Христина Букатчук: Будь-яку тему можна полюбити і добре висвітлювати

3 лютого 2018 р.

Слухачі радіо «Карпати» знають Христину Букатчук не тільки як хорошу журналістку, а і як талановиту поетесу. Саме з Христиною ми сьогодні познайомимось.

Христино, розкажіть, будь ласка, як розпочалася Ваша журналістська діяльність?

Взагалі-то за освітою я- український філолог. Під час навчання в аспірантурі почала шукати роботу. І тут подруга-журналістка Мар’яна Стринаглюк запропонувала працювати на радіо. Я подумала і вирішила прийняти її пропозицію.

У Вас були авторські програми на радіо?

Коли я йшла на радіо, мріяла розповідати про культурно-мистецькі події, але виявилося, що потрібен журналіст для висвітлення адміністративних і політичних тем. Я взялася. Виходило. Саме тоді я зрозуміла, що будь-яку тему можна полюбити і добре висвітлювати. Так, у мене були авторські програми «Людина і зброя» та «Наші герої». Гадаю, з назв зрозуміло, що в них йшлося про життя наших військових. Ну і, звичайно, я завжди намагалася долучатися до висвітлення культурно-мистецьких подій, адже ця тема завжди мене цікавила і цікавитиме.

За час роботи на радіо Ви встигли взяти чимало інтерв’ю. Розмова з ким зачепила найбільше?

Якось я брала інтерв’ю у прикарпатського художника Мирослава Ясінського. Він розповідав, що деякі свої картини писав ніби не сам. У нього склалося враження, що хтось зверху диктував йому, що зображувати. Саме ця доволі містична розповідь і зачепила мене найбільше.

Ви продовжуєте спілкуватися з героями своїх інтерв’ю?

Продовжую. З кимось спілкуюся у соціальних мережах, з кимось щастить зустрітися. А буває і так, що здружуєшся вже під час першої розмови.

Ви можете назвати себе активною радіослухачкою?

Зараз ні. Деколи слухаю окремі подкасти, які чимось мене зацікавлять, а просто у якості фону радіо давно не вмикаю.

Протягом усієї розмови Ви говорите про радіо у минулому часі. Ви вирішили його покинути?

Ні. Просто зараз я у декретній відпустці. По її закінченні обов’язково повернуся на радіо. Мені це дуже подобається. На відміну від друкованої журналістики робота на радіо передбачає постійний контакт з людьми, тому, монтуючи програми, дуже важливо зберегти їхні інтонації та емоції.

Окрім журналістики Ви активно пишете поезії. Скажіть кілька слів про це.

Писати я почала у 2014 році, але мої вірші зовсім не про війну. Навпаки, поезія завела у містичний світ, що для мене стало несподіванкою. Через певний проміжок часу я видала авторську збірку «Відьма і янгол».

Ви брали участь у літературних конкурсах?

Ні. На мою думку, подібне оцінювання творчості- приниження для автора, оскільки зв’язки на конкурсах, на жаль, відіграють важливішу роль, аніж талант. Я вважаю, власну творчість краще поширювати за допомогою соціальних мереж, літературних сайтів та творчих вечорів. Там завжди можна знайти однодумців.

Ви пробували писати прозу?

Ні. Проза- це зовсім інше мислення. На мій погляд, поети, які з часом переходять на прозу, перестають бути поетами. Окрім віршів я пишу рецензії на книги, навіть видала збірку таких статей. Але все ж таки рецензії актуальні, поки книга не сходить з полиць, а от поезія вічна.

У Вас є хобі?

Так. Це музика. Іноді люблю пограти на фортепіано у колі близьких.

Які Ви любите книги, фільми та музику?

Читаю серйозну літературу, здебільшого психологічну, після якої є про що подумати. Дивлюся шедеври кінокласики. Особливо приваблює кіно 20-30 років минулого століття. Слухаю важкий рок з симфонічним оркестром.

Ви- прихильниця активного чи пасивного відпочинку?

Для мозку зазвичай обираю активний відпочинок, а от для тіла- пасивний.

 

 

 

 

Розмовляла Альона Че

 

 

Джерело: СтарЛайф

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s