Джей Фісетт: Івано-Франківськ, на відміну від Арлінгтона, має багату історію

10 травня 2017 р.

На святкування 355-річниці Івано-Франківськ приймав велику кількість знаних гостей. Пройдешніх вихідних до Франківська завітав мер американського міста-побратима Арлінгтона – Джей Фісетт. Мер відвідав низку офіційних зустрічей, місцевий ярмарок та виставку ковальських виробів.

4 березня 2011 року в Арлінгтоні (США) була підписана угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Протягом співпраці між містами, було реалізовано кілька цікавих проектів, один з яких – це студентський обмін.

Більше про братерство міст, співпрацю, соціальні та екологічні питання поговорили з Джейєм Фісеттом.

 

– Івано-Франківськ та Арлінгтон – міста-побратими. Ви вже встигли побачити наше місто, тому поділіться враженнями. Наскільки «брати» схожі між собою?

– Я приїхав з досить молодого міста, тому мене завжди захоплюють міста, які мають історію, одне з таких міст – Івано-Франківськ. Ще мене заворожує багата культура. У Івано-Франківську сподобався цікавий ковальський фестиваль, він подарував мені незвичайні почуття, це захід який вражає. Я відчуваю гордість за цю країну.

– Чи придбали щось на святковому ярмарку?

– Найважче для мене було стримати себе, щоб не втекти з офіційних зустрічей, аби відвідати ярмарок з красивими автентичними речами. У мене був щільний графік і не було нагоди багато чого побачити.

 

 

– Коли ви сказали рідним чи друзям, що їдете в Україну, в Івано-Франківськ, що перше довелося почути?

Американці знають про недавнє минуле України, але дуже мало знають про історію цієї країни. Саме тому, Україну асоціюють з останніми подіями, з російською агресією. Напевно це зменшило можливість для американців відвідати країну, але я маю честь сказати, що тут я провів чудовий час та отримав новий досвід і багато чого навчився. Радий, що випала нагода відвідати Івано-Франківськ. Додам, що ми, американці, – з вами у вашій боротьбі.

– Чи надихнув вас цей візит на нові проекти щодо співпраці міст?

– Я б розширив співпрацю між нашими двома містами в галузі культури та транспортування. Я б хотів ідею ковальського фестивалю привезти до Арлінгтона, показати та розказати про цю креативність, про цю культуру, яка тут створюється.

 

– В Арлінгтоні ви активно працюєте у галузі екології. Ознайомившись з Івано-Франківськом, що можете порекомендувати жителям міста та владі стосовно розвитку екологічного питання?
– Екологічному питанню ми відводимо важливу роль, це один з основних напрямків нашої діяльності. Я особисто брав участь у створенні програм по збереженню електроенергії, по повторному використанню матеріалів, зі зменшення споживання енергоресурсів, у питанні енергоефективності та у проблемі глобальних кліматичних змін. Це такі, як на мене, базові речі, які потрібно брати до уваги та обговорювати на міжнародному рівні. Вважаю, що ключовим в цьому питанні є – освіта молоді та спосіб життя громадян. Потрібно проводити просвітницькі роботи із жителями міста та області.
– До того ж, важливим для наших міст є вирішення проблеми завантаження дорожнього руху. Як ви працюєте над цією проблемою?

– У нашому місті ми вирішуємо цю проблему пропонуючи людям альтернативні варіанти переміщення містом, тобто і пішохідні зони, велодоріжки та громадський транспорт. Приємно було побачити, що в Івано-Франківську теж вирішується це питання, яке допомагає мешканцям пересуватися без власного транспорту. Гадаю, засоби у нас однакові. Я також користуюся велосипедом. Раз у тиждень їду на роботу на велосипеді. До того ж, брав участь у велотурі «З Лондона до Греції», який тривав три місяці. Я завжди всіх заохочую використовувати велосипеди для пересування містом. У Франківську я брав участь у велопробігу разом із мером вашого міста, і можу радо зазначити, що місто добре підходить для цього виду транспорту, оскільки здебільшого вся поверхня – рівна.

 

 

 

 

Розмовляла Сніжана САМАНЧУК
Фото: Олександр ЛИТВИНЕНКО
Довідка:

Джей Фісетт (народився 25 лютого 1956) – американський політик в Арлінгтоні, штат Вірджинія. Фісетт став першим відкритим геєм, який був обраний посадовою особою держави. Коли був обраний до ради в 1997-му році Фісетт виграв чотири перевиборів з того часу і служив в якості голови правління округу в 2001 році, 2005, 2010 і 2014 роках. Він є членом Демократичної партії , раніше працював для федерального уряду і на місцевому некомерційному медичному центрі.

