Тарас Дутка: Фотографія для мене – це улюблена робота та життя

17 жовтня 2016 р.

11082176_623103707822288_7579367999773590061_oСвітлини Тараса Дутки з Тисмениці, що на Франківщині, ввійшла у ТОП-10 фотоконкурсу для Вікіпедії. Серед номінантів фотоконкурсу «Вікі любить Землю» є й фотографія обсерваторії на Чорногорі Тараса Дутки. «Вежа» познайомить Вас ближче із фотомитцем. Тарас мріяв про професію художника ще будучи учнем та впевнено ішов до своєї мети. Про талановитого земляка читайте у розмові.

 

– Відколи Ви займаєтесь фотографією?

– Цією справою я почав займатись ще з шкільних років (1986р.), відвідував шкільний гурток з фотографії. Вже у 1990-му році навчався фотомистецтву в професійно технічному училищі №16, з того часу працював фоторепортером у районних та обласних виданнях. Далі вступив на навчання до Прикарпатського університету ім. В. Стефаника на художньо-графічний факультет, де також не полишав фотографію. З 1993-го року є членом Народного фотоклубу «Колумб» у Тисмениці. Від того часу я беру активну участь у вітчизняних та міжнародних фотоконкурсах. А ще, з 2007-2009 роки я працював у всеукраїнському журналі «Карпати. Туризм. Відпочинок». У 2001-му році отримав членство Національної Спілки фотохудожників України, а з 2010 року очолив НФК «Колумб».

– Який жанр фото ваш улюблений?

– Що стосується жанрів фотографії, то працюю у кількох: репортажна, рекламна, документальна, підводна і головна та улюблена тема – пейзаж.

 

– Що передувало отриманню золотої медалі «FIAP»?

– Приємно було у 2014-му році отримати статус лауреату районної премії імені Романа Федоріва в номінації «Образотворче і народне мистецтво». У 2014 році я отримав першу золоту медаль «FIAP» у секції пейзажу. Фотосалони дають поштовх розвиватися, працювати та удосконалюватись, це своєрідні змагання. Близько місяця тому я отримав звання «AFIAP» Міжнародної Федерації Фотографічного Мистецтва.

 

– Розкажіть про подорожі. Де були та які ваші улюблені місця?

– Подорожувати доводиться багато, особливо люблю гори. Підкорив найвищу вершину Кавказького хребта – Ельбрус (5642 м.), побував в Альпах, Кримських горах та, звичайно, у Карпатах.

До того ж, разом із членами Фотоклубу ми побували в багатьох містах Європи, де відбувалися фотовиставки. Цієї весни були у Дрездені (Німеччина), у вересні відкрили спільну фотовиставку «ПРИКАРПАТТЯ / PODKARPACIE» в Жешуві (Польща), а 12 жовтня відкрилась клубна фотовиставка в м. Орадя (Румунія) – це два міста побратими Івано-Франківська. Взагалі, в кожну пору року є улюблені місця для фотозйомки.

 

– Чи бували у вас ризикові зйомки, фото, які дорого вартували?

– За тривалий час моєї фотографічної діяльності були декілька ризикових зйомок. Найбільше ризуку було у 2014-му році на Майдані.

– Фотографія – це робота чи захоплення?

– Фотографія для мене – це улюблена робота та життя.

 

– Які у вас асоціації з Івано-Франківськом?

– Досить позитивні. Це велика творча спільнота, як фотографічна так і художня. У Франківську є можливість розвиватись у творчому плані.

Розмовляла Сніжана САМАНЧУК

Джерело: Вежа

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s