“Я вдягаю носик і ховаю сумні емоції”: як дівчина стала лікарняним клоуном для онкохворих діток

15 лютого 2019 р.

5.ua поспілкувався з Антоніною, яка раз на тиждень стає клоуном і розважає тяжкохворих діток у лікарнях. Дівчина розповіла про свій казковий образ, чому обрала таку роботу і як справляється з емоціями, коли спілкується з онкохворими дітками


– Деякі діти бояться клоунів. Чи стикалися Ви з такими?

– Цирковий клоун і лікарняний дуже відрізняються. Від того клоуна залишилося тільки те, що ми веселі і діти сприймають нас, як щось казкове. Лікарняний клоун – це друг. Це такий кумедний персонаж і все. Буває, що дитина просто хоче розказати про якісь свої переживання і ти просто маєш вислухати. Ми є свого роду психологами. Тому що маєш все швидко проаналізувати. Наші ігри спокійні, ніякої агресії. Тому що ці дітки не прості, вони особливі. Коли граєшся, треба дивитися, щоб дитина не перезбуджувалася. Інколи доводиться сідати на підлогу, щоб дитина бачила твої очі, що ти рівний, що ти друг, що ти не старша людина. І дитина, коли з тобою грається, відкривається тобі на 100%.

– Чи є теми, про які ви ніколи не говорите з дітьми?

– Так, є теми-табу. Ми ніколи не запитуємо, чи їм боляче. А навіщо? Про це дитину питають 20 разів на день. Розумієте, через нас дитина більше довіряє лікарям. Тому що образ білого халата завжди сприймався негативно. А в нас він такий кольоровий і дітям легше навіть різні процедури проходити чи уколи.

Лікарняні клоуни

– Як вас сприймає персонал у лікарні, чи буває, що не пускали?

– Ми перед приходом завжди телефонуємо і питаємо дозволу, чи можна прийти і в який час краще. Телефонуємо старшій сестрі чи психологу. В них може бути карантин чи ще якісь ситуації, коли краще не приходити, але тоді ми завітаємо до них наступного тижня. Графіка як такого в нас немає, ми за домовленістю ходимо.

– А самі батьки вас можуть покликати?

– Деякі дітки довго лежать у лікарнях, і вони вже знають, що клоуни приходять щотижня. Був випадок, коли до нас підходили і попросили привітати дитину з днем народження. Ми теж усе розуміємо, є батьки, які приїхали з іншого міста, гроші всі витратили на лікуванні, а все одно хочеться, щоб дитина пораділа. Ми тоді прийшли, купили кульок, привітали, і дитина дуже раділа з того.

Лікарняні клоуни

– Чи Ви особисто подружилися з якимись дітками?

– Я намагаюся не прив’язуватися до діток, бо це важко пропускати через серце. Їх дуже багато. І щоб кожного разу приходити з відкритим серцем і дарувати їм якусь радість, якесь тепло, не варто прив’язуватися. Там бувають різні випадки, і пухлини в діток, і ДЦП. Дуже важливо бути спостережливим, тому що ти входиш в палату і одразу оцінюєш все. Яка дитина, як вона лежить, які в неї іграшки, що її цікавить, може, вона вишиває чи малює. І це завжди допомагає.

– Чи Ви маєте своїх дітей?

– Ні, я ще мама у майбутньому. Але я дуже хочу своїх. У мене є племінник, якого я дуже люблю. І знаєте, ці дітки, до яких я ходжу, ніяк не вплинули на мій світогляд. Я все ще хочу дітей і я їх дуже люблю. І вони мені відповідають взаємністю. Є такі відділення, де дітки можуть і по коридорах бігати, от тоді вони завжди мене обіймають. Дитину важко обдурити, вона відчуває твою енергетику, з чим ти до неї прийшов. Мені 35 років, а я досі вірю в якесь таке добро. І треба бути до цього готовим, бути доброю і щирою. Як у старому мультику про крихітку єнота, де йому казали: “Усміхнись і тобі усміхнуться у відповідь”. Те саме з дітьми.

Організація “Лікарняний клоун” запрошує долучатися до волонтерської діяльності і дарувати діткам радість разом. Зв’язатися з ними можна через сторінку у Facebook.

 

 

 

 

Джерело: 5 канал

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s