Артем Полежака: Написання книги стало для мене духовною практикою

4 листопада 2016 р.

img_3804Артем Полежака – український поет. За освітою Артем архітектор. Лауреат Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка за порно-поему «Jenna».

Свого часу Артем Полежака успішно заявив про себе, як переможець численних поетичних слемів (в Києві, Хмельницькому, Миколаєві, Харкові й інших містах). Він активний учасник різноманітних акцій громадянської непокори. З початком російської агресії на Сході України регулярно брав участь в різноманітних арт-десантах, виступаючи перед військовими.

2011-го року разом з гуртом «Барабас» записав диск «Весна, Любов, Полежака», здійснив всеукраїнський тур. 2016-го року нарешті побачила світ його перша повноцінна поетична збірка «Стіхи о жизні» видавництва «Люта справа». Автор текстів пісень таких виконавців, як «Kozak System», Орест Лютий, «Телері», «Бумбокс».

– Розкажіть про нову збірку «Стіхи о жизні».

– Нарешті вийшла моя перша “сольна” збірка. До цього я друкувався із різними поетами в одній книзі. До того ж, я всі свої роботи публікував у соціальних мережах. Я зрозумів, що Інтернет уже не дає того простору свободи слова, тим паче для такої не толерантної людини як я (сміється). По-друге, я почав шукати, що про мене пишуть в Інтернеті і познаходив свої тексти, які були змінені до непізнаваності. Таке враження, що хтось їх почув, переказав по-своєму, а потім хтось третій записав. Тому я вирішив із цим всім навести порядок. Все б нічого, якби під цими віршами не стояв підпис «Артем Полежака».

– Чим для вас стала ця збірка?

– Написання книги для мене стало духовною практикою, бо всі мої тексти були розкидані. Частину з них я взагалі не записував, вони були на різних флешках чи дисках, деякі загубились у мережі. Працюючи над збіркою мені довелося все шукати заново, гуглити, відновлювати, тобто все складати до купи. В результаті, половину з того я викинув. Потім подивився на те, що залишилося та звідти вибрав найкраще і вийшла така книжка, за яку мені не соромно. У книзі всього дві граматичні помилки, які ніхто не помітив при вичитці, проте, це дуже якісне видання.

– Чи плануєте їздити із презентаціями Україною?

– Я у багатьох місцях презентую свої книги, але туру із презентаціями у мене немає. Цього літа я відвідував багато фестивалів, де виступав та літературних сценах. До того ж, часто проводжу авторські літературні вечори. Разом із хлопцями з «Лютої справи» ми їздили у Маріуполь із літературними вечорами.

– Піар важливий для літератора, чи, якщо твір вартісний, то він обов’язково знайде читача?

–  Одне іншому не заважає, і знову ж таки, все залежить від того, яку мету ставите перед собою конкретно ви, ну, тобто, літератор. Якщо річ вартісна, то вона вартісна – і з чим нічого не поробиш. А з іншого боку, Ви задаєте мені такі риторичні питання, що крім «так» чи «ні» іншої відповіді не виникає в голові. Ну звичайно важливий піар! Так само, як будь яка реклама.

– Знаю, що ви часто співпрацюєте із музикантами. Які пісні створені на ваших текстах?

– Я пишу тексти для деяких гуртів. Гурт «Kozak System» співає вже третю пісню на мої вірші. Декілька текстів співає Орест Лютий, у якого вже вийшов новий альбом, де майже половина текстів написані мною. Один мій текст взяв у розробку гурт «Бумбокс».

 

 

Розмовляла Сніжана САМАНЧУК

 

 

Джерело: Вежа

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s