«Проти ночі» покинула вокалістка

21 лютого 2008 р.

З грудня люди відсвяткували день народження проти ночі. Або так: 3 грудня святкували День Народження фанк-гурту «Проти ночі». Саме тоді їм виповнилося два роки. За кілька днів після концерту, коли емоції трохи вщухли, ми зустрілися з Олександром (гітара), Владом (барабани) та Дімою – новачком-саксофоністом.

Розкажіть про створення гурту.

Саша: У нас з Владом існувала група у Вишневому, ми там жили. У нас була вокалістка і бас-гітара. Але кінець-кінцем всі стомилися сидіти на базі – за три роки ми виступили лише тричі. Тому ми розпустили групу, але я і Слава вирішили продовжити займатися музикою, розвиватися та іти далі. Одного разу я пішов на концерт до друзів – до групи «Запрета нет» – і зустрів там нашу нинішню вокалістку Діану. Я запитав у хлопців, чи це їхня вокаліста. Вони сказали, що ні, і що вона просто підспівує. Я взяв телефончик… Після нового року почали разом репетирувати – і все пішло з першого разу.

Проти НочіЧи відразу ви прийшли до стилю фанк?

Саша: Важко сказати… Я мислю в цьому напрямі з дитинства. Влад, напевно, вде разом зі мною потроху звикав до звуків, до стилю мислення – бо фанк це ж окреме мислення!.. Тому коли ми разом створювали новий колектив, то вирішили працювати саме в стилі фанк. Група, яка існувала до того, грала сам не знаю, що… але це точно був не фанк.

Влад: Це була музика з елементами фанку.

Саша: Так, були елементи, були спроби, але не фанк. Відмінність була в тому, що раніше ми не розвивалися і не вчилися. А от коли з’явилися «Проти ночі», почалися репетиції, Влад пішов у музичну школу, он моя дружина жаліється, що я з інструментом засинаю… намагаємося витримувати чистоту жанру.

Недавно до вашого звучання додався саксофон. Чому і навіщо?

Саша: Чогось не вистачало. Потрібно було щось нове. Хлопці хотіли клавіші, я був проти, тому що це стандартно – всі команди грають з клавішами. Ми взяли саксофоніста – і виявилося, що він ще й хороший клавішник. Так що клавіші таки додалися, але вони розбавлені саксофоном. У стилі фанк це абсолютно актуально. Саксофон дуже живо звучить, на відміну від клавіш.

Раніше проблема була в тому, що ви мало виступали. Чи багато ви виступаєте зараз?

Саша: Звісно. Річ у тім, що виступи стимулюють чимось займатися. За два роки, разом з Днем народження, у нас десь двадцять виступів є. Виходить близько одного виступу на місяць. На лютий призначено ще чотири виступи.

Проти НочіРозкажіть про День Народження.

Саша: Для святкування ми вибрали «Хмільну бочку», тому що це центр, і її знають всі. Ми думали щось придумати з «Бінго», але наразі це занадто дорого. А з директором «Бочки» ми спілкувалися ще півроку тому і вирішили щось придумати. З’явився привід – наш другий день народження. Афіші та рекламу ми почали виготовляти вже в грудні. Я очікував, що прийде не менше сотні осіб, хоча хотілося в ідеалі двісті… Прийшло десь сто п’ятдесят. Так що мінімальний план було виконано. Народ, здається, задоволений, хоча є внутрішні нюанси – напевно, ми можемо виступити ще краще.

А яка ваша аудиторія?

Саша: Молодь – до 25-27. І старші люди приходили теж – покоління 80-х, котрі слухали те, що тоді було актуально. Це були знайомі, які послухали, яким сподобалося, які дали це послухати іншим… і прийшли на концерт. Це дуже приємно, коли приходить старша людина, з кращим досвідом і починає тебе хвалити і казати «молодці»… Словом, на концерті атмосфера була дуже тепла.

