Людмила Денисова, Уповноважена ВР України з прав людини: Ми слідкуємо за станом здоров’я та умовами утримання Романа Сущенка

15 липня 2019 р.

15 липня в Офісі Уповноваженого ВР України з прав людини відбулась офіційна зустріч Людмили Денісової з російським омбудсменом Тетяною Москальковою. Темою зустрічі, зокрема, стали питання звільнення громадян України, які утримуються на території РФ та окупованого Криму, а також утримуваних громадян РФ в Україні.

 

Кореспондент Укрінформу мав нагоду поспілкуватися з Людмилою Денисовою після офіційного брифінгу та розпитати про подальші плани під час наступного візиту українського омбудсмена до Москви, а також чи можливо відвідати у колонії журналіста Романа Сущенка.

– Що вам наразі відомо про журналіста Укрінформу Романа Сущенка, чи є можливість у вас при подальших поїздках до РФ із ним зустрітись?

– Сьогодні під час обговорення щодо наших політв’язнів із пані Москальковою ми обговорили питання можливих візитів, наприклад, до Едема Бекірова, який дуже страждає, дуже стан здоров’я в нього погіршився – і вона буде з’ясовувати можливість відвідування пана Бекірова.

Що стосується інших громадян України, які утримуються у місцях несвободи в Російській Федерації, й відвідування їх мною – поки що нічого, ніяких рішень не прийнято.

Сама пані Москалькова не має в своєму мандаті права приймати такі рішення, щодо мого відвідування, у неї немає таких повноважень. І тому ми завжди працюємо з ФСИН (Федеральна служба виконання покарань РФ – прим.).

https://static.ukrinform.com/photos/2019_07/1563202289-199.jpg?0.2962806180020503

Але це можливо тільки в умовах домовленостей між державами. Ще на початку року я зверталась до ФСИН РФ щодо відвідування в межах тих домовленостей, які були досягнуті ще влітку 2018 року. І ми отримали ноту МЗС РФ щодо можливості такого відвідування в рамках цих самих домовленостей, щоб я надала список саме громадян України, яких я хочу відвідати.

Я такий список надала – і поки що ніяких рішень стосовно відвідування не було прийнято. Тобто, мені про це не відомо, тому що поки що відповіді на ноту МЗС України щодо мого візиту – не надано.

Щодо Романа Сущенка: ми слідкуємо (і реагуємо) – як тільки є щось стосовно його стану здоров’я, умов утримання, як тільки стає відомо нам про те, що є якісь не такі умови. Наприклад, так було, коли тільки перевели з Лефортово до місця відбування покарання – то, безумовно, через моє втручання ці умови були покращені.

Я знаю, що у нього місяць тому були дружина з донькою, я потім переговорила з його дружиною і – нібито все добре.

Але суттєвим є те, що він все ще знаходиться за ґратами. І тому головне питання – звільнення. І зараз ми проводимо перемовини – ми як офіс Уповноваженого і ми як Україна – для звільнення всіх громадян України, які знаходяться в місцях несвободи РФ та у Криму.

– Чи йшла розмова, чи існує можливість певного обміну, зокрема, щодо Романа Сущенка? Тому що така версія була оприлюднена в ЗМІ, можливості обміну на Кирила Вишинського, керівника “РИА Новости Украина”.

– Ну, це тільки ЗМІ розповсюджують таку інформацію. Тому що, якщо ви чули промови, з якими звертається саме президент Зеленський, то він не говорить про обмін, він говорить про звільнення.

https://static.ukrinform.com/photos/2019_07/1563202550-832.jpg?0.1501716005790359

– Раніше ви розповіли, що у вас особисто була зустріч із Зеленським фактично одразу після церемонії інавгурації в травні. З офісом президента як наразі робота триває – чи вже йдуть спільні напрацювання щодо звільнення політв’язнів та військовополонених?

– Перша зустріч, безумовно, була офіційна, вже 21 травня, як я й говорила, з паном президентом. Я йому передала всю інформацію, яку ми маємо про наших громадян України, котрі утримуються на території РФ та в окупованому Криму. Він повністю в постійному доступі, тобто ці всі консультації проводяться практично кожної доби. Відбуваються робочі засідання й зустрічі і, я думаю, що це все дасть результат.

– На брифінгу було анонсовано ваш візит до Російської Федерації. Чи можна трохи детальніше про це, що на цей час заплановано?

– Сьогодні виїжджаю до Москви. Завтра зустрічаюсь із пані Москальковою у неї в офісі, тому що ми домовились зробити певні кроки, підготувати деякі документи – щоб це надало нам можливість більш змістовно обговорити наше завдання, питання, які стоять щодо реалізації гуманітарних прав наших громадян. У тому числі – напрацювання механізму щодо повернення наших громадян – і ми завтра будемо це робити.

Завтра приїжджають рідні наших моряків, теж у Москву. Й 17 липня будуть відбуватися судові засідання щодо наших моряків, щодо розгляду зміни чи продовження запобіжного заходу.

– Ви плануєте відвідати згадане засідання?

– Так, обов’язково.

 

 

 

 

 

 

Розмовляла Олександра Жаркова, Київ

Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

 

 

 

 

Джерело: Укрінформ

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s