Red Snapper: Між нами і нашими українськими фанами – сильний зв’язок

9 лютого 2017 р.

14634Напередодні ексклюзивного концерту британських піонерів ейсід-джазу 10 лютого в клубі Atlas, приуроченого до 21-річчя виходу їх знакового дебютного лонгплею «Prince Blimey», Cultpostir спробував зрозуміти природу взаємної любові Red Snapper і України.

Алі Френд (контрабас), Річард Тейр (барабани) і Девід Аєрс (гітара) створили групу в Лондоні в 1993 році, ставши одними з першопрохідців на ниві змішування звучань живих інструментів і електронних текстур, міксуючи в своїй музиці джаз, фанк, даб і брейкбіт в діапазоні від тріп-хопу до драм-н-бейсу. Альбом «Prince Blimey» 1996 року зробив Red Snapper не тільки хедлайнерами каталогу шанованого лейблу Warp, а й міжнародними зірками новоспеченого жанру ейсід-джаз: №60 в британському національному чарті – це не жарт.

А в 2001-му Red Snapper вперше приїхали до України. Той концерт у столичній галереї «Лавра» сьогодні має статус легендарного, а по культовості може змагатися з напівофіційним візитом до Києва Sonic Youth десятиліттям раніше. Це була повна і ледь не перша в історії українського шоубізу «фірмА» в сенсі актуальності артиста й ідеального звуку. Факт присутності на тому концерті ще довго був мірилом просунутості в меломанській тусовці: «Ти був на Red Snapper?».

Тоді сталася якась хімія, яка породила особливі відносини між групою і країною. Британці стали приїжджати із завидною регулярністю, чи не частіше за будь-якого іншого західного артиста, і навіть присвятили Україні трек «Dnipro», який увійшов до альбому «Red Snapper» 2003 року. В свою чергу місцева публіка завжди з непідробним ентузіазмом приймає команду, створюючи незабутню атмосферу і на клубних концертах, і на фестивальних виступах.

Допомогти розібратися у взаєминах Red Snapper і України Cultprostir попросив Сашу Єрченко, букінг-менеджера групи в Східній Європі, програмного директора фестивалю Atlas Weekend і колишнього арт-директора фестивалю «Джаз Коктебель» (в 2012-2016 роках).

 

Саша Єрченко

 

 • Red Snapper регулярно грають в Україні і мають чималу аудиторію, виконуючи при цьому досить складну, «розумну» музику. У чому, на вашу думку, секрет цієї взаємної любові групи і країни?

Думаю, що секрету тут немає. В 2001 році перший концерт групи Red Snapper у Києві, в «Лаврі», став одним з найперших концертів актуальної європейської музики в Україні. Ця подія зібрала всіх меломанів столиці. А в 2008 році Red Snapper вперше виступили на фестивалі «Джаз Коктебель» і стали хедлайнерами і піонерами Nu Jazz-сцени фестивалю. Це дозволило представити групу багатотисячній публіці Koktebel Jazz Festival. А музика Red Snapper, якою б «розумною» вона не була, на березі моря і з фантастичною енергетикою Коктебеля – це ідеальні умови для правильного сприйняття і розуміння цієї музики. Напевно, так виникла взаємна любов.

 

 • Як відгукуються про Україну і нашу публіку музиканти? Що їм тут подобається?

Red Snapper дуже люблять Україну. У них ніколи не виникало сумнівів з приводу приїзду до нашої країни. В публіці їм подобається, насамперед, щирість, відкритість і те, що британці називають passionate, в хорошому сенсі цього слова. Ніде більше немає такої «пристрасної» публіки. Ми не боїмося проявляти свої емоції.

 

 • Перший концерт Red Snapper у 2001 році в «Лаврі» став для багатьох українських меломанів першим досвідом очного знайомства з актуальною світовою музикою і запам’ятався на все життя. Ви були на тому шоу?

Ні, в 2001 році я закінчувала середню школу в Криму (сміється). Але раджу вам взяти коментар у Саші Кольцової – вона точно була на цьому концерті!

***

 

 

Каша Сальцова («Крихітка») про перший концерт Red Snapper:

«Я танцювала весь концерт з курткою в руках, потім не встигла на метро і спала на автобусній зупинці. Ми не могли повірити, що приїжджають самі Red Snapper, тоді ж актуальну музику взагалі не привозили».

 

***

 

 

 • А коли і як відкрили для себе Red Snapper?

У 2008 році. Вперше почула їх якраз на «Джаз Коктебелі». Причому саме як глядач, а не член команди фестивалю. Це і дозволило мені в повній мірі насолодитися їхньою музикою.

