Сергій Мирний, гід: Люди проводять у Чорнобильській зоні відпустку

26 квітня 2019 р.

Минулоріч зону відчуження в Україні офіційно відвідали 70 тис. туристів. Із них дві третини – іноземці.Про це Gazeta.ua розповів Сергій Мирний, засновник туристичного центру “ЧорнобильТУР”.

Автор: rbc.ua
Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року
Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року

Чи багато залишилося небезпечних місць у Чорнобильській зоні?

Українська зона охоплює 2600 квадратних кілометрів. На більшій частині рівень радіації вже повернувся до нормальних показників. Є зона, яка досі має доволі високий рівень забруднення, безпосередньо біля місця вибуху Чорнобильської АЕС. Але порівняно із першими днями аварії рівень радіації зменшився в тисячі разів. Майже немає небезпеки при короткотерміновому відвідуванні – 3-4 дні. Звичайно, за умови дотримання правил поведінки в зоні та гігієни.

Зараз безліч тварин живуть у зоні відчуження, деякі туди навіть приходять з інших місць. Чим це пояснюється?

Раніше там жили близько чверті мільйона людей. Вони їздили машинами на роботу, розвивали промисловість, сільське господарство. Тиск на природу цих людей був значно більший, ніж теперішній можливий негативний вплив малих доз радіації. Зараз у зоні є рідкісні види тварин. Багато лосів, кабанів, з’явилися ведмеді.

Автор: facebook.com/sergii.mirnyi
Сергій Мирний проводить тури зоною відчуження
Сергій Мирний проводить тури зоною відчуження

У Білорусі недавно відкрили туристичні маршрути у зоні відчуження. Наскільки добре у нас розвинена туристична складова?

Білоруська Чорнобильська зона простягається на 2100 квадратних кілометрів. Там зробили заповідник 33 роки тому. У нас – у березні 2017-го. Але туризм ми змогли розвинути більше. Лукашенко звертався на консультацію до нас, бо побачив, як добре все працює. Їздили туди, щоб допомогти місцевим із налагодженням.

В Україні спочатку робили лише одноденні тури, але люди просили дво-, триденні, щоб із ночівлею. Зараз приїздять у відпустку на тиждень. Збільшуємо кількість маршрутів і місць для відвідування. Туристам даємо найновішу інформацію про зону відчуження, облаштовуємо подорож із комфортом. Люди отримують багато емоцій, їдуть щасливими.

Автор: tyzhden.ua
Природа самовідновлюється після Чорнобильської катастрофи
Природа самовідновлюється після Чорнобильської катастрофи

Як можна використовувати цю територію? Є плани на державному рівні?

Центральну частину зони ніколи не зможуть заселити люди. На периферійній частині можуть жити науковці, робітники зони, які працюють вахтовим способом, та туристи. Але інфраструктура повністю втрачена, тому доведеться все будувати з нуля.

Зараз держава не має жодних планів на зону відчуження. Лише створили Чорнобильський біосферний заповідник. Після Майдану влада стала більше підтримувати туризм, бо зрозуміла його значення для економіки та іміджу країни. Запровадили електронний квиток на відвідування, покращили інфраструктуру. Зараз можна вкладати гроші, зароблені на туризмі, в розвиток зони.

26 квітня 1986-го стався вибух на Чорнобильській АЕС. Цьогоріч виповнюється 33 роки з дня аварії. Катастрофі надали 7 рівень небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій, нарівні із аварією на АЕС “Фукусіма-1” в Японії, що сталася 2011-го.

8 грудня 2016-го Генеральна Асамблея ООН резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s