Фоззі: Я вирішив, що на обкладинці мають бути радянські ковбойці

29 травня 2009 р.

Учасник гурту «Танок на майдані Конго» Олександр Сидоренко, більше відомий, як Фоззі, презентував свій перший літературний доробок. Збірка оповідань, яку презентував музикант називається «Ели воду из-под крана». У книзі зібрані оповідання «генетично пов’язані з Харковом та шаленими 90-ми».

 

–    Більша частина цих історій з’явилась взимку, під час вигулу собаки, – каже Фоззі. – Чому саме взимку? А тому, що в інші пори року тепліше і можна читати в телефоні спортивні новини із Інтернету, а взимку руки мерзнуть. А зайняти себе чимось потрібно. Історії потрохи склеювались в сценарні плани в телефоні. Коли вісім скелетів таких історій склеїлись, настав найважчий момент… Робити було нічого, за вікном кафе було море, до концерту ще залишався цілий день і довелося починати.

–    То скільки часу пішло на те, щоб ми побачили кінцевий результат, у вигляді збірки «Ели воду из-под крана»?

–    Два роки тривала робота: півтора роки я накопичував ідеї, а півроку пішло на написання. Писав лише на гастролях, бо вдома якось не працюється. І що дуже важливо, не було такого, щоб я прокидався і думав, типу «О, треба написати!», бо це не робота – це прикол.

Фоззі–    А обкладинка з червоним ковбоєм – чия ідея?

–    Моя. Я вирішив, що мають бути радянські ковбойці, тому що це привіт з радянських часів. В книзі оповідання про радянський союз, і про те, що було відразу після нього.

–    Хто був першим критиком?

–    В першу чергу оповідання чув наш гурт. Після концертів, я заважав їм спати в мікроавтобусі, читав вголос. Поки що негативних відгуків не було, але були поради. Пам’ятаю, якось грали концерт у Львові. А зранку був літак на Харків. О 5-й ранку я зібрав усіх, хто міг прийти і прочитав їм одне з оповідань. Народ вирішив, що я не дотиснув, і що обов’язково треба розкрити тему конфлікту. Я так і зробив того ж дня, тільки вже у Харкові.

    А собаці, завдяки якій написав оповідання, не читав їх?

–    Ні, не читав. Вона і так знає, що я її люблю. У мене лабрадор, звуть  Елеонора Бест Голден Юкрейн. Їй 3 роки. Нещодавно народила сім цуценят.

–    Повертаючись до літератури, що любиш читати?

–    Люблю читати одних і тих самих авторів, по колу. Зараз перечитую Фазіля Іскандера. З дитинства подобаються Джек Лондон, О’Генрі. У них кожна історія на 5 балів. Читаю в дорозі, люблю читати перед сном. Оповідання прочитав і спати ліг.

Фоззі–    Чи плануєш другу збірку оповідань?

–    Подивимось, якщо самому, в першу чергу, буде цікаво, то – так.

–    ТНМК відзняв новий кліп із російською співачкою Тетяною Зикіною. Як виник дует?

–    Наш дует – ініціатива російського лейблу «Реал рекордс». Вони захотіли, щоб ми зробили версію Таніної пісні. А познайомились ми на студії, там і записались. В її пісні ми співаємо шматочок російською мовою, а вона у нашій – українською. Не знаю, як у неї вийде з роко-попом, я не фахівець у цій галузі, але співає вона дійсно дуже гарно. Кліп на пісню «Ты-то кто?» знімали у Києві. Сюжет заключається в сварці між чоловіком і жінкою.

–    І знову режисером кліпу був Фагот. Чому саме він?

–    Фагот вже знімав кліпи на пісні «Темно» і «Мушу йти». І справа в тому, що такого режисера, який би нас зараз влаштовував – немає. А Фагот чудового розуміє, що треба робити.

–    До речі, в сюжеті кліпу закладений конфлікт, а на знімальному майданчику конфлікти трапляються?

–    Конфлікти бувають, особливо, коли гурт складається 7 чоловік. Але колектив характеризується не наявністю конфліктів, а вмінням їх «розрулювати». А оскільки ми в першу чергу друзі, а вже потім музиканти, які грають в одному гурті, то все вирішуємо без проблем. Посварились, а наступного дня вже все забули.

–    Після дуету з московською співачкою, будете частіше гастролювати у Росії?

–    В Москві ми граємо приблизно раз на рік, і нічого особливо не робимо, щоб бути там популярними. Росія – це великий ринок, Польща, наприклад, теж великий ринок. Але, такого, як раніше, типу «Аааа, Москва!» – немає.

Фоззі–    Тетяна Зикіна в Росії озвучувала станції метро. Вам таких пропозицій не надходило?

–    Так, це вона робила у себе на Батьківщині, в Іжевську. Але з моїм голосом, можна лише кричати «Закрий двері!»

    Днями, ви виклали в Інтернет новий альбом «ReФорматЦія-2.2». Чому вирішили презентувати альбом у кіберпросторі?

–    Проект «ReФорматЦія-2.2» – це друга частина альбому переробок і реміксів. У ньому співають такі гурти, як Димна Суміш, Піккардійська Терція, Хорта, Флайза, Перкалаба, Десь Поруч, Способ & Funkynostra, VOID, Harvard, Встречная Тяга, 7-г клас СШ№ 185 г. Києва, Слава Флеш, MAXCHORNY, Major, Олександр Слуцький і Dr. on. Презентація альбому була в Інтернеті. В першу добу було 500 закачок. Ми виклали альбом, щоб люди безкоштовно його качали, але взамін просимо допомогти 12-річному Колі Шевченко, який хворий на лейкоз і йому терміново потрібна операція.

–    Третя «ReФорматЦія» буде?

–     «ReФорматЦія» – це був спецпроект. А зараз готуємо новий альбом, який записуємо на власній студії, якщо все буде гаразд, то восени випустимо.

 

 

 

 

Розмовляла Юлія Гай

 

 

 

 

Джерело: Сумно

Залишити коментар

Filed under "2001 - 2010", "ТНМК", Сидоренко Олександр (Фоззі)

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s