Віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе: Переконана, що наші громадяни скоро зможуть скористатися свободою пересування

6 квітня 2017 р.

Віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла НВ, коли українцям можна буде вільно пересуватися Європою та чи збирається вона у відставку.

6 квітня Європейський парламент проголосував за введення безвізового режиму для України. У травні відповідний документ повинні підписати голова Європарламенту і країна-голова в Раді ЄС (в даному випадку – Мальта). Чого чекати Україні? Про це у бліц-інтерв’ю НВ розповіла віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у кулуарах 10-го Київського безпекового форуму

Які у вас зараз емоції?  Європейський парламент проголосував за введення безвізового режиму для України. Це такий великий крок вперед. Часом вже й не вірилось, що він буде.

– Ми вірили. Я рада. Вдячна всім, хто проголосував.

Тобто, ми вірили, ми працювали для того, щоб це вдалося. Вдячна кожному європейському парламентарю, хто сьогодні підтримав це рішення в Європейському парламенті. Вдячна всім – президенту, нашим дипломатам, активістам, депутатам, журналістам, які працювали над тим, щоб це рішення сьогодні було прийнято.

Очевидно, ми розуміємо, що сьогодні це ще один крок на зустріч. Ми розуміємо, що будуть ще додаткові рішення мають бути прийняті Європейською Радою, Комітетом постійних представників. Працюємо, і я переконана, що наші громадяни скоро зможуть скористатися свободою пересування.

– Вже сьогодні ще зарано брати паспорт, їхати на кордон. А коли буде кінцеве рішення?

Так, це ще не є остаточне рішення. Потрібно почати виробляти біометричні паспорти тим, хто ще не зробив цього. Вони будуть потрібні, коли рішення про безвіз буде прийнято остаточно на рівні Європейської ради і підписано.

Також треба розуміти, що коли безвіз вступить у силу, потрібно буде мати так само підтверджувальні документи на подорож, її причини. Сподіваюся на мальтійське президенство.

– Називають червень-липень, як дату прийняття остаточного рішення про надання безвізу.

– Мальтійське президентство в ЕС закінчується 30-го червня, 1 липня починається естонське.

– Скептики говорять, що безвіз – це погано, що можуть завертати на кордоні українців тощо. Є підстави?

– Хай би питалися у молдаван, у грузинів – як воно працює.

–Безвіз з ЄС допоможе повернути тимчасово втрачені території або людей з них, так?

– Я думаю, що успішна країна з заможними громадянами, з впевненими в своєму сьогоднішньому і завтрашньому, країна з тими громадянами, які можуть вільно пересуватися – точно має бути додатковим магнітом притяжіння для тих людей, які лишилися на окупованих територіях.

– І на останок. Кажуть, що Уряд можуть відправити у відставку. Що ви про це думаєте?

– Хто каже, – може в них питайте.

– Ви готуєтесь до відставки?

– Ні. Ми затвердили щойно план дій уряду зі стратегічним баченням на три роки. Вперше практично за історію відновленої незалежності України він – з баченням, з розумінням, з конкретними кроками, з відповідальністю перед різними зобов’язаннями. які Україна бачить для себе, як необхідні відповідно до ЄС. То, чого би ми збиралися у відставку?

 

 

 

Розмовляла Юлія Артамощенко

 

 

 

Джерело: НЧ

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s