 

 • Ваш перший досвід особистого спілкування…

Ми познайомилися в 2011-му, а зблизилися і почали спілкуватися більш неформально вже в 2013-му. Спочатку пережили пропажу багажу, коли всі учасники британського The Selector Party на «Джаз Коктебелі», включаючи Red Snapper, Patrick Wolf, Submotion Orchestra і British Sea Power – всього 27 чоловік! – прилетіли до Сімферополя без речей та інструментів… Ця історія, що трапилася через халатність однієї з українських авіакомпаній, на щастя, закінчилася добре. Незважаючи на те, що музикантам довелося виступати о 5 ранку і при цьому 4 рази виходити на біс. На наступний день після концерту ми возили музикантів на гору Клементьєва в Коктебелі. Потім разом полетіли до Києва, де Red Snapper виступали на ГогольFest.

 

 • Яке враження залишають музиканти під час спілкування?

Прекрасне враження! Річ, Алі, Девід і Том дуже прості і приємні в спілкуванні. У Алі чудове почуття гумору, яке не підводить його у будь-якій ситуації. Девід – найбільш доброзичливий і усміхнений. Річ дуже любить точність і гранично серйозний, але це тільки ДО концерту (сміється). Том – надзвичайний і грає практично на будь-якому інструменті в його полі зору…

 

 

 • Як вони проводять тут дозвілля?

Залежить від гастрольного графіка. Наприклад, у Тома є свій сольний проект і ще кілька side-проектів. Він практично завжди прилітає в день виступу і відлітає наступного дня, рано вранці. Музиканти дуже люблять просто гуляти вулицями Києва. Можуть стати зірками after-party, за ніч пройти всі бари Львова або віддати перевагу спокійному вечору в готелі. Загалом, залежить від обставин.

 

 • Концерт 10 лютого приурочений до 21-річчя альбому «Prince Blimey». В чому буде його особливість?

Це унікальне шоу в рамках туру, присвяченого повноліттю культового альбому. Публіка вперше почує класичний «Prince Blimey» повністю живцем. У цьому турі буде всього 7 європейських концертів, один з яких відбудеться в Києві.

 

 • В якості сюрпризу заявлена участь у концерті українських музикантів. Може, відкриєте завісу таємниці: хто це буде?

Спеціальними гостями концерту стануть фантастична джазова вокалістка Назгуль Шукаєва і барабанщик Atomic Simao Георгій Вальчук. 10 лютого Red Snapper буде розігрівати один з відомих українських гуртів. Музиканти вирішили, що це буде фінальним сюпризом!

 

Задовольнивши нашу цікавість, Саша Єрченко несподівано запропонувала дізнатися думку про стосунки з Україною самих Red Snapper. З її подачі один із засновників групи Алі Френд відповів на кілька запитань Cultprostir.

 

Алі Френд
 • Що ви знали про Україну перед першим своїм приїздом у 2001 році і що відчували перед візитом сюди?

До нашого першого візиту до України в 2001-му ми знали про вашу країну зовсім небагато. Що вона була частиною СРСР і в своєму роді житницею – виробляла багато продуктів на своїх величезних пшеничних полях і пасовищах. Ми також думали, що це дуже красива країна. Ще ми знали, що навряд чи котрась із британських груп до цього приїжджала до України, тому ми були подвійно щасливі приїхати. Це відчувалося, як якийсь привілей – бути однією з перших британських груп, запрошених в Україну. Ми також трохи переживали з приводу озброєних охоронців, які супроводжували нас, і не знали, чого очікувати від концерту.

 

 • Що пам’ятаєте про той перший концерт у Києві?

Я пам’ятаю наш приїзд і усвідомлення того, що на майданчику може бути організоване блискуче шоу. Коли ми повернулися на майданчик перед самим концертом, кількість присутніх людей і їх неймовірна енергія були просто приголомшливими. Це було не схоже ні на що, що я відчував раніше – інша неприборкана енергія. Я думаю, саме цей контакт створив і зберіг міцні зв’язки між нами і нашою українською аудиторією. Це сильний зв’язок, заснований на інтуїтивній (вісцеральній) енергії. Сам концерт був приголомшливим, і MC Det по-справжньому запалив. Це був великий досвід для нас.

 • Чому і як народилася композиція «Dnipro»?

Ми записали «Dnipro» після нашої поїздки в Україну. Ми хотіли висловити в музиці частину наших вражень – нам здавалося, що Дніпро існував вічно, і ми відчували його присутність, коли були там. Думаю, ми вже знали, що Україна матиме вплив на нас. Найкращим способом, який ми знали, щоб зберегти цей час, було написати музику.

 

 • Red Snapper продовжують регулярно приїжджатиь до України. Країна досі залишається особливою для групи?

Ми любимо приїжджати, тому що знаємо, що існує сильний зв’язок між нами і нашими українськими фанами. Кожного разу, коли ми тут, нам гарантовані приголомшливі і успішні шоу. Ми будемо приїжджати в Україну, поки існує любов до того, що ми робимо, поки ми відчуваємо її. Я думаю, в Україні добре середовище і настрій для сприйняття нашої музики.

 

 

 

Фото: Андрій Максимов

Розмовляв Макс Віхоть

 

 

Джерело: Культпростір

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s