”Скай” виходить із хати

11 вересня 2004 р.

Саме таку назву – “Виходьте з хати” – має одна з пісень гурту Скай, котрий заснувався у Тернополі три роки тому. Їх не часто почуєш на столичних майданчиках, хоч грають вони так, що всидіти в хаті просто неможливо! Відмінно, що молодий, перспективний колектив перш за все думає про те, щоб створити якісний продукт під зіркою rock-музики. Хочеться сподіватись, що хлопці найближчим часом серйозно заявлять про себе і примусять “вийти з хати” всю Україну. Про гурт, їхні погляди і прагнення в інтерв’ю з музикантами.

Як виник ваш гурт і чому “Скай”?

Олег: Це абревіатура!

Олександр: Ідея назви належить нашому вокалісту – Олегові. Якось він перебував у роздумах і на думку спало саме це слово. І йому, і нам воно подобається. Гарне слово! Тому так і групу назвали. А коли нас тепер питають про назву, ми вирішили розповідати, що то є просто абревіатура. Розшифровується, як Спортивний Клуб Армії Йогуртів. А зібралися ми в 1999 році. По-людськи записались, але на той час нас було лише двоє – я і Олег. Ми навчалися разом, в одній групі. По радіо навіть крутили 2 чи 3 наші речі, але повної команди ще не було. А вже у 2001 році група зібралася у тому складі, який ви можете бачити зараз. В листопаді нам буде 3 роки.

В якому стилі ви граєте?

Поп-рок чи рокапопс. Може, через деякий час щось трошки і зміниться, але на данний момент наш стиль називається саме так.

Пісні пишите самі?

Олег: Так! Я пишу пісні. За аранжування найчастіше відповідає Сашко. Я створюю основу, а потім ми всі разом все робимо, бажаного результату досягаємо спільними зусилями. Якщо нас питають, то ми відповідаємо: музика – Скай, тексти – Олег, тобто я. Взагалі не дуже люблю розповідати, як і що написав. Просто у певних ситуаціях приходять певні почуття, емоції і згодом це все виливається на папір. Думаю, якщо уважно послухати наші пісні, то все стає зрозумілим. Мені здається, що майже всі музиканти, які самі створюють пісні, не люблять розповідати, де, що, коли і як! Звичайно, мені б самому кортіло дізнатися чому, наприклад, “Чайф” написав і співає: “А я люблю свежезаваренный, зелёный чай…”. Але я не думаю, що ми колись про це дізнаємося.

Яка музична стилістика вам близька по духу?

Олег: “Пёрл Джат”, “Буш”. Від джазу до попс. А з наших? На жаль, за 3 роки нічого нового і цікавого не з’явилося. Думали, можливо, Друга Ріка прорветься серйозно, але поки що у них не все виходить. ВВ практично – неформально? – розбіглися. Хоча Скрипку дуже поважаю. Океан Ельзи- це вже Естетік Едьюкейшн, з однієї групи вийшло вже дві. Грін Грей – вже навіть Дізель почав співати (“Таврійські Ігри” – бек-вокал). Навіть не знаю, на кого рівнятися.

Олександр: А навіщо на когось рівнятися? Думаю, просто потрібно бути щирим і самим собою.

А як у вас складаються стосунки з українським шоу-бізнесом?

Олег: Ми ще занадто мало знаємо про нього, але усім відомо, що шоу-біз – це такий же бруд, як і політика. І все ж ми хотіли б у нього красиво увійти і так само красиво, з почьотом, із нього вийти!

Олександр: Років через 40!

Олег: Тобто, що б ми про нього не казали, головне, що ми дійсно туди хочемо! Працювати, робити те, що нам подобається, мати свого слухача, заробляти гроші. Дай Боже, щоб наш український шоу-бізнес ставав якомога цивілізованіший, людяніший. Бо на даний момент, як хтось сказав, 2004-й – рік домінування піару над розумом і я з цим абсолютно згоден, хоч і дуже не хотів би, щоб так було. Особисто я вважаю, що людину повинні оцінювати за її здібності, а не за піар, тобто не на скільки якісно її “нав’язали” людям. Якщо саме так колись і буде, от тоді вітчізняний шоу-біз стане нормальною штукою.

Серед українсьих музикантів у вас вже є друзі?

Олег: Так! Мотор’ролла, НУМЕР482, Годо і Тостер зі Львова. Та ми багато з ким спілкуємося!

А з чого почалася ваша дружба і співробітництво з Павлом Гудімовим (гітарист ОЕ – прим. ред.)?

Олег: Нас познайомив наш спільний із ним знайомий – Юрко Зелений. Він дав наш диск Паші і йому дуже сподобалась наша музика. Зараз ми просто іноді зідзвонюємося. От і все.

У вас вже багато прихильників у рідному місті?

Олег: Так! Тернопіль практично наш! Слава Богу, до нас дуже добре ставляться. Звичайно, як і у кожної групи є люди, яким подобається чи не подобається те, що ти робиш, або ж просто все одно. Але загалом нас люблять.

А ви збираєтесь переміститися до Києва, до серця України, де багато можливостей для молодих музикантів чи поки що вам достатньо іноді сюди приїжджати?

Олег: Ми збираємося, але поки з цим досить складно. Просто терміни ще не визначені. В Тернополі у нас родини. Басист та барабанщик ще навчається, ми з Сашком працюємо. Але це варто втілити і ми це дуже добре розуміємо.

Що ви робили до “Скай”?

Олег: Вчився у Педагогічному Університеті, в Галицькому коледжі на авто-слюсаря. Взагалі- то стандартна історія для музикантів: навчалися, працювали, почали займатися музикою, бо розуміли, що то невід’ємна частина нас та нашого життя!

І чим гурт займається на данний момент?

Олег: Намагаємось багато репетирувати. Хочемо, щоб у нас була можливість створювати музику, а слухачі мали можливість її почути. Ми бачимо, що людям справді подобається те, що ми робимо, їх пре! Хочеться займатися тільки музикою, повністю віддавати себе їй, а не працювати ще десь одночасно!

Коли очікується вихід дебютної платівки?

Олег: Сподіваємось, що протягом року!

Взагалі важко українській молодій команді пробивати собі шлях?

Олег: Так, важко! Це перетинається з питанням про Київ, куди треба обов’язково переїздити, бо у Тернополі ми вже навиступалися. Знаєш, іноді, щось дуже подобається, але перехаваєш цього і вже верне. Головне те, що ми відчуваємо: людям подобається, отже, треба просуватися далі…

 

 

 

 

 

Розмовляла спільнота: ФаДієз

 

 

 

 

 

Джерело: Сумно?

Залишити коментар

Filed under "2001 - 2010", "СКАЙ"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s