Фісетт отримав ступінь бакалавра мистецтв в галузі політичних наук з університету Бакнелла в 1978 році. Після його закінчення він провів 18 місяців в Сан-Франциско, де він прийняв свою ідентичність як гея. «Саме тут, після смерті Харві Мілка, я почав усвідомлювати важливість того, що геї і лесбіянки можуть балатуватися на виборні посади», – говорив Фісетт. Потім він навчався в Університеті Піттсбурга, де отримав ступінь магістра мистецтв в громадських і міжнародних відносин в 1983 р.

Після закінчення він переїхав до Арлінгтону, де почав працювати в якості аудитора для загальної бухгалтерської звітності. З 1988-1989 роки – працював у якості консультанта для співробітників сенатського комітету з праці і людських ресурсів. В кінці 1980-х років, він став брати участь в місцевій організації по захисту прав ЛГБТ – геїв і лесбіянок Альянсу. З 1990 по 1998 рік, Фісетт служив директором Уітмен-Уокера клініки Північної Вірджинії, це некомерційний громадський центр здоров’я, який спеціалізується на допомозі при ВІЛ / СНІДі.

У 1993 році Фісетт балотувався на мера Арлінгтона після Демократичного члена ради Вільяма Т. Ньюмана-молодшого, який пішов у відставку, щоб стати суддею окружного суду. У березні того ж року він переміг трьох інших кандидатів в праймеріз Демократичної партії, завдяки підтримці з боку національних груп прав геїв, в тому числі геїв і фонду «Lesbian Victory» та представник Барні Франк, гей член Конгресу. В наступному місяці Фісетт програв Бенджаміну Уінслоу, він незалежний кандидат схваленим республіканців, в спеціальних виборах на 206 голосів. Чотири роки по тому, в 1997 році Фісетт вирішив знову працювати після того, як Еллен М. Бозман вирішив не балотуватися на переобрання. Він переміг на виборах і став першим відкритим геєм обраним посадовою особою в Вірджинії. Його перемозі аплодували ЛГБТ-активісти, і він став одним з дюжини геїв і лесбіянок кандидатів, які перемогли на виборах по всій країні.

У 2001 році Фісетт став головою ради округу. Він виграв перевибори, легко перемігши кандидата від Республіканської партії – Майкла Клансі. У серпні 2003 року Фісетт оголосив, що він буде оскаржувати представника Джима Морана для восьмого виборчого округу сидіння Вірджинії, заявивши, що у нього був досвід в галузі освіти, національної безпеки і житлових питань. Фісетт вибув з гонки менш ніж через два тижні. Він безальтернативний для Ради графства в 2005 році, а в 2009 році, легко переміг кандидата «Зеленої партії» – Джона Г. Рідера. Чотири роки по тому він переміг іншого кандидата партії «Зеленої», Одрі Клемент, на виборах 2013 року. Коли Моран оголосив про свій відхід з Конгресу в 2014 році, Фісетт був одним з імен, згаданих в якості можливої заміни. Він відмовився працювати, хоча, посилаючись на «контраст між дисфункціональним кліматом на Капітолійському пагорбі і атмосферу, може робити в Арлінгтоні» в якості основної причини.

Під час свого перебування на посту, Фрісетт привів екологічну стійкість і збалансований бюджет, як два з його головних пріоритетів. Екологічні проблеми, за які він виступає включають в себе: проблеми зміни клімату, виведення з експлуатації пластикових пакетів. Він також відіграє велику роль у формуванні інвестиційної програми «Bikeshare».

Арлінґтон — округ на півночі штату Вірджинія у США, південне передмістя столиці США Вашингтона, на правому березі річки Потомак, також інколи вважається містом.

Аеропорт. Населення — 209 300 мешканців (2009). В Арлінґтоні розташовані установи федерального уряду (2/5 всіх зайнятих у 1965); військове відомство США — Пентагон та інші урядові будівлі. Підприємства поліграфічної промисловості, виробництво геофізичних інструментів, будівельних матеріалів.

На Арлінґтонському національному кладовищі поховані солдати, які загинули в 1-й і 2-й світових війнах. У 1931 році споруджено пам’ятник «Могила невідомого солдата». У 1963 тут похований президент США Джон Кеннеді, у 1968 — його брат сенатор Роберт Кеннеді.

Джерело: Вежа

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s