YUKO: Хаус сексуально розкутих прапрапрабабусь

10 квітня 2017 р.

Гурт YUKO в гостях у головного редактора Cultprostir в його передачі «Сцена» на на Old Fashioned Radio.

Юля Юріна та Стас Корольов з молодого електро-фолк гурту YUKO в ефірі радіо Zemlya: слухаємо і обговорюємо міні-альбом «Shchebetuha», який вийшов на лейблі Івана Дорна Masterskaya.

Альберт: Привіт! Це Альберт Цукренко, і це програма «Сцена» на радіо ZEMLYA, ofr.fm. У нас в гостях Юлія Юріна та Стас Корольов – разом група YUKO. Вітаю!

Юля, Стас: Привіт!

А: Не так давно у YUKO був сольний концерт в Alchemist Bar, і це можна вважати формальним приводом для зустрічі. Але насправді давно хотілося зустрітися і поговорити, тому що YUKO – як на мене, одна з найцікавіших груп, які з’явилися останнім часом в Україні. Юля, Стас, ви поєднуєте фольклор c електронікою, і ось завдяки першому елементу вас порівнюють з гуртом «ДахаБраха». Що ви про це думаєте?

С: Я скажу коротко і віддам потім слово Юлі. Вона знає про це все. Я думаю, що фолк – це настільки глибока штука, що якщо вона об’єднує один гурт з іншим – це взагалі нічого страшного.

 


Ю: Це порівняння – досить часте явище. І не дивно. Я вважаю, «ДахаБраха» взагалі відкрили цей рух в музиці, коли фолк обробляється і зі старого в новому вигляді подається людям. Тож це досить приємне порівняння. До того ж у нас одна школа, ми з одного колективу. Тільки різниця між нашими випусками років 17-20. Тому в принципі база одна, і одні й ті самі цілі, і те ж бачення фольклору в сучасному ключі. Тож це цілком нормально і навіть приємно.

С: Я кожен раз відчуваю таку сатисфакцію, коли дізнаюся про їхню участь в Glustonbury або KEXP… Це ж дуже приємно, коли порівнюють з таким крутим гуртом!

А: Але ви пішли від фолку набагато далі. Мені здається, у вас тільки тексти залишилися, а вокал такий більше хаусовий, ніж етнічний…

С: Будь-який!

А: Питання, Юля, радше до тебе. «ДахаБраха» копають глибоко – всі ці пласти стародавні… А чи для вас важливий зміст текстів? Чи, може, ви використовуєте їх як елемент дизайну, або через трансовий ефект, який є в етнічній музиці?

С: Фолкова складова і все інше для нас взагалі рівноцінне. Це рідкісні пісні, які несуть в собі величезний культурний код.

 

Ю: Фолк і текст – це дуже важливо. Я не втомлюся говорити, що історії повторюються, а музика змінюється. І народом давним-давно вже все сказано. І всі ті життєві побутові ситуації, які ми піднімаємо в наших піснях, – вони давним-давно вже були підняті народом.

С: Скільки б ми музики не навернули, за змістом вона, може, навіть і не дотягне до цієї фолкової складової.

А: Тобто своїх текстів не буде в проекті?

Ю: Ми не говоримо «ніколи».

А: Але з цією мудрістю багатовіковою поки змагатися не наважуєтеся?

Ю: Ну, поки що є про що співати і як обробляти. Причому «ДахаБраха» подають це саме в фолковій манері, а ми хочемо донести своє сучасне бачення. Мені здається, так фолк легше сприймається, і таким чином ми можемо підштовхнути людей до зацікавленості історією і фольклором.

С: Це працює навіть на моєму прикладі. Раніше я ніколи цим не захоплювався, а тепер з таким задоволенням слухаю від Юлі оригінальні версії цих пісень!

Більше про старовинний український фольклор та його сучасне прочитання, про наших сексуально розкутих прапрапрабабусь, а також про концерти в Росії, про те, як працює Masterskaya Івана Дорна і про досвід озвучування гуртом YUKO одного з фільмів майбутнього Kyiv International Short Film Festival – слухайте у подкасті:

https://www.mixcloud.com/widget/iframe/?feed=https%3A%2F%2Fwww.mixcloud.com%2FOFRUkraine%2F%25D1%2581%25D1%2586%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B0-%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25BF%25D1%2583%25D1%2581%25D0%25BA-4-yuko%2F&light=1

 

 

Розмовляв Альберт Цукренко

 

 

 

Джерело: Культпростір

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s