Black Maloka: Ми хотіли б виступати мало не щотижня

19 квітня 2017 р.

Гурт Black Maloka в гостях у головного редактора Cultprostir в його передачі «Сцена» на Old Fashioned Radio.

В кінці минулого тижня Black Maloka виступали в Old Fashioned Bar на Воздвиженці. Напередодні концерту музиканти в ефірі радіо Zemlya на ofr.fm виконали наживо одну зі своїх пісень і обговорили з Альбертом Цукренком перспективи англомовної інді-музики в Україні.

 

 

Альберт: Сьогодні у нас в гостях Серж Кузьков, Артем Каффельман, Влад Тейлор і Сергій Морев – разом це інді-гурт «Black Maloka». Банальне питання: що означає назва гурту? Це не пов’язано з «чорною спермою» російського літератора Олександра Проханова?

Black Maloka: (сміються) Ні. Це про певний містичний стан, в якому перебуваєш, коли створюєш щось класне, в тому числі музику.

 

 

А: Ви пишете, що гурт створений віжуал-артистом і астрофізиком. Ви вирішили так писати, тому що це класно і загадково звучить, чи це справді впливає на те, що ви робите?

ВМ: Насамперед, тут про те, що ми не професійні музиканти, ми підкреслюємо, що в музику прийшли з якихось інших сфер. В нас станом на сьогодні немає випускників консерваторії або хоча б музичної школи. Музика стала нашим основним пріоритетом в певний момент.

А: Ви досить консервативні в своїх музичних вподобаннях. Більшість згадуваних вами музикантів родом із шістдесятих. Що не так з новими гуртами?

ВМ: Все так, просто в шістдесяті було вже все зроблено. З 1966 по 1969 рік – маса всього цікавого, там є чому повчитись. Там є багато цікавих жанрів, цікавих аранжувань.

 

 

А: У вас є фішка: ви знімаєте досить специфічні кліпи, які називаєте half live, тобто «напівживими» – це зазвичай міська або природна локація і дуже красиво виставлений кадр. Хто цим займається?

ВМ: Поки що ми формуємо команду, яка буде займатися цим більш стабільно. В більш ранніх відео ми самі все це робимо, самі пишемо, виставляємо камери. В останньому відео з нами працювала ціла команда наших друзів з Карпенко-Карого.

А: Попереду фестивальний сезон. У вас є якісь думки з цього приводу?

ВМ: Вже є домовленість щодо нашого виступу на парі фестивалів. Ще не з усіх фестивалів, куди ми надіслали заявки, отримали відповіді. Ми розглядаємо себе як концертна група, ми хотіли б виступати мало не щотижня.

А: Ви увійшли до десятки найбільш недооцінених гуртів, за версією українського порталу LiRoom. Це для вас приємність чи прикрість?

ВМ: Це трошки кумедний рейтинг, ми до цього не ставимось серйозно. Зате можна скласти рейтинг переоцінених груп (сміються).

А: Ви якось заявили, що ваша мета – вийти за рамки пострадянського ринку і довести, що поява цікавої музики можлива не лише в Європі чи в США. Ви не передумали?

ВМ: Ні, це те, заради чого все затівалось. Якщо в найближчий рік не буде конкретного прогресу в цьому напрямку, треба зупинятись і думати, чи правильно ми все робимо, чи, може, варто зробити паузу.

 

 

А: Ви якось проробляєте ці шляхи?

ВМ: Так, зараз працюємо над просуванням на західних радіостанціях, намагаємось на фестивалі потрапити.

А: Ваш образ, пісні, музика дуже глобалізовані. А чи є в вашій музиці щось, що пов’язує вас з Україною?

ВМ: Мені здається, неможливо прожити все життя в певній країні і не мати в музиці відбиток якихось локальних мотивів.

А: Ви пишете, що «висміюєте політиків, офісних працівників і спортсменів». З політиками все зрозуміло, офісний планктон хто завгодно може пнути, а що не так із спортсменами?

ВМ: (Сміються) Серед політиків, серед офісного планктону і серед спортсменів є нормальні люди. Щодо спортсменів – завжди було смішно дивитись інтерв’ю футболістів, які приїздять на розкішних однакових машинах, у всіх однакові дружини-блондинки, однакове життя, однакові квартири, однакові діти, однакова уніформа, при цьому ці люди двох слів не можуть зв’язати. І є люди, які боготворять їх та їхній спосіб життя. Я написав пісню «Goalkeeper» про це. Вона ні про кого конкретно, просто про такий пласт не дуже інтелектуальної публіки.

 

Повну версію розмови, а також живе виконання гуртом Black Maloka однієї зі своїх пісень в студії Old Fashioned Radio слухайте у подкасті:

 

https://www.mixcloud.com/widget/iframe/?feed=https%3A%2F%2Fwww.mixcloud.com%2FOFRUkraine%2F%25D1%2581%25D1%2586%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25B0-%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25BF%25D1%2583%25D1%2581%25D0%25BA-5-black-maloka%2F&light=1

 

 

 

 

Розмовляв Альберт Цукренко

 

 

 

Джерело: Культпростір

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s