Руслан Веселий, фотограф: Що ти бачиш, те в тебе і всередині

4 липня 2018 р.

А ви вже бачили неймовірні фото нашого міста з висоти пташиного польоту? Дивлячись на ці світлини перехоплює дух. Ми поспілкувались з їхнім автором — Ruslan Veselui. Читайте про те, чому потрібно звертати увагу на буденні речі та помічати їх красу.

— Як Ви почали займатись фотографією?

— Я спочатку відео займався і зараз займаюся. Купив один дрон, який успішно загубив. Він піднявся вище над будинки і полетів за вітром. Зараз це у мене вже четвертий пристрій за рахунком. Побачив, що з дрона можна робити неймовірні фото, не схожі на інші, а мені це до душі, особливо як прийде натхнення.

— Веселий, це ваше справжнє прізвище?

— Творчий псевдонім. Люблю дарувати людям позитив, от і Веселий. Моє прізвище —  Іваночко.

— Чи Ви чекали, що буде таке поширення фотографії двох Бистриць?

— Я тому і запостив, щоб було поширення. Перед тим ще були поширення інших фотографій з PortoFranko, міста, інших частин України, а позатого року мені вдалось зафіксувати цікаву велику хмару. Людям це теж цікаво, бо це відноситься до всього міста. Зараз багато людей фотографує, а це щось таке що вирізняється, може тому і зацікавило. Якщо поширюють і є посилання на мене, не бачу нічого поганого в цьому, якщо це некомерційне використання.

— Чи на фото злиття двох Бистриць бачите Єті?

— Кожна людина, що в неї в душі, те і бачить. В коментарях одні писали, що це дівчина співає, а інші, що це мавпочка чи привид. Мені нагадує людину з довгими руками. Що ти бачиш, те в тебе і всередині. Якщо ти бачиш щось позитивне, це означає, що тобі добре, або ти просто у такому стані, а може просто не з тієї ноги встав.

 

— Яких правил композиції дотримуєтесь?

— Є загальні правила композиції, знаючи які ти вже можеш їх порушувати. Я стараюсь дотримуватись, але найбільше приходить, коли вже бачиш. А з дрона, взагалі, можеш не побачити, то піднімаєшся, а там — інше. Думаєш, що там може бути? Піднявся, а там — вав, гарний кадр. Так я зняв річку зимою. Я просто знав, що там ліс, а поруч дорога. Коли я піднявся догори, то вже побачив, потім допрацьовую ці моменти. Так само з озером і островом кохання, яке фотографував зимою на день закоханих — 14 лютого . Цікаво виглядає. Деколи інтуїтивно відчуваю куди треба їхати. Є якісь сприятливі моменти.

— Які особливості зйомки з дрона?

— Завжди обираю велику рівну площу, щоби можна було у випадку форс-мажору акуратно приземлитись. Також правил безпеки завжди треба дотримуватись. Тобто, я стараюсь, щоб не було людей дуже близько, тому що, це небезпечно. Наприклад, коли я знімав злиття Бистриць, то був вітер. Ти побачив гарний кадр, думаєш вертатись чи все-таки зняти? Ризикувати дроном чи ні? Особливо небезпечно, коли літаєш над водою, бо у випадку будь- якого форс-мажору ти втрачаєш дороговартісний апарат. Треба дуже акуратно літати, а також робити фото чи відео, слідкувати за зарядом батареї.

— Що Вас надихає?

—  Мені дуже подобається літати. Люблю екстримальні речі. З парашутом стрибав минулого року у Львові. Та найбільше надихають подорожі, особливо в нові країни.

— Які ваші улюблені фотографи?

— Дивлюсь роботи різних фотографів. З кожного намагаюся щось взяти, але й додати щось своє. Такого, щоб один супер улюблений, то нема. Зараз є багато ресурсів в інтернеті. Переглядаю аерофото в інстаграмі.

— Яку ідею Ви прагнете донести?

— Я прагну зацікавити глядача, показуючи нестандартний кут зору. Хай побачать те, на що не завжди звертають увагу і те, що навколо здається буденним. Як на мене, дуже цікаво дивитись з нестандартного погляду на буденні речі. Не люблю стандартність. Рутина вбиває. Треба вириватись з того. Думаю, мої фото привертають увагу до різних проблем. Вірю, що мої кращі знімки ще попереду.

Залишити коментар

Filed under "2014-2020"

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s