Сергій Фоменко: Наша нова пісня про останні події, але в кінці – дуже багато світла

27 липня 2017 р.

На “Фронтову каву” завітав Сергій Фоменко, лідер гурту “Мандри” із фантастичним подарунком для слухачів – прем’єрою пісні “Час летить”. Музикант зізнається, що йому приємно вперше презентувати нову пісню саме перед військовою аудиторією. Тож читаємо текст і слухаємо композицію, робота над якою тривала близько чотирьох років.

 

Я почав слідкувати за ситуацією в країні з початку 2003 року, перед Помаранчевою революцією. З того часу я активний громадянин. Можливо, тому що я подорослішав. Я є ровесником новітньої Незалежності. Школу я закінчував ще при СРСР, дуже добре пам’ятаю, що таке “совок”. І також знаю всю новітню історію України. На моє щастя, я особисто побачив усі ключові події і так сталось, що я активно в цей час щось робив. Це для мене важливо.

Те, що відбувається сьогодні, мало би статись ще 25 років тому. Але добре, що навіть зараз – це почалось. Ми ще навіть самі не усвідомлюємо, які серйозні тектонічні зміни відбуваються зараз. можливо, якби українська культура і мова були з початку Незалежності позиціоновані як важливий інструмент у державотворенні, ми б не мали зараз тієї війни. І стільки людей би не загинуло. Але ця проблема досі залишається актуальною! Ми маємо розуміти, що вся ця історія пов’язана з “русским миром”, а “русский мир” – це російська мова, культура, особливо масова культура. Чому так багато людей досі не може зрозуміти, що відбувається.

За кордоном, коли хтось розмовляє російською, перше питання: Ви з Росії? Тому що будь-яка нормальна людина ідентифікує громадянина країни за мовою. А якщо ти кажеш, що українець, іноземці дивуються – але ж ви розмовляєте російською? От і все, це дуже просто. Італієць від француза тим, що говорить італійською, а не французькою. Це така проста річ!

– До 23 років Ви розмовляли російською? Що підштовхнуло до переходу на українську?

– Тексти українських рок-груп. Я був тим щасливим “свідком Ієгови”, який бачив, як зароджуються перші українські рок-гурти! Але їх було мало. У Києві 90% були російськомовні. Але я почув, що класні тексти можна писати українською.

– А ви не боялись, що люди можуть не вхопити пісні українською?

– У мене не було маркетингових розрахунків. Мені було цікаво брати участь у тому, що мені важливо відчути. Але були моменти, коли друзі питали: а чего ты перешел на этот украинский язык? У тебя же такие прекрасные песни на русском языке! А я казав: це ж кльово! Вони дивувались: но там же суржик! (У перших моїх піснях було трохи суржику) То й що? Це ж жива мова! Я чув, що так говорять деякі люди! Якщо тобі щось цікаво, то чи будеш ти думати, хто про це що скаже!

– Ви принесли до студії свіжак – нову пісню. Розкажіть трохи про її створення.

– Мені дуже приємно, що першими слухачами, які почують цю пісню, буде саме військова аудиторія. Військові, всі, хто має стосунок до війська, зараз є головною аудиторією, вони – головні люди цієї країни. Якби не ви, я не знаю, чи була б сьогодні Україна. Це звичайна вдячність і повага.

Ця пісня називається “Час летить”. Робота над нею почалась 2013 року і сьогодні закінчена. Я сподіваюсь, ви відчуєте, що вона взяла у себе всі ці чотири роки. Але вона є позитивною, бо вкінці є багато світла. У роботі над нею брав участь відомий скрипаль Василь Попадюк, ви почуєте його соло. Долучилось багато людей.

Слухаємо! 

– Пісня присвячена саме воїнам АТО і періоду України?

– Вона присвячена всім нам, бо так чи інакше весь народ України бере участь у тій боротьбі. Але направду це пісня про світло і темряву, це більше філософська річ. На фронтову тематику у нас є інші пісні. Я сподіваюсь, що це буде пісня нашого переходу від стану гібридної війни до спокійної мудрості, яка має бути в першу чергу.

В кінці серпня, на День Незалежності ми презентуємо офіційний кліп на цю пісню. Там буде трохи відео, але в основному він буде складатись з фотографій з фронту, які робили мої друзі. Це буде на основі фронтових спогадів.

Слухайте повний ефір програми:

 

 

 

Джерело: Армія ФМ

Advertisements

Залишити коментар

Filed under "Мандри", Фоменко Сергій (Фома, Мандри)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s