Василь Воскобойник: До 2050 року Польщі потрібно мінімум п’ять мільйонів українців на постійне місце проживання

9 червня 2017 р.

40 відсотків громадян хочуть виїхати за кордон, – каже президент асоціації міжнародного працевлаштування Василь ВоскобойникСкільки українців готові виїхати за кордон?

– 40 відсотків. Такі настрої панують третій рік. Люди готові змінити професію й працювати фізично по 14 годин на добу.

Торік масово покидали Україну програмісти.

Василь ВОСКОБОЙНИК, 41 рік, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. Народився в Таджикистані. Cім’я переїхала на ­Сумщину. Закінчив Міжнародний інститут управління, бізнесу та права у Слов’янську на Донеччині. Займався продажами товарів та послуг, знімав рекламу для підприємств. ”Почуваюся кризовим менеджером. Бачу ціль і можу йти до кінця, щоб її досягти. Кожні чотири-п’ять років змінюю сферу діяльності”. Улюблена книжка – ”Чорний обеліск” Еріха Марії Ремарка. Дружина – домогосподарка. Мають 20-річного сина і 8-річну доньку

Скільки вже виїхали?

– Близько шести мільйонів, за нашими даними. Переважно до Польщі, Росії, Німеччини, Чехії.

Типовий трудовий мігрант – чоловік від 18 до 35 років. Їдуть на робочі спеціальності. ­Серед жінок переважають старші 40 років, які виростили дітей, працюють у сфері послуг.

Раніше проблема стосувалася західних і центральних регіонів. Тепер зі сходу й півдня теж їдуть. Буває хтось влаштовується на роботу, а тоді зве родичів, сусідів.

Скільки готові лишитися там?

– 8 відсотків – за умови, що матимуть постійну роботу. Коли опитували людей, які за останні п’ять років їздили за кордон, виявилось: 77 відсотків працювали на сезонних роботах і 15 – мали постійну. Від 5 до 10 процентів залишаються за кордоном.

Наймобільніша нація у світі – поляки. 84 відсотки готові їхати в іншу країну, якщо запропонують роботу.

Як безвіз вплине на можливість виїзду за кордон?

– Ніяк. Безвіз – це запрошення в Європу для людей, які мають достатній рівень доходів. Приїхати і потратити гроші, отримати приємні враження й повернутися в Україну. Для навчання, роботи, бізнесу потрібна віза.

Торік 19,5 тисячі українців не пустили в Польщу. Цьогоріч у Чехії перевірили 10 тисяч роботодавців на наявність у них мігрантів. Нелегали – це проблема всієї Європи.

Яку країну українці обирають найчастіше?

– Польщу. Кожен третій їде туди. На другому місці – Росія, 25 відсотків. По 5 відсотків припадає на Чехію й Німеччину. Інші країни – по 3 проценти і менше.

Польщу обирають із двох причин – близько й доступно. Діє спрощена процедура праце­влаштування за запрошенням роботодавця. На його підставі роблять візу.

Із січня 2018-го процедуру ускладнять. Роботодавець муситиме погоджувати кандидатуру зі службою зайнятості.

У Польщі працюють 1,2 мільйона українців. Цезарій Казмірчак, голова спілки тамтешніх роботодавців, каже, що їм до 2050 року потрібно мінімум п’ять мільйонів українців на постійне місце проживання. Прямим текстом говорять: українець, який народиться на території Польщі, стане поляком.

Автор: money.pl
Українські заробітчани у польському Свентокшиському воєводстві збирають картоплю. Сезон тут починається із серпня і триває до листопада. За годину роботи платять вісім злотих – це 56 гривень і дають обід
Українські заробітчани у польському Свентокшиському воєводстві збирають картоплю. Сезон тут починається із серпня і триває до листопада. За годину роботи платять вісім злотих – це 56 гривень і дають обід

Які плюси й мінуси масової міграції?

– 1,9 мільйона людей в Україні офіційно безробітні. З них 490 тисяч стоять на обліку в центрах зайнятості, а решта ніде не числяться. Якщо ці люди виїжджають за кордон, то скорочуються соціальні витрати.

Людина, яка знаходить роботу за кордоном, – трудиться, не деградує, не спивається і не стає злочинцем. Бачить світ, іншу організацію соціуму. Після повернення на батьківщину, здобутий досвід застосовує тут.

Із-за кордону привозять не лише досвід, а й гроші. Великі суми валюти заходять легальними каналами. З 2011-го по 2016 рік в Україну трудові мігранти перерахували понад 40 мільярдів доларів.

Мінус – ми там завжди будемо гостями. ­Чимало хто не зможе соціалізуватися.

Що може втримати людей тут?

– Як тільки економіка стає стабільною, люди повертаються. Польща пройшла цей шлях, коли багато громадян виїхали в Англію. Згодом значна частина повернулися. Те саме відбувається у країнах Балтії.

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s