В’ячеслав Заїка розповів, як правильно виводити людей із запою

12 листопада 2016 р.

Фото: ob-zor.ru

Фото: ob-zor.ru

Родичі, які намагаються власними силами вивести людину із запою, можуть їй нашкодити. Після ліків проти похмілля, або народних методів лікування, люди потрапляють до реанімації. У них буває отруєння хімічними речовинами, алкогольна епілепсія і біла гарячка.

Про те, які існують медичні можливості виведення з алкогольної залежності, розповів столичний лікар-нарколог вищої категорії В’ячеслав Заїка.

Коли необхідно виводити людину із запою?

Запій – це щоденне регулярне вживання спиртних напоїв, впродовж кількох днів. Будь-який запій починається з похмілля. Людина наступного дня знов п’є, щоб у неї руки не тряслися, серце не тремтіло, тиск нормалізувався. Похмілля вже є ознакою фізичної залежності. Як можна здогадатися, перший день вживання переростає у другий, а щоб привести себе в норму, на третій день, знову потрібно похмелитися. І так далі, і так далі. Є запій, який може тривати від двох-трьох днів до дуже великого проміжку часу, може обчислюватися місяцями, а іноді й роками.

Яким чином можна врятувати людину від такого стану?

– Я можу розповісти масу історій, коли люди через неправильний вихід з запою потрапляли до реанімації. Ситуація досить стандартна – людина п’є. Беремо середній запій – тижневий. Родичі хочуть вивести з цього стану. До лікаря пацієнт не йде. Рідні жалісливі, приходять в аптеку, і питають у провізора: “А що можна взяти, щоб він не пив”. Провізор, як “грамотний фахівець”, радить той чи інший препарат, який викликає непереносимість спиртного. Родичі його додають в їжу. У людини виникає різка непереносимість спиртного, вона різко припиняє запій. І на другий день виникає алкогольна епілепсія. А на третій – біла гарячка. Ситуація найстандартніша.

Як проявляється біла гарячка?

– При білій гарячці у алкоголіка нічого не відмовляє, нічого не болить – він з усіма чортами пекла розмовляє, і все. Може бути що завгодно. Галюцинації, щось бачиться, щось чується, неадекватний, агресивний, може когось убити, покалічити. У такому стані він неосудний. Тобто за психіатричними нормами це стан, коли він себе не контролює, з усіма наслідками, що випливають. Така особа може бути небезпечною, як для себе, так і для оточуючих. Щоб ізолювати алкоголіка від людей, і щоб він не завдав їм якихось пошкоджень, таких пацієнтів кріплять так званою м’якою фіксацією до ліжка. Здорові 40-річні мужики в памперсах лежать, прив’язані до ліжка, і ходять у ці памперси. Відповідно, це все відбувається під цілодобовим наглядом медперсоналу.

Існує загроза життю людини при білій гарячці?

– За статистикою один з десяти вмирає. Цей стан свідчить про набряк головного мозку. У запущених ситуаціях, набряклий мозок може просто вдавлюватися у шийний отвір черепа, і станеться зупинка дихання. У більш м’яких ситуаціях – відбуваються дистрофічні зміни головного мозку з виходом в енцефалопатію. Це дефектність головного мозку, інтелектуальної сфери, коли людина не може повноцінно функціонувати, обслуговувати себе, працювати, і так далі. Може бути вихід в енцефалопатію не таким важким. Тоді достатньо буде тривалого лікування, щоб поліпшувався стан.

Які існують методи лікування і виведення з запою в медичному закладі?

– Трапляється, що люди ведуть залежних від алкоголю до різного роду лікарів – до гастроентеролога, терапевта, і він його там прокапав чимось, якоюсь водичкою з-під крана, вижене йому токсини, все стане в норму, і людина повертається додому. За мої 6 років роботи в реанімації, дуже частим було явище, коли викликали нарколога після самолікування. Ти приїжджаєш, забираєш людини з бригадою швидкої допомоги, або викликають до іншого відділення лікарні – людину взялися виводити з запою, але потім не впоралися з ситуацією. Виведення з запою має бути комплексним. Це інфузійна терапія, яка виводить токсини, коли капають рідину. Терапія яка заповнює дефіцітарні явища. Спиртне це ж не тільки токсини, воно при своєму циклі розмноження виводить з організму багато корисних речовин – вітаміни, мінерали, вітаміни групи В. А це позначається на нервовій системі. Ми повинні поповнити дефіцит тих речовин, які алкоголь видалив з організму. За допомогою психотропних препаратів, заспокійливих, які дають снодійний ефект, заспокоюють головний мозок, не дають розвинутись галюцинаціям. Плюс до цього може бути противонабрякова терапія.

Існують хвороби, які виникають, як побічний ефект процесу виведення з запою?

– При відмові від спиртного, на початкових етапах виведення з запою, тиск потрібно знижувати. Щоб не було інфаркту та інсульту. Це вже симптоматична терапія. У людини як правило, буває безсоння. А це перший крок до білої гарячки. З цим потрібно теж справлятися. Тому, родич, який би він хороший не був, він не має достатнього рівня компетенції.

Яку роль у Вашій роботі з залежним відіграє участь його родичів?

– Виведення із запою, як і лікування алкоголізму, краще проводити у супроводі родичів. Дружини часто помічають ті речі, які лікарю важливі. Якщо стан людини тяжчий, і вона не може амбулаторно виводитися з запою, тоді потрібна повна ізоляція у відділенні інтенсивної терапії.

Після того, як люди “обпікаються” і після вживання алкоголю потрапляють до реанімації, вони, напевно, назавжди кидають пити …

– Якщо людина дійшла до стану реанімації, не факт, що вона готова буде назавжди вийти з алкоголізму. Іноді особа приходить, і лікується в амбулаторних умовах з ще нормальними мізками, що не розплавилися. Вона швидше зрозуміє, ніж та, яка вже потрапила до реанімації. З мого досвіду, люди, що лежать в реанімації після десятої білої гарячки, і заперечують у себе взагалі алкоголізм – це не рідкість. Тому, важливо лікуватися вчасно.

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s