Ви ще не випускали альбомів. Чи плануєте?

Саша: Звісно. Орієнтовно – наприкінці літа.

А де будете писати?

Саша: Це міні-студія бас-гітариста гурту «Фарбований лис». Він колишній звукорежисер студії «Лама», купив собі потрібне устаткування і зараз працює на себе. Ми одні з його перших клієнтів – вперше записались у нього рік тому, потім була перерва в записах… Зараз у нас записано чотири пісні. Ми працюємо доволі систематично – в мене є схема, за якою ми працюємо.

Проти НочіЗаписати альбом коштує грошей…

Саша: Дорого записуватися. Зараз спонсоруємо записи ми з Владом. А взагалі, з рекординговими компаніями типу «Moon records», «Укрм’юзик» домовитися можна. Вони займаються всім, але лише за умови, що їх влаштовує якість матеріалу та якість запису. Щойно ми накопичимо певний матеріал, спробуємо домовитися з «Укрм’юзик» – вони нам найбільше подобаються за духом і за умовами.

Ваша група існує вже два роки. Здається, ви доволі зіграні, але чи є така ж гармонія у взаєминах поза музикою?

Саша: Іноді ні. Взагалі так, у нас все нормально. Хоча іноді бувають принципові розбіжності – навіть у питаннях сценічного одягу.

А в плані музики через що ви можете посваритися?

Саша: Що завгодно. Навіть якийсь один перехід. По-моєму, це нормально для будь-якої групи. Ті, що кажуть, що ніколи не сваряться, трохи лукавлять.

В житті ви спілкуєтеся російською мовою. Але чому ваші пісні українською?

Саша: Це було принципове питання з самого початку. Коли ми тільки починали і вирішували, що і як співати, то вирішили співати мовою країни. Ми співаємо в Україні, тому співатимемо українською. Я не бачу сенсу співати іноземною мовою – російською чи англійською – як це роблять інші. Це в інші країни потрібно їздити з українською мовою.

Проти НочіРозкажіть про плани на майбутнє. Можливо, після саксофоніста, ви плануєте ще поповнення?

Саша: Ні, поповнень більше не буде. Щодо досягнень – ми до всього йдемо поступово. Якщо колись на нас ходило осіб 50-60, то тепер це вже 150. Також серед цілей, звісно – і радіо, і телебачення.

Говорячи про збільшення слухачів… хто у вас займається піаром?

Саша: В основному, всім, що стосується організації, займаюся я. Наш піар – це Інтернет, ЖЖ, форуми, все те, що не вимагає великих затрат.

Влад: В ЖЖ ми відкрили свою спільноту…

Саша: Також є інші люди, котрі нам допомагають – фотографи, оператори, дизайнер…

Як виявилося менше, ніж за добу після інтерв’ю, «Проти ночі» покинула вокаліста Діана. Таким чином другий День народження став для гурту чимось на кшталт реінкарнації – переродженням в нову подобу… Ось як прокоментував нам цю подію Саша, лідер гурту:
На жаль, після двох років роботи з нами, наша фронтвумен Діана вирішила покинути колектив. Її мотивом було бажання зайнятися сольним проектом. Її бажання потрібно поважати. Ми розходимося без сварок, залишаючись у нормальних взаєминах. Бажаємо Діані творчих та особистих успіхів.
Це буде нелегко, але ми продовжимо рух вперед. Концерт у «Бінго» 24 лютого ми не скасовуємо. Але концерт відбудеться з новою дівчиною. Її ім’я ми збережемо в таємниці і намагатимемось не розчарувати наших слухачів новими вокальними партіями. Формат «Проти ночі» не зміниться. Фанк, Драйв і Рок’n’Roll.

Фото: Андрій Божок

 

 

 

 

Розмовляла Ірина Славінська

 

 

 

 

Джерело: Сумно

Залишити коментар

Filed under "2001 - 2010"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s