкти мають подальший потенціал. Щось, звісно, ми завершимо, щось з’явиться нове.

– У ваших проєктах ви в гумористичній формі показуєте певні процеси в країні: реформи медицини, поліції. Ось тепер вийде «Громада». Крім студентів, медиків, поліцейських, які ще герої можуть з’явитись у ваших програмах?

– Навіть не знаю. Зараз усі говорять про політику, але ми ще думаємо.

– Свого «Слугу народу» ви б не хотіли зняти?

– Повторення – мати заїкання. Можливо, зробимо проект «довколаполітичний». Але війна та політика для нас – складні жанри, і ми не плануємо глибоко в них залазити. Хоча у фіналі «Суперкопів» двоє героїв поїхали на фронт – на схід. Ми відзняли їх на БТР з обіцянкою повернутись у поліцію. Але ми не хочемо жартувати з темою АТО, це для нас дуже болюча точка.

А так будемо ще дивитись на айтішників. Серіал про вчителів у нас є («Прєподи», «Куратори»). Будемо шукати тих спеціалістів, які не розкриті.

– А журналісти?

– Можливо. Але ця тема близька до політики. Поки що ми в пошуку.

– Скільки коштує година виробництва на вашому каналі?

– Це закрита інформація, але дешево. Це удвічі й більше разів дешевше за середню ціну по ринку.

– А анімація?

– Так само. Особливої різниці у вартості ігрового та анімаційного серіалу немає. Але сподіваюся, що ринок буде зростати і ми зможемо дозволити собі більші витрати.

– За рахунок чого вам вдається оптимізувати виробництво?

– Ми працюємо з маленькими продакшнами. Також, на жаль, це досягається тим, що ми прикручуємо всі гайки й максимально економимо. Мені, звісно, це не дуже подобається. Але це ті реалії, у яких ми працюємо. Сподіваюся, поступово ми зможемо все більше вкладати в епізоди та підвищувати якість.

– «Індиго» приносить прибуток, а чи є самоокупним НЛО TV?

– «Індиго» дуже прибутковий уже третій рік. А НЛО TV до кінця року майже вийде в нуль, буде в невеликому мінусі. Наступного року ми маємо бути в плюсі.

– Чи вдається вам продавати ваші проєкти?

– З огляду на те, що ми вже два роки виробляємо їх українською, то дуже важко. Але вони продаються. Наприклад, у Казахстан ми продали «Суперкопів». Також наші фільми купують платні платформи (зокрема, фільм «Інфоголік»). Анімацію ми ще на ринках не представляли, але незабаром будуть готові повні сезони, і ми включимо в каталоги й ці проєкти.

– Ви задоволені першими показами анімації?

– На Новий рік цифри були непогані. А на вихідних вони пройшли слабенько, але це питання часу й розкачки.

– Зараз анімацію ви показуєте на вихідних, чи не хочете ви її поставити у слотах, суміжних із «Сімпсонами» в будні?

– З часом – так.

– Ваш глядач – молода аудиторія, яка дивиться контент в інтернеті. Чи плануєте ви виробляти ексклюзивні проєкти для інтернету?

– Це питання стоїть на рівні медіагрупи, тому що в нас є свій ОТТ-сервіс. Але наразі це питання монетизації.

– Новий канал робить програми для YouTube. І навіть наступного року планує вебсеріал.

– Мені зараз важко зрозуміти, наскільки це буде ефективно з точки розу грошей. Тому що навіть 1 млн переглядів з українським трафіком – це 600 доларів. Це кошти, які не можна зіставити з жодними витратами.

Такі плани є і в SLM, і в нас. Але треба подивитись на те, як це окупити. Як заробити на телевізійному продукті – я розумію. Це питання ротації, амортизації тощо. Як заробити розумні гроші у прокаті – я теж розумію. А щодо інтернету – це складний для мене момент, бо він приносить найменші доходи.

– Раніше ви говорили, що не будете виставляти на YouTube анімацію. Які ще ваші проєкти не будуть у відкритому доступі на YouTube?

– Поки що на YouTube ми викладаємо всі проекти, крім фільмів. Далі подивимось. Усе залежить від стратегії медіагрупи.

– Іване, ви казали, що розумієте як заробляти на телебаченні та в кінопрокаті. Але ваші фільми поки не принесли великих прибутків. Наприклад, на «Інфоголіку» ви не заробили, «Зустріч однокласників» взяла менше очікуваного. Навіщо ви знімаєте кіно? Чому ці бюджети ви не вкладаєте в контент для каналу?

– Кіно нам потрібно з деяких причин. Насамперед, це питання якості. Тому що кінопрокатна історія зазвичай якісніша за телевізійну (за винятком, хіба що, таких проєктів, як «Нюхач»). Також це питання маркетингу. Будь-який реліз – це кампанія в межах країни. Також це питання поповнення бібліотеки.

Іван Букрєєв з керівником кінодистрибуторської компанії MMD UA Романом Мартиненком і народним депутатом, колишнім керівником студії «Мамахохотала» Романом Грищуком

– Але ж це кошти, які не можна зіставити, – вартість закупки та зйомки фільму.

– Залежить від фільму. Звісно, зараз вони не так коштують, як у 2007-2012 роках. Але великі канали платять достатньо суттєві кошти за такі ліцензії західних фільмів. До того ж, якщо ми кажемо про замовлення фільмів (4-серійних) для великих каналів («України», «1+1» та СТБ), то ціна питання вираховується в 100+ тисяч доларів. Це кошти зіставні з тим, що ми недоотримали в прокаті.

Якщо повернутися до питання, навіщо нам фільми, то ми хочемо на них заробляти з продажу квитків, продакт-плейсменту тощо. Якщо домовитися з кількома брендами, то можна в межах наших невеликих бюджетів компенсувати значну частину витрат і вийти в плюс. «Інфоголік» вийшов у прокат два роки тому, але ми його досі продаємо.

До того ж, такі серіали, як «Гра престолів», з точки зору витрат і рівня картинки більше схожі на кіно. Важливо не втрачати експертизу такого рівня контенту. Хоча я розумію, що, витративши 200 тисяч доларів на фільм в українському прокаті, більш ніж реально заробити 100 тисяч, а то й відбити весь бюджет. Але як заробити хоча б 50%, витративши 100 тисяч доларів на крутий платний серіал, я не знаю. У найкращому випадку це буде 5% бюджету, який можна отримати від VOD-сервісів. А то й менше.

– Які у вас очікування від фільму «Пограбування по-українськи», який вийде в прокат у лютому 2020 року?

– Зараз ми думаємо про дату релізу. Попередня дата – 13 лютого, але подивимося на конкурентне поле. Ми хочемо зібрати 12+ млн грн. Якщо буде 15 млн грн, то це буде прекрасно і ми будемо в плюсі. Ми не маємо гіперочікувань. Такі ж очікування ми мали від «Зустрічі однокласників», однак зібрали 8 млн грн.

– Також ви зараз розробляєте новий фільм «Бурштинові копи», який став одним з переможців11-го пітчингу Держкіно (щоправда,результати пітчингу ще можуть переглянути). Чому ви подали проєкт на пітчинг?

– На відміну від інших наших проєктів (наприклад, «Інфоголіка–2»), у проєкті досить багато недешевих елементів: це гонитви, екшени, які нам важко закрити нашим бюджетом. Якщо результати пітчингу анулюють і ми не станемо переможцями, тоді ми замінимо проєкт і будемо знімати дешевшу історію.

Фото: пресслужба НЛО TV

 

 

 

 

Розмовляла Наталія Данькова

 

 

 

 

Джерело: Детектор медіа

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s