«Борщ»: Кому добавки?

12 липня 2017 р.

Легендарний проект Юрія Здоренка та Олександра Піпи знову в зборі – заради виступу як мінімум на одному рок-фестивалі.

Так, у нас не було і немає своїх AC/DC, Dead Kennedys і Motorhead. Але у нас був і є «Борщ». Супергрупа, створена в 2003 році учасниками канонічного складу «Воплів Відоплясова»: тоді ще чинним – Олександром Піпою і колишнім – Юрієм Здоренком, нехай на недовгі 5 років, але подарувала українським меломанам дух і драйв всіх вищезазначених великих «фірмачів» в одному флаконі плюс стала бальзамом на серця багатьох, хто вже тоді почав тужити за «справжнім» «ВВ».

Два альбоми «Борщу» («Padlo» і «Parazita Kusok») разом з купою угарних концертів зробили середину 2000-х не найнуднішим часом в українській рок-музиці. Все рано чи пізно закінчується, але, слава рок-Богам та їхнім земним пророкам, «Борщ» ще час від часу подають – такий самий гарячий і ядрений.

Напередодні історичного виступу культового складу на фестивалі «Тарас Бульба» (14.07 в Дубні Рівненської області) Cultprostir поспілкувався з батьками-засновниками «Борщу», задавши кожному окремо кілька однакових питань.

 

Юрій Здоренко і Олександр Піпа

 

 

  • Чому Борщ грає саме на фестивалі «Тарас Бульба»?

Юрій Здоренко: По-перше, це наш формат. По-друге, ми вже не перший раз на цьому фестивалі, і нам приємна сама атмосфера, яка там є. Дуже хороша організація заходу. Хотілося б, щоб це увійшло в традицію. І, по-третє, нам дуже приємно зібратися разом і пограти після тривалої перерви.

Олександр Піпа: «Борщ» іноді збирається, якщо запросять і запропонують цікаві умови (до уваги організаторів).

 

  • Для вас це щаслива можливість або прикра необхідність?

ЮЗ: Ні те, ні інше. Відповідь на це питання я вже розкрив.

ОП: Це як зустріти колишню – завжди приємно бачити, багато чудових спільних спогадів, але у тебе тепер інша.

 

  • Чи будуть ще концерти «Борщу», скажімо, в цьому році?

ЮЗ: Цілком можливо, і навіть напевно. Пропозиції надходять. Все залежить від умов і можливостей організаторів. Ми в повній бойовій готовності.

ОП: ХЗ.

 

 

  • Якби з’явився меценат, готовий фінансувати запис нового альбому «Борщу» і всеукраїнський тур на його підтримку, як би ви відреагували на його пропозицію?

ЮЗ: Особисто я – тільки позитивно. У наш час без певної фінансової підтримки займатися розвитком будь-якого проекту практично неможливо. Конкуренція жорстка, все вже давно поставлено на комерційну основу.

ОП: Щось подібне було, але немає, принаймні зараз, тієї магії, щоб складати спільні пісні гигикаючи і з задоволенням. Можна записати міцний альбом на чистому професіоналізмі, але для тебе самого це залишиться посереднім «УГ». Якщо магія раптом повернеться, ви про це відразу почуєте.

 

  • А на гіпотетичну пропозицію Олега Скрипки зібрати «ВВ» в класичному складі?

ЮЗ: А сенс? Мені з Сашком це вже не цікаво. Навіщо нам цей нафталін? Треба рухатися вперед. Чим ми успішно й займаємося всі ці роки разом і окремо.

ОП: Таке теж було, але ні, і скільки ж можна мусолити те «ВВ»? Багато хто і так думає, що я там досі граю.

 

 

  • Як оцінюєте нинішній стан української рок-музики і чому, на вашу думку, вона перебуває в такому стані?

ЮЗ: Взагалі-то я не дуже-то й стежу за розвитком молодих українських рок-груп. Те, що мені попадається на очі, не викликає у мене жодного інтересу і не радує. Я думаю, що це через відсутність нових оригінальних музичних ідей. У нас дуже специфічний регіон у цьому плані. Відверту попсу низького рівня слухають «як потужній рок», а ті, хто здатний грати справжній рок, сидять в гаражах. Попит диктує пропозицію.

ОП: Нічого унікального, все, як скрізь у світі, – розширюється розрив між креативною гаражною некомерційною культурою і стандартизованим шоубізовим лайн(ап)ом, а все через клятий інтернет.

 

  • На ваш погляд, чи можлива поява в Україні нових «ВВ» чи нового «Океану Ельзи»? Чому?

ЮЗ: Досить вже й цього. Думаю, на цьому треба й зупинитися.

ОП: Для мене це зараз паралельний Всесвіт, я живу в зовсім іншій системі музичних координат, і для мене групи, що йдуть на компроміси з власним смаком заради бабла, є представниками іншої цивілізації (або біологічного виду?). Чужі, кароче.

 

 

 

 

 

Розмовляв Макс Віхоть

 

 

 

Джерело: Культпростір

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s