Франческо Баранка: Є кілька індикаторів для визначення договірних матчів

8 листопада 2016 р.

1080_600_1478602334-5869Договірні матчі руйнують спорт. Саме для боротьби з ними і була свого часу створена асоціація Federbet. У Східноєвропейському регіоні її надійним партнером став Міжнародний холдинг Parimatch. У тісній співпраці вони налагодили зв’язок з головними організаціями в українському футболі. Усі разом вони сьогодні ведуть боротьбу за чистоту українського спорту і футболу зокрема.

Генеральний директор Federbet Франческо Баранка розповідає нам про те, як виявляють і борються з договірними матчами, які справи з «договірняками» в Україні, про свою співпрацю з Parimatch, а також чому договірні матчі руйнують букмекерський бізнес, і чому необхідно легалізувати в Україні діяльність букмекерських компаній.

– Які досягнення асоціації Federbet з моменту її заснування?

– Federbet була заснована у 2011 році в Бельгії. Це міжнародна неприбуткова організація, яка працює по всьому світу. Головною місією компанії Federbet є боротьба за чесний спорт. Ми працюємо над тим, щоб максимально зменшити кількість договірних матчів і поступово збільшуємо список досягнень.

– Чи існують спеціально розроблені алгоритми і стратегії виявлення договірних матчів? Якщо так, то які з них, на вашу думку, є найбільш ефективними?

– Ми розробили спеціальний математичний алгоритм з університетом Лугано (University of Lugano) у Швейцарії, але в цьому питанні математичні аспекти – не головне. Важливо те, що ми хочемо вирішити цю проблему і не закриваємо на неї очі! А також співпрацюємо з футбольними клубами та лігами для виключення нечесних гравців.

– Як визначити домовленість того чи іншого поєдинку? Які симптоми?

– Якщо обсяг ставок у кілька разів перевищує звичайний, то це перший і вірний індикатор того, що матч потрапляє в категорію договірних. Якщо виявляється, що грошей на аутсайдера поставили більше, ніж на фаворита, то це другий індикатор. Математичні правила перестають працювати. Або ми отримуємо спеціальні повідомлення від наших партнерів. В останні роки всі наші попередні підозри були доведені.

– Як звести до мінімуму кількість договірних матчів, на вашу думку?

– До вирішення даної проблеми потрібно залучати всі букмекерські компанії, оскільки вони, як ніхто інший, зацікавлені у чесності матчів та максимально сприяють у допомозі нам. У нас були чудові результати співпраці з клубами і лігами. Наша асоціація все чітко контролює. Після того, як ми проводимо зустрічі з гравцями і пояснюємо, що все перевіряється (ставки, IP-адреси і т.д.), вони розуміють, що з нами жарти погані. Розуміння, яке приходить до них, щодо можливих наслідків, стає вирішенням даної проблеми. Попередження, стримування, кооперація з серйозними букмекерськими компаніями – це те, що допоможе нам виграти війну з шахраями!

– Які санкції за участь у договірних матчах ви вважаєте справедливими?

– Санкції дуже важливі, але вони не можуть вирішити проблему. Давайте будемо вкладати більше сил саме в попередження порушень! Почати ми можемо з пояснення ризиків молодим спортсменам, розповімо про наслідки. Впевнений, що це допоможе! Ми можемо ввести дуже суворі санкції, але поки люди самі не змінять ставлення до такого явища, нічого не зміниться. Спортсмени не злочинці, але дуже часто бувають надмірно азартними або ж просто піддаються якимось спокусам.

– Чи відрізняється ситуація з договірними матчами в Україні у порівнянні з іншими країнами? Ви плануєте підписати договір про співпрацю з ФФУ та УПЛ. Міжнародний холдинг Parimatch, з яким, як нам відомо, ви вже співпрацюєте, виступає генеральним спонсором УПЛ та титульним спонсором ФФУ. Розкажіть про результати вашої співпраці.

– Договірні матчі, на жаль, є в усіх країнах Європи та й у цілому світі. Чи знали ви, що матчі третього італійського дивізіону (LegaPro) вже давно перебувають під контролем організованої злочинності? Договірні матчі в Греції і на Балканах, матчі-привиди в Португалії, щиросердне зізнання кіпрського арбітра, розсип «договірняків» на ранніх стадіях Ліги Європи – це все ситуації, проти яких ми боремось. Різниця у тому, що в Україні відповідні установи зацікавлені у боротьбі з цим явищем. Ми бачимо, що присутнє прагнення виграти цю боротьбу, зокрема, український парламент наприкінці минулого року оперативно прийняв закон, що встановив механізми запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань. Серед іншого, закон встановив кримінальну відповідальність за договірні матчі. В інших же країнах часто вставляють палиці в колеса. Ми активно налагоджуємо зв’язки з футбольними установами України. Що стосується Холдингу Parimatch, то така співпраця стала першою серед східноєвропейських брендів і відіграла важливу роль у нашому розвитку. Холдинг став для нас надійним та фундаментальним партнером. Завдяки інформації від букмекерів Parimatch за рік нам вдалося викрити велику кількість договірних матчів в багатьох країнах і регіону, і за його межами.

– З якими ще світовими букмекерськими компаніями ви співпрацюєте? Ці компанії мають достатньо важелів впливу на досягнення успіху в боротьбі з договірними матчами?

– Нашими партнерами виступає чимало компаній по всьому світу. Ми постійно працюємо над тим, щоб розширювати цей список. Адже чим більша кількість букмекерських компаній допомагатиме нам в цій боротьбі, тим вагомішими будуть досягнення. Як я вже говорив, букмекери відіграють важливу роль у нашій роботі, а ми, в свою чергу, виступаємо для них певною формою захисту. Їх звіти завжди точні та пунктуальні. Ми навіть не сподівались отримати настільки прозору та міцну співпрацю.

– Як ви вважаєте, чому для букмекерських компаній не вигідні договірні матчі?

– В деяких країнах поширений міф, що букмекери зацікавлені в організації договірних матчів. Але в абсолютній більшості випадків це не так! Вони найбільше від цього зла страждають, бо саме букмекерські компанії сплачують рахунки, виставлені шахраями. Крім того, нечесні спортивні змагання вбивають інтерес гравців робити ставки, а ставки – це головний фундамент такого бізнесу.

– В Україні відсутня букмекерська діяльність через відсутність закону про легалізацію цього виду підприємницької діяльності. Як ви вважаєте, чи потрібно державі звернути увагу на цю ситуацію і прийняти відповідні закони, грунтуючись на світовому досвіді?

– Моя думка залишається незмінною – в Україні необхідно якнайшвидше прийняти закон про легалізацію діяльності букмекерських компаній. Від цього виграють усі сторони! Наскільки мені відомо, це єдина європейська країна, в якій відсутній даний закон. Завдяки йому, держава отримала б чималі доходи за рахунок податків, клієнти-гравці – безпеку, букмекери – справедливу конкуренцію, а спорт – допомогу у боротьбі з договірними матчами. Я зіштовхувався з проблемами, пов’язаними з відсутністю якісних законів, на минулій роботі (мав досвід роботи букмекером). Не врегульований ринок тягне за собою безліч проблем, труднощі для клієнтів, договірні матчі і т.д. Влада України повинна зрозуміти, що такий закон стане хорошою можливістю для всіх. Я сподіваюсь, що ваша влада і парламент будуть такими ж оперативними у прийнятті закону про легалізацію букмекерських компаній, як були під час прийняття закону про запобігання корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань.

 

 

 

Розмовляв Святослав Василик, Київ

 

 

Джерело: Укрінформ

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s