В’ячеслав Пузеєв, керівник благодійної організації Repentance, Швеція: Про жодне скасування санкцій проти агресора ніхто всерйоз не говорить

9 лютого 2017 р.

1080_600_1486559065-7628З грудня 2013 року Repentance допомагає Україні. Спочатку шведи купували продукти та медикаменти для Майдану, потім почали збирати кошти на потреби ЗСУ та українських добровольчих батальйонів, які беруть участь у АТО. А декілька місяців тому фонд Repentance зареєстрував свою офіційну філію в Україні, що, на думку В’ячеслава Пузеєва, значно полегшить роботу та зробить її більш ефективною.

Чому ви допомагаєте саме Україні?

– Вашій країні – виняткова увага, але допомагаємо не тільки їй. Взагалі, з середини 60-х близько 1% ВВП Швеції йде на розвиток демократії та підприємництва в країнах, що розвиваються. Наприклад, у 1990-х – початку 2000-х Швеція активно допомагала у розвитку демократії, європейської інтеграції Балтійським країнам. Те саме можна сказати і про сьогоднішню Україну – останні десять років Швеція нарощує політичні та культурні зв’язки з вашою країною, вкладає інвестиції в Україну, надає їй безоплатну фінансову та технологічну допомогу.

– Ваше ім’я важко назвати споконвіку шведським!

Я родом з Росії, народився і виріс у Москві. Також маю українські етнічні корені. Але більшу частину життя провів у Швеції і як особистість сформувався саме в цій країні.

– Ламаєте стереотип «русского мира» – начебто всі росіяни підтримують путінську політику… Чому ви симпатизуєте Україні?

– У випадку з російською агресією проти України для переважної більшості жителів Швеції, так і Європи в цілому, було нескладно зробити вибір на користь України. Все було надто очевидно. З одного боку – українське прагнення до незалежності, демократії, з іншого – намагання імперського реваншу, корупційний Кремль, який затіяв переділ європейських кордонів вперше з часів Другої Світової війни. Було також очевидно плачевне становище України як результат правління Януковича: слабка економіка на межі краху, майже повністю зруйнована армія, сильне проросійське економічне та політичне лобі у всіх сферах українського суспільства. Тому наша організація побачила практично безмежне поле діяльності у допомозі Україні на приватному та громадському рівнях.

Звичайно, в цілому кількість прихильників путінської політики серед етнічних росіян і просто російськомовних людей (навіть серед тих, хто ніколи не бував безпосередньо в РФ) у західних країнах неприємно вражає. Але робити узагальнюючі висновки про те, ніби «всі росіяни підтримують Путіна», все таки не варто. Я обмежив і, по суті, звів нанівець своє особисте спілкування з так званими «путіністами». І можу констатувати, що адекватних, розсудливих людей, в тому числі росіян, російськомовних, у моєму колі залишилося багато.

– Розкажіть про конкретні об’єкти вашої благодійної допомоги.

– Про спільну роботу з українськими благодійними організаціями скажу окремо, а поки що хотів би згадати інші дуже важливі проекти. Наприклад, ми допомагаємо жінкам з країн усього колишнього СРСР, у яких, на жаль, діагноз «рак молочної залози» та немає фінансової, юридичної, адміністративної можливості пройти нормальне обстеження, отримати гідне лікування, а також придбати необхідні медикаменти після лікування. Наш фонд має домовленість з клінікою молочної залози Christinakliniken у стокгольмській приватній лікарні Sophiahemmet, де за помірну плату можна провести професійне обстеження, а також операцію та планування всього лікування раку грудей в залежності від типу та стадії. Ліки купуються, в основному, в Швеції. Більш дорогі процедури, як, наприклад, променева терапія, організовуються за місцем проживання через наших волонтерів.

Крім того, ми підтримуємо починання щодо демократизації, демілітаризації і, так би мовити, деімперіалізації Російської Федерації. Зокрема, сприяємо виходу інтернет-журналу «Після Імперії / AfterEmpire», який аналізує перспективи реальної федералізації та регіоналізації Росії. Проект організований засновниками фонду Repentance за безпосередньої участі відомого карельського письменника та публіциста Вадима Штепи. На даний момент він займається цим проектом вже не у Росії, а в Естонії.

– Ну, і – обіцяна розповідь про роботу в Україні.

– АТО – це окремий і великий пункт нашої діяльності. Але почалося все ще наприкінці грудня 2013-го року, коли ми почали збирати кошти для надання допомоги протестуючим на Майдані – на гроші, зібрані нами, купувалися продукти харчування, медикаменти, дрова для обігріву. Далі збори продовжилися у більш інтенсивному режимі – на потреби ЗСУ та добровольчих батальйонів, які беруть участь в АТО на сході України. Ми донині виділяємо кошти на закупівлю обмундирування, спорядження, медикаментів, а також запчастин для фронтових позашляховиків і надаємо іншу допомогу тим, хто захищає свою країну від російського агресора…

До того ж, фонд Repentance має свій магазин вживаних речей – Second Hand – у місті Вестерханінге недалеко від Стокгольма (зараз планується відкриття ще одного подібного магазину безпосередньо в самому Стокгольмі). Через цей магазин наш фонд майже щотижня збирає по кілька коробок одягу, в першу чергу, для жінок і дітей на українському Донбасі. Ці посилки доставляються до місця призначення завдяки допомозі української діаспори в Стокгольмі і наших українських друзів з благодійної організації «Україна волонтерська».

– Благодійні організації, як правило, тісно співпрацюють з якимись міжнародними фондами. У вас так само?

– Ні, поки все робимо власними силами, за винятком співпраці з різними церковними парафіями в Швеції та деякими українськими фондами на місцях. Окрім вже названої «України волонтерської», це, зокрема, організації «Захистимо Захисника», «Мотохелп». А декілька місяців тому наш фонд нарешті пройшов процедуру реєстрації філії Repentance Україна, і тепер всі операції з переказу та збору грошей, організації заходів та іншого будуть проводитися через нашу офіційну філію в Україні.

Як ви оцінюєте перспективи підтримки України західним громадянським суспільством, враховуючи те, що в США – нова адміністрація президента Трампа, який, як вважають, симпатизує Путіну?

– Я бачу ці перспективи позитивними. Незалежність України підтримують як численні громадські організації, так і влада західних країн. Про жодне скасування санкцій проти агресора ніхто всерйоз не говорить. Думаю, «симпатія Трампа до Путіна», яка роздувається в деяких ЗМІ, дещо перебільшена. По-перше, закон «Про підтримку України» (куди, до речі, входить і частина санкцій проти РФ) був прийнятий Конгресом США восени минулого року, і буде діяти протягом п’яти років. Тому ні Трамп, ні будь-який інший президент у Білому Домі не має повноважень скасувати даний закон, навіть якщо б дуже цього хотів. По-друге, нам здається, що Трампу, як людині амбітній, яка має величезний досвід ведення бізнесу, буде вкрай складно домовитися про що-небудь з Путіним, який має в багажі лише досвід чекістських авантюр, імітацій та обману.

P. S. Контактні дані благодійної організації Repentance Україна: ukraina@repentance.eu, телефон +380672956367.

 

 

 

Розмовляли Рита Болотська, Євгенія Богоявленська, Москва

 

 

 

 

Джерело: Укрінформ

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s