Олімпійський чемпіон Олександр Абраменко: З моїм відходом фрістайл закінчить своє існування в Україні

р.

Фрістайліст Олександр Абраменко виявився єдиним українським спортсменом, хто виборов медаль на Олімпійських іграх-2018 у Пхьончхані.

В інтерв’ю “Апострофу” олімпійський чемпіон у лижній акробатиці поділився емоціями від перемоги, розповів про плани на майбутнє, назвав тривожний момент в українському фрістайлі та висловив свою точку зору про те, чи потрібно українським спортсменам бойкотувати змагання в Росії.

– Сашко, ви вже звикли до уваги та всіх цих привітань?

– Так. Уже навіть дратує трохи (посміхається).

– Які плани на найближчий час?

– Зараз кінець сезону, буду відпочивати. Взагалі немає ніяких планів. Я починаю свій день з дзвінка і закінчую тим же. Не було ще часу відпочити і все переосмислити.

– До травня плануєте відпочивати?

– Звичайно!

– З чим збираєтеся йти в наступний сезон? Про що мрієте після олімпійського золота?

– Хочу медаль чемпіонату світу. Для колекції.

– Відкриєте вдома кімнату для трофеїв?

– Так (посміхається).

“Золотий” стрибок Олександра Абраменка на Олімпіаді-2018 в Пхенчхані в чоловічому фрістайлі Фото: НОК України

– Зараз багатьох цікавить, чи збираєтеся ви на Олімпіаду-2022 у Пекін?

– Олімпійський сезон – дуже тривалий період. Таке загадувати взагалі не можна. Але мені б однозначно хотілося, а там час покаже.

– Чи є гідний резерв, який зможе претендувати на такі ж високі результати?

– На даний момент, на мій превеликий жаль, немає нікого такого ж рівня. Навіть мінімум такого ж рівня і близько нікого немає. Це дуже сумно. Якщо ніяких баз не будуватиметься, не розвиватиметься спорт, то, на жаль, і майбутнього у цього спорту не буде. Якщо я закінчу кар’єру, то фрістайл, зокрема акробатика, так само закінчить своє існування в Україні.

– Після вашої перемоги одним з найпопулярніших кадрів стала фотографія спортивного комплексу в Миколаєві, де ви починали займатися спортом. Його ще можна якось відновити, як вважаєте?

– Якщо відновлювати – то тільки для дітей. Для мого рівня там не вийде створити умови, щоб тренуватися нормально. Як би його не намагалися відновлювати. Щоб професійно тренуватися і готуватися до міжнародних змагань удома, треба побудувати повністю сучасний комплекс.

Трамплін в Миколаєві, на якому колись тренувався спортсмен

– Ви готові брати участь у тому, щоб ініціювати будівництво таких баз? Чи це не ваша турбота?

– Це не моя компетенція. Повинна бути ініціатива від країни. Що я можу зробити? Що від мене потрібно було, я вже зробив, вигравши золоту медаль Олімпіади і гідно представивши країну. А далі, якби я навіть хотів, я не знаю, як це треба робити.

– Що все ж має статися для того, щоб фрістайл повноцінно відродився?

– У нас є всі природні умови. Але елементарно потрібні місця, де була б можливість тренуватися, потрібні місця, де можна вирощувати нових чемпіонів. Без цього розвиток просто неможливий. Без цього всі інші розмови марні.

– Небагато хто сподівався на золоту медаль саме у фрістайлі. Завдяки чому вдалося досягти такого результату, ви як думаєте?

– Багато хто зараз запитує про це. Я сам сподівався на “бронзу” або “срібло”, оскільки була сильна конкуренція. Але вийшло показати найкращий результат. Це все стара школа. Тобто завдяки старій школі зараз є результат. Тому, якщо зараз не буде нічого нового зроблено, результату подальшого вже чекати не варто. З іншим то все нормально, он сніг ще лежить. Вже весна, а сніг лежить. Які можуть бути проблеми?

 Церемонія нагородження чемпіона зимових Олімпійських Ігор 2018 в Кореї Олександра Абраменка в Києві Фото: Олександр Гончаров / Апостроф

 

– Вас зараз всіляко вітають, дарували багато всього. А з боку держави якась допомога є? Про житло говорили.

– Так, міська влада подарувала мені квартиру в Миколаєві. У Києві з квартирою допоміг президент федерації Володимир Михайлович.

– Останнім часом активно розкручується тема змагань у Росії. Зараз українцям наполегливо не рекомендують і навіть забороняють брати участь у змаганнях в Росії.

– Я про це ще не думав. Тому нічого відповісти не можу.

– А в цілому, вам не здається, що це неправильно?

– Кожен дивиться на цю ситуацію зі своєї точки зору. Ми від етапу в Росії відмовилися, тому що фізично не встигали. Як буде далі – подивимося в новому сезоні.

 

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s