Олександр Ярмола, лідер “Гайдамаків”: Мої симпатії на боці Шухевича та Махна

2 жовтня 2012 р.

На сайті “Главред” відбувся чат із фронтменом гурту “Гайдамаки” Олександром Ярмолою. Спілкуючись із читачами, він розповів про новий альбом, що невдовзі побачить світ, та кліп на пісню “Передзвони мені пізніше”, філософську концепцію “Гайдамаків”, ставлення до “політичних турів, а також про симпатію до Шухевича і Махна та позитивні й негативні риси українського національного характеру.

Подаємо стенограму чату з Олександром Ярмолою.

 

селянин:Какая у вас и ваших танцоров сексуальная ориентация – преимущественно?

Олександр Ярмола: Не вампіри. (Посміхається.) До речі, де Ви у нас бачили танцорів?

Люда Киев:Привіт, Олександре! Дякую Вам за круті пісні! Розкажіть, про Вашу нову команду музикантів. Ми за Вас! Ви найкращі!

Олександр Ярмола: Дякую! Про музикантів можу сказати загально, що всі вони талановиті, молоді, здорово мислячі люди з українською ідеєю. Мені подобаються зараз усі без виключення. Оповідати особисто про кожного буде довго, усіх, кому цікаво, запрошую до офіційних сторінок “Фейсбуку” та “Вконтакті” гурту – там викладена повна інформація про кожного з них, а також те, що вони самі про себе думають.

Natalii:Які риси українського національного характеру Вам найбільше подобаються, і що найбільше дратує в українцях? Чи хотіли б Ви піти в політику, як Шкляр, Матіос, чи будете триматись подалі від нашої вигрібної ями нарушевського, як Жадан? Дякую за творчість.

Олександр Ярмола: Насамперед те, що подобається: незалежність та здоровий індивідуалізм. При поганому вихованні ці риси перетворюються на жлобство та зрадливість. А це вже дратує.

Скоріше – як Жадан. Професійна політика абсолютно не відповідає моєму духові.

oleg361:Вітаю. Коли повернетеся до оригінального складу гурту? Чи це вже неможливо?

Олександр Ярмола: Можливо. Колись у майбутньому цікаво зробити ювілейний концерт в оригінальному складі. Музиканти оригінального складу грають у кількох різних гуртах, які активно зайняті на сцені.

Люда Киев:Доброго дня. Пане Олександре, розкажіть, про новий альбом, чим будете вражати Вашого слухача? Чула Вашу нову пісню Передзвони мені що Вас надихнуло на створення цього хіта?

Олександр Ярмола: Це дуже вчасне питання. Альбом якраз майже готовий, доробляються останні штрихи. Нам він дуже подобається. Він дуже драйвовий, гармонійний, класні пісні, класні аранжування… Всі музиканти дуже постаралися, всі інструменти звучать бездоганно. У деяких піснях до нас приєдналися відомі артисти з різних куточків світу: гурт “Че Судака” з Барселони, що складається з музикантів з Колумбії та Аргентини, український скрипаль з Канади Василь Попадюк, відомий тувинський співак, лідер гурту “Ят Ха” Альберт Кувезін та інші.
На створення пісні “Передзвони мені пізніше” надихнула післякризова ситуація в Україні та світі, відчуття мільйонів людей. Це оптимістична пісня, з поглядом у майбутнє.

hugo:Чи знадобилися вам колись у повсякденному житті ваші заняття вільною боротьбою?

Олександр Ярмола: Так, часом борюся з дружиною у ліжку. (Посміхається.)

hugo:Чи є у вас шанувальники в Росії? Чи бувають у вас там концерти?

Олександр Ярмола: Так, є багато шанувальників в Росії. Час від часу ми там виступаємо, але щоб виступати більше, цим треба займатися.

З архівом попередніх чатів “Главреду” ви можете ознайомитися тут.

hugo:Чи виникало у вас коли-небудь бажання покинути Україну назавжди та жити й працювати деінде? Якщо ні, то що вас найбільше тут тримає? Якщо так, чому цього не зробили? Дякую за вашу творчість, енергію, драйв, справжній козацький дух! Наснаги та натхнення вам!

Олександр Ярмола: Такі несвідомі бажання часом виникають як реакція на якісь прикрі ситуації в Україні, але це було б помилкою. Мій дух відповідає вібраціям цієї землі, а це дуже сильно діє на духовному рівні.

Микола, Вінниця:Олександре, доброго дня! Якби Вам запропонували найближчим часом виступити з концертом на підтримку когось із кандидатів у депутати перед майбутніми виборами, чи погодилися б Ви? Як взагалі ставитеся до такого роду заробітку (виявлення позиції?) артистів? Дякую!

