Дмитро Хоркін: Починається репетиція, до мене підходять з охорони і кажуть: «Перестаньте ходить туда-сюда, вы мешаете работе снайперов»

23 травня 2017 р.

Президентський диктор та радіоведучий – про секрети професії, погрози з Криму та роботу з «гарантами».

Зустрічаємось з  Дмитром на його робочому місці — на радіо, у студії прямих ефірів. Дмитро Хоркін — офіційний голос Національного радіо України, а також голос загальнодержавних заходів нашої країни. «Демосфен говорив, що голос людини – це друге обличчя. Як ти говориш, так і думаєш», — починає розмову диктор. Голос у Дмитра і справді “оксамитовий”, а вимова дуже чиста. Про закулісся радіо та парадів диктор і ведучий заходів державного рівня Дмитро Хоркін розповів в ексклюзивному інтерв’ю “ВЗ”.

— Це була ваша дитяча мрія — працювати диктором?

— Завжди мріяв про професію диктора. Я знав, що буду радіоведучим. Коли мені виповнилось 18 років, я вже був у штаті Національної радіокомпанії України і вів прямі ефіри. Потім почав “устаканюватися” в професії, вчитися у наших корифеїв: Алли Сологуб,  Ігоря Мурашка. Працював в радіоефірі, вів прямі ефіри, був продюсером програм, тобто сам знаходив гостей, теми. Потім мене покликали у студію, яка озвучувала іноземні фільми українською мовою для телеканалу ICTV. Мені було 19 років, і я озвучив великий телесеріал “Няня 911”. Мріяв провести парад,  оголошувати президента, техніку. Думав, що років у 40  проведу свій перший парад, але я помилився — перший парад провів у 25 років. Це було  2011-го. І вже було шість подібних заходів. Звісно, я не залишився поза увагою російських ЗМІ (сміється).

— Що  маєте на увазі?

— Здебільшого російські журналісти писали, що диктор, тобто я,   “косить” під московську школу, хоча я був вихований класичною школою українських дикторів. Потім почалися погрози зі Севастополя.

— Погрози через професійну діяльність?

— Так, писали,  “ты приговорен, есть решение нашего суда, жди приговор”. До речі, я ще основний голос російської служби українського радіо. З початком війни мовимо  і на Російську Федерацію. Я працюю в прямому ефірі, оскільки російська — моя рідна мова, тож мені нескладно працювати  для російської аудиторії. Загалом, погрози — це, можливо, навіть комплімент. Престижно потрапити в ту групу людей, якій погрожують бойовики.

— Як батьки поставилися до вибору професії?

— Я народився на сході Украї-ни, у шахтарському містечку Чистякове (Торез). Зі самого дитинства брав участь в самодіяльності, усюди виступав. Батьки нормально поставилися… Єдине, мама могла запитати “А коли ти почнеш працювати?” (сміється).

— Скільки заробляють диктори і радіоведучі?

— Таких таємниць не розголошуватиму.  По-різному буває. Наприклад,  озвучував аудіокниги для сліпих за символічну плату, якої вистачало тільки на таксі. Найбільше платять за політичну рекламу, за комерційні начитки. Це завжди договірна ціна.

— Які вимоги до диктора офіційних заходів?

— Вимога щодо голосу – тембр, який є класичним в усьому світі, низький баритон. Чоловічий голос має бути “оксамитовим”, вселяти упевненість. Щодо мовлення –  має бути філігранна українська мова.

— Чи були якісь курйозні ситуації під час роботи?

— У професії диктора найбільш цікавими є складні прізвища людей. Тут помилка може вартувати кар’єри… Була цікава ситуація ще за Януковича.  2011 року я вів парад. Починається репетиція, і до мене підходить людина з охорони і каже: “Перестаньте ходить туда-сюда, вы мешаете работе снайперов”. Коли ми поруч з президентом, вони мають всіх брати на мушку. До цього я вже звик, але спочатку було важко. Це напружувало.

— За часів нового президента траплялись такі випадки?

— Я про це розповім тоді, коли завершиться каденція президента, тому що в мене є певна етика у цьому питанні. Звісно, коли я перебуваю біля глави держави, то багато чого можу бачити і чути, але це нехай залишиться для історії.

— Ви добре знайомі з Януковичем, Порошенком?

— Ні! Я знайомий з режисерами, які кличуть на ці події. Ці режисери — по суті розпорядники цих президентських заходів. Я намагаюся бути подалі від керівництва. На радіо обходжу стороною кабінети начальників.

— Як готуєтесь до урочистих подій? Як вгамовуєте хвилювання?

— Хвилювання треба не вгамовувати, а використовувати. Я перед кожним виступом несамовито хвилююся так, що можу змінити кілька сорочок від того, що просто мокрий. Коли вів останній парад, я 12 разів знімав і одягав піджак, мені то холодно було, то  спекотно… Цей адреналін треба використовувати, щоб швидко думати. Але важливо і не перехвилюватися. А для того, щоб не перехвилюватися, треба постійно бути в професії. Коли щодня в прямому ефірі постійно озвучую, начитую матеріали, то  до таких подій я вже підготовлений. Але все одно завжди хвилююсь.

— Який із парадів вам запам’ятався найбільше?

— До  25-річчя Незалежності України, який був 2016 року. До нього була прикута найбільша увага. Для мене це була велика відповідальність.

— Вам вистачає часу на особисте життя?

— Вдосталь. Це абсолютно ніяк не пов’язано — особисте і професійне життя. Воно взаємно доповнює.

— Не можу не поцікавитись вашою думкою стосовно мовних квот на радіо. Що думаєте з цього приводу?

— Нормально до цього ставлюся. У нас на  Українському радіо завжди був україномовний ефір, були україномовні пісні. Слухайте Українське радіо!

Довідка «ВЗ»

Дмитро Хоркін народився 9 березня 1986 р. у місті Торезі Донецької області. Український диктор, радіожурналіст, політичний оглядач, ведучий спецпроектів і програм розслідування та радіожурналу «Слово» на Першому каналі Українського радіо. Є основ-ним дикторським голосом офіційних заходів України. Координатор фронтової концертної бригади Українського радіо, возив артистів у зону АТО в час активних бойових дій на Донбасі.

Фото автора.

 

 

 

Розмовляла Дар’я Бавзалук

 

 

 

Джерело: ВЗ

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s