Олег Федорчук, тренер: В український футбол прийшли гроші аграріїв. Результат буде за три роки

31 липня 2019 р.

28 липня в Україні розпочинається футбольний сезон. Тренер Олег Федорчук, 58 років, розповідає про очікування від нього

 

У який бік рухається наш футбол?– Він невіддільний від політики. Коли в останні роки в нас розпочалася найжорсткіша криза, футбол завалився ще глибше. Економіка потихеньку відроджується, а футбол, здається, не подає ознак життя. Та це не так. Я працюю в другій лізі й бачу, як деякі українські аграрії почали вкладати фінансовий ресурс у футбол. З’явилося чимало клубів, які виросли на цих грошах аграрного бізнесу. Процес тільки почався. Далі просуватиметься інтенсивніше.

У прем’єр-лізі цього процесу ще не видно, але за три-чотири роки це вже не можна буде ігнорувати. Очевидно, ми йдемо вгору. І правильним, з економічної точки зору, шляхом. Кілька років тому найлегше було купити виконавця й отримати результат. Зараз власники клубів інвестують у внутрішній ринок. Це довгострокові вкладення, але вони найкращі. Бо це гроші в майбутнє, в нашу збірну.

Автор: REUTERS
Новий тренер донецького ”Шахтаря” Луїш Каштру дав прес-конференцію в Києві 21 червня 2019 року
Новий тренер донецького ”Шахтаря” Луїш Каштру дав прес-конференцію в Києві 21 червня 2019 року

Коли чекати на появу команди, яка конкуруватиме з “Динамо” й “Шахтарем”?

– Найближчим часом її не буде. “Олександрія” на таку роль не тягне. “Дніпро”, судячи з добору виконавців, – теж. “Зоря” в цьому сезоні буде середняком. У найближчі роки залишається одне видовище – боротьба між “Шахтарем” і “Динамо”.

Є думка, що наступного сезону “Динамо” не готове до боротьби з “Шахтарем”. Але в донеччан новий головний тренер. Португалець Луїш Каштру – не топ, йому 57 років, і незнайомий з українськими реаліями. Він може провалитися?

– Запросто. Людина мого віку, а працює за фахом три роки. Перед стартом усе видається безхмарним. Я хотів би подивитися на можливу серію невдач. Як Каштру триматиме психологічний удар. Хоча менеджменту “Шахтаря” треба віддати належне. Вони працюють з розумом, не піддаються емоціям, оцінюють фахівця з різних боків. Тому проколів у них менше, ніж у “Динамо”.

Які шанси “Динамо” в боротьбі за чемпіонство?

– Я звернув би увагу на особисті зустрічі в минулому чемпіонаті. У жодній очній дуелі “Шахтар” не мав очевидної переваги. У ментальному плані Донецьк не мав козирів, бо жодного разу не виграв за явної переваги. За логікою, у цьому чемпіонаті ситуація має переломитися на користь “Динамо”. ­Кияни зараз нагадують команду 1994–1996 років, коли їх тренував Йожеф Сабо. В Європі киян не бив тільки ледачий – австрійський “Рапід”, швейцарський “Ксамакс” і їм подібні. Але при­йшов Валерій Лобановський, і все змінилося. Причому знавці кажуть, що Валерій Васильович ніяких революційних змін у тренувальний процес не приніс. Він просто дав команді психологічну впевненість. І вона заграла.

Тренер “Динамо” Олександр Хацкевич дограє сезон до кінця?

– Важко сказати. З одного боку, президент поставив йому ультиматум щодо виходу в Лігу чемпіонів. З другого – всі розуміють, що ми вже не об’єкт, а суб’єкт футбольного права. Тобто залежимо від результатів жеребкування кваліфікації. Пощастить із суперником – все може бути. Натраплять на гранда – ніхто не кине камінь у город Хацкевича. Інша річ, якщо програють рівному або слабшому. Тоді Олександра звільнять.

Коли від українського футболу чекати на прорив у Європі?

– Не в найближчі роки. Наш вектор змістився на внутрішній ринок і пошук талантів. Єврокубки – серйозний комерційний проект. Тут грають дорослі. Поки що наша роль – учнів, статистів.

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s