Олександр Ярмола: Взагалі, ставлюся до цього негативно. Найчастіше це добровільна експлуатація артиста за певну винагороду. Але часом трапляються випадки, коли підтримка необхідна, щоб змінити ситуацію в країні, незалежно від особистих симпатій до політика. На мою думку, всі політики, незалежно від масті, є акторами. Мої симпатії на боці лідерів, які діяли поза політикою: Шухевич, Че Гевара, Нестор Махно.

Julia:Вітаю Вас, Олександре! Якось, коментуючи зміну складу гурту, Ви сказали: …з молодого позитивного колективу однодумців, гурт перетворився на комерційний проект за участю нових людей, несвідомих того, як все складалося на початку. Скажіть, на Вашу думку, тепер, з приходом до колективу нових музикантів, гурту вдалося стати таким, яким він мусить бути – ідейно, творчо, духовно з Вашої точки зору, чи вдалося мінімізувати цю комерційність, про яку Ви говорили?

Олександр Ярмола: Так, обов’язково. Нові музиканти – молоді, думають насамперед про творчість, про музику, а не своє місце у музиці. Вони мають свіжі сили та чистий дух.

Julia:Чи послуговуєтеся Ви хоча б інколи російською мовою? Що думаєте з приводу кроків влади у мовній політиці України?

Олександр Ярмола: Дуже рідко. У випадках, коли спілкуюся з людьми, які точно не розуміють української.
З приводу кроків влади в мовній політиці… Це – небезпечні для українського суспільства кроки.

сюзі:1. Чому в нашій країні настільки високий попит на попсу, і чому стільки попсиПричина у несмаку української аудиторії, чи аудиторія виховалася найширшою пропозицією?
2.
 Ви задоволені еволюцією “Гайдамаків?
3. 
Яким мав би бути гонорар (не обовязково фінансова винагорода), аби ви погодилися виступити на підтримку діючої влади?
4. 
Чи плануються найближчим часом концерти в Києві, коли?

Олександр Ярмола: 1. Наше населення, на жаль, споживає “попсу” у всіх її інших проявах: їжа, одяг, стиль життя, в тому числі й музика. Дуже мало свідомих людей. Пріоритетом для людей сьогодні є матеріальний добробут, а не освіта та культурний розвиток. Я не кажу про інтелігенцію – тільки про широкий загал. Правильне виховання треба починати з дитинства, з сім’ї, зі школи.
2. Так, я задоволений еволюцією “Гайдамаків”.
3. Немає такого гонорару.
4. Концерт у Києві ми плануємо, але хотіли б його приурочити до виходу альбому цієї осені.

Smilik:Сашко, по-перше, хотілося б почути Вашу думку, формулювання, яка основна ідея, філософіяГайдамаків? А, по-друге, чи вірите Ви у відродження української культури, її вільний розвиток та належне поширення, її шанування народом? Чи вона повністю розчиниться в російській чи якійсь іншій?

Олександр Ярмола: 1. Якщо пафосно, то – піднесення національного духу і поширення української культури. Якщо простіше, то – збереження незалежності, як український гурт у важких умовах шоу-бізнесу, позитивна партизанщина.
2. Обов’язково вірю. Навіть не у відродження, бо українська культура не вмерла, а у постійний поступовий розвиток.

TianaЧому ви, вивчившись на оперного співака, подалися в рок-музиканти? Чи зареєстровані ви в яких-небудь соціальних мережах?

Олександр Ярмола: 1) Я подався в рок-музиканти ще раніше, ніж вивчився на оперного співака. Освіта нікому не заважає, навіть рок-музиканту.
2) Зареєстрований, але надаю перевагу живому спілкуванню.

Tiana:Як склалася співпраця з продюсером “Металіки? Що вважаєте найбільшим досягненням“Гайдамаків як творчого колективу?

Олександр Ярмола: 1) Успішно.
2) Створення свого стилю і свого обличчя.

Остап В.:Вітаю, Козаче! Маю кілька запитань до вас, одразу дякую за відповіді. 1. На ваш погляд, чи вдалося Україні побороти совок в собі? 2. Чи погоджуєтеся ви з думкою, що кожен народ має ту владу, на яку заслуговує? Якщо так – то чим українці заслужили чиновників та депутатів, які слухають попсових виконавців чи Поплавського, та навряд чи тримали книжки в руках? 3. Чи визнаєте Ви, як джерело інформації, українське ТБ? 4.Інколи складається враження, що з українця навмисне роблять істоту, що не вміє мислити, має розмите уявлення про культуру та взагалі не може похвалитися освіченістю… Чи виникає й у Вас таке враження, чи описані спостереження хибні?

