Юрій Журавель: Карикадурка стала своєрідним літописом життя України останніх декількох років

27 жовтня 2016 р.

img_3921Вчора 26 жовтня о 19:00 в Івано-Франківській філармонії відбувся перший касовий концерт гурту «От Vinta». «Вежа» поспілкувалась із Юрієм Журавлем – українським музикантом, лідером та вокалістом гурту «OT VINTA», а також художником, аніматором, актором та сценаристом.
 

Цього разу поговорили з Юрієм про мистецтво, карикатури та патріотизм. У світ вийшла не перша книга Юрія «Карикадурка-2», яка стала найуспішнішим проектом на платформі «Спільнокошт» та серед українців.
– Юрію, ви тішите своїх прихильників не тільки музичними доробками, але і виданням книг. Розкажіть більше про цю справу.

Цього року я презентував книгу «Битва за землю рідну», де зібрані переможні битви, 14 битв від Святослава Хороброго до Донецького аеропорту. Всі розповіді в ілюстраціях. Книга для хлопчиків та дівчат віком від 10-50-ти років.

Як вдається поєднувати музичну справу та видавати книги?

– Після того, як цього року нас не пустили до Перемешля, всі українці, які знаходилися на цій території, приїхали нас провідати на цьогорічний Форум видавців у Львів. Зараз ми активно гастролюємо. Влітку у нас було менше концертів і через це складається враження, що російська пропаганда працює ще жвавіше. Нас зовсім немає ні на телебаченні, ні в радіоефірах. Доводиться самостійно «пробиватися» в ефіри. Незважаючи на все це, ми активно приймаємо участь у різних фестивалях не тільки в Україні, але й за кордоном. Цього року були в Голландії, Німеччині та Канаді. Плануємо ще записувати новий кліп на стару пісню «Попереду», бо попередній нам «страшно» не подобається, ми зробимо його із новим звучанням та готуватимемо новий альбом.

Як виникла ідея створення карикатур?

Ідея виникла ще на Майдані. Ми робили виставку робіт на вулиці Грушевського і подумали чого б не зібрати все в книгу. Кинули цю ідею на «Спільнокошт», де нас активно підтримали люди. У таких умовах кожного дня з’являлися все нові і нові сторінки, тому упорядникам і верстальникам було дуже важко. За весь час існування «Великої ідеї» наш проект став найшвидшим та найуспішнішим. Думаю такий результат через те, що я всю свою роботу роблю відкрито. Люди розуміли, що з цього проекту я не заробляю гроші. Зараз ми готуємо календар, який з часом може вилитися в книжку під назвою «Знай своїх». Дуже хочеться своїми картинками надихнути когось на створення фільму.

– Розкажіть більше про «Карикадурку-2».

– Карикадурка стала своєрідним літописом життя України останніх декількох років і, особливо, доленосного 2014-го. Історія в малюнках, добре знайомі обличчя: політики, історичні постаті українського державотворення, журналісти, світові зірки, музиканти, артисти і просто добрі і хоробрі люди у смішних шаржах. Крім того є карикатури на тих, чиї пики викликають гіркоту у роті. Спектр постатей величезний: від Гатила, Святослава, Данила Галицького, Івана Мазепи, до героїв Небесної сотні, Дмитра Яроша, Мустафи Джемільова. Кожен шарж чи карикатура не може залишити байдужими, кожна – точний штрих олівця з ідеальним підкресленням рис особистості того чи іншого персонажу. Цей альбом не просто зацікавлює, а й спонукає самостійно шукати відповіді на питання, що хвилюють.

 

Яка думка стосовно нових починаючих письменників? Кого читаєте із дебютантів?

Молодь зараз дуже активна. Останнім часом мені доводиться спілкуватися із молоддю, котра добре і ретельно знає історію і вже зараз пише історичні повісті та роботи. Тішить, що сьогодні дуже багато грамотного народу.

Останнім часом я зовсім не читаю художню літературу, бо вважаю це втратою часу, оскільки це те ж, що переживати чуже життя, а у мені й свого достатньо. Тому зараз я читаю наукову публіцистичну літературу. 

– Сьогодні на полицях книгарень можна зустріти широкий асортимент книг про війну. Яка ваша думка стосовно цих видань?

Зараз на правду є багато книг на цю тематику. Було б непогано, якщо б це були чесні фактажі. Коли з’являються описи чи повісті учасників тих подій – це здорово. Цього року мене вразила книга «Холодний Яр», яку презентує дочка автора Юрія Горліса-Горського. Це видання, як другий Кобзар для патріотів. Зараз є ідея зробити комікс на цю книжку, щоб дітки знали і розуміли свою історію.

– Які враження від концерту в Івано-Франківську?

– Івано-Франківськ – перше місце, де ми ризикнули грати на касу. Для нас це дуже знаково. За стільки років україномовний шоу-бізнес, тим паче рок-бізнес, живе важко, нам складно збирати прихильників. Але Франківськ нас завжди радо зустрічає, за що ми і вдячні.

 

 

Розмовляла Сніжана САМАНЧУК

 

 

Джерело: Вежа

Залишити коментар

Filed under "2014-2020", "От Вінта", Журавель Юрко (Ot Vinta)

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s