Олександр Ярмола: 1. Ні, ще не вдалося.
2. Так, погоджуюся. Саме тому ми, українці, заслужили таких чиновників та депутатів, яких маємо. Щодо книжки в руках – я так само не бачу її в руках більшості людей. І “попса” скрізь летить.
3. Ні, не визнаю.
4. Якщо людина небайдужа і сама схильна до розвитку, ніхто навмисно з неї істоту не зробить. Спостереження Ваші правильні.

Gretta_Mic:Сашко, ви – забобонна людина? Маєте якісь талісмани, без яких не виходите на сцену?

Олександр Ярмола: В принципі, забобонна, але не надто. Тобто забобони мені не заважають виходити на сцену, робити свою справу.

Gretta_Mic:Форс-мажори в роботі артиста – це результат недосконалої праці та роботи впівруки, або випробовування, які допомагають вдосконалювати майстерність?

Олександр Ярмола: Форс-мажор може статися від збігу обставин, незалежно від артиста. А ось здатність опанувати ситуацію залежить від того, як артист працює.

укр:Добридень.На Вашу думку,коли ж нарешті державний прапор стане нормальним,жовто-синім? Ряд сучасних українських дослідників стверджують,що з території України свого часу поширились багато відомих древніх цивілізацій. Чи відчуваєте Ви під час гастролей Україною якусь давність нашої країни?Адже недарма росіяни, і не тільки, заздрять нам.

Олександр Ярмола: Звичайно, відчувається давність та потужність української землі, і це діє і на творчість, і на формування духу. Але також дуже важливо, що на цій землі відбувається сьогодні.

Тарас_ю:Олександре, ви, якщо не помиляюся, родом з Чорнобиля… Коли там знімали один з кліпів, які були відчуття, враження? Чи памятаєте день трагедії? Як ставитеся до того, що туди возять екскурсії?

Олександр Ярмола: Я в Чорнобилі буваю досить часто, тому у мене враження вже спокійні. А всі, хто потрапляє вперше, справді шоковані. У день трагедії я був в армії.
До організованого туристичного бізнесу ставлюся негативно. А от для тих, у кого з’явилося бажання порибалити в Прип’яті, полегшив би пропускний режим. Крім десятикілометрової зони навколо самої станції, не все там так страшно.

wexx:Доброго дня… Ви часто буваєте за кордоном, скажіть, як там знають Україну, з чим її асоціюють? Чи залишається стереотип, що Україна – це Росія?

Олександр Ярмола: За кордоном теж є достатньо перманентно байдужих людей. Для них такий стереотип ще залишився. Більшість нормально орієнтується і відрізняє Україну, як окрему країну. На жаль, для них Україна поки що є синонімом корупції.

цукерочка:Чи правда, що ви вмієте грати на косі? Якщо так, то що надихнуло опанувати такий незвичний “музичний інструмент”? Чи використовували ви це вміння під час запису якихось пісень?

Олександр Ярмола: Коса використана в записі нового альбому. Це дуже цікавий і харизматичний інструмент.

zaqpou:Сашко, чи підтримуєте ви стосунки з Еміром Кустуріцею? Чим вас найбільше здивувала або вразила ця людина?

Олександр Ярмола: Емір – це майстер, і сила його таланту відчувається навіть у особистому спілкуванні. На жаль, я не був свідком його праці над фільмами. У музичному гурті він більше відривається собі в задоволення.

Міхалич:Олександре, вітаю. Маю кілька питань. “Гайдамаки” у новому складі мають намір ще “поважчати” (“Божественна тромбіта”, “Немає хліба – співай”, “На тому боці”, “Мені здається”), чи розвиток буде у бік “етнофікації” (“Під облечком”, “Вітер віє”, “А вже років 200”)?
Я
к відноситеся до мотоциклів? Їздили? Або їздите зараз? Ваше відношення до субкультур взагалі та до байкерської зокрема?
Пісня Ефір… Це щось глибоко особисте, повязане з коханням до жінки. Мабуть, саме тому вона така емоційна. Розкажіть історію написання. Дякую.

Олександр Ярмола: 1. Найбільш важливим у записі нового альбому було для нас зібрати докупи всі компоненти, які Ви назвали, і сплавити у єдиний гармонійний стиль. Здається, це нам вдалося.
2. До субкультур ставлюся дуже позитивно, зокрема, до байкерської. Мотоцикла не маю. Байкерів поважаю.
3. Щодо пісні “Ефір” – це було вже давно. Моя дівчина працювала два літа підряд у Шотландії, а я чекав на неї та психував. От і вся пісня.

 

 

 

 

 

Джерело: Главрєд

Залишити коментар

Filed under "2011-2013", "Гайдамаки"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s