Олег Михайлюта “Фагот”: У повітрі відчуття струму

16 липня 2016 р.

942226_745812402186582_8082501166073607963_n-e1468663011429Коли одна історія закінчується, за нею починається інша. Минулого року вокаліст «ТНМК» Фоззі офіційно попрощався з сольною кар’єрою випуском альбому CD, і вже через кілька місяців інший голос «ТНМК» Фагот представив на суд київської публіки свій сольний проект. Тих тридцяти хвилин було достатньо, щоб зрозуміти, що якою буде повноцінна програма, не знає навіть її автор. Навіть через пів року після прем’єри сольника, Фагот не знає, чим заспокоїться його серце, і куди його заведе жага експериментів.

З цієї розмови Олександра Стасова з Олегом Михайлютою, ви зрозумієте, чому музика «ТНМК» уже ніколи не буде такою, як колись, та що надихає і підтримує артиста, коли мовчать музи і говорять гармати.

— Минулого року ти представив не велику сольну програму, чи трансформується вона у повноцінний проект і альбом?

 — Мене потрошку тролили ті, хто знав, що Фоззі прихворів з колінами, тому що в нього футбольний драйв сидить в голові і напевно в дупі теж. Можна було почути: «Ну, ось тепер можна спокійно зайнятися сольником». Якби воно брутально і жорстоко не звучало, мабуть, що так воно і є.  Само собою що ми і «танком» займаємося, монтується новий кліп, але до сольної програми я щодня щось додаю. Це такий монотонний процес, але я хочу собі пообіцяти, що наприкінці цього року, я зроблю вже велику програму. Минулого року я презентував тридцяти хвилинний сольний сет, а цьогоріч покажемо вже повноцінну програму, тим більш, що матеріал уже накопичений.

 • У тебе уже є розуміння, яким вийде твій сольний проект?

Я думаю, що в мене зараз сольник це такий великий експеримент, як і я сам він буде дуже еклектичним, тому що мені багато чого різного подобається, тому і пісні такими виходять. Якщо взяти «Мантру» — зовсім нібито неформатна річ, але мені дуже хотілося її зробити. У голові стільки всього різного, зараз мені знову став актуальним олдскульний хіп-хопчик. Таке враження, що дев’яності знову comeback, при чому у всьому – і в світі, і в стосунках людей, в курсі долара і в кризі. Постійно в повітрі відчуття струму, і олдскульний хіп-хоп так лягає, як до себе додому, як у суху землю заходить. Ти його зараз слухаєш і вспливає в тобі ти двадцяти дворічний, і ти, вау, розумієш, що пройшов віток і повернувся туди, де все починав.

 • Над новим альбомом «ТНМК» ви вже почали роботу?

Зараз не скажу, коли буде наступний альбом «ТНМК», всі ми почали займатися якимись своїми проектами, але ідеї є і напрацювань багато, щоправда, у нас поки немає активного репетиційного процесу по створенню нових треків саме «ТНМК», тому що є альбом «Дзеркало», який ми ще не допрацювали. Я певен, що ми його не допрацювали, не зняли тих відео, які треба було зняти. І зараз ми про це думаємо, спілкуємося з різними людьми, режисерами, бо коли в мене є бачення, як має «виглядати» пісня, я роблю все сам. Але ж зараз мені хочеться, щоб якісь свіжі думки і погляди увійшли в усе це з новою енергетикою.

 • Цього року у «ТНМК» черговий ювілей – виповнилося «20 сезонів», як група існує у цьому складі. Як будете святкувати?

Так і є. Якщо пригадати, то в тому складі і з таким матеріалом, з яким ми зараз існуємо, «Танок на Майдані Конґо» почався у 96-му році, коли ми виставилися на «Червону Руту» та придумали пісню «Зроби мені хіп-хоп». Можна сказати, що для нас це справжній ювілей. Ми це називаємо «20 сезонів ТНМК», не двадцять років, бо гурт до того існував, але трошки в іншому вигляді і без мене.  Тому двадцять сезонів ми вирішили відсвяткувати специфічно, зробимо на замовлення шанувальників двадцять добрих справ. Як каже Фоззі, «і буде нам плюс двадцять до карми».

 • Через двадцять років після початку музичної кар’єри, що бачиш зі сцени, коли дивишся на публіку?

Різне бачу. В принципі мені подобається, тому що якість людей не змінюється. Хтось від нас іде, тому що він змінюється не так як ми, деякі люди лишаються ще з тих дев’яностих. І дуже круто, коли підтягуються п’ятнадцятирічні, купують квитки, ідуть на концерти, а потім у соцмережах відверті сплески емоцій, які тебе реально підкупають. Тому що розумієш, що тобі вже багато, ти вже давно живеш, а вони тільки починають, і ви разом на одній хвилі. Це реально дуже круто!

 • Ти сам сильно змінився за ці роки?

Напевно, що я став дурачитись більш стримано (сміється). Я міг собі набагато більше дозволити не думати ні про себе, ні про тих, хто поруч, коли мені було двадцять. З роками ти вже розумієш, що ті, хто поруч з тобою набагато важливіші за тебе самого. І цей правильний егоїзм, який має бути в кожній людині, він трохи переосмислюється, і ти на все починаєш дивитися крізь прожиті роки.

 • Останні три роки ми живемо практично в іншому вимірі: революція, анексія, війна. На тебе це сильно впливає?

Сто відсотків. Те, що зараз відбувається мене дуже поміняло. Я до того, як почалася війна занадто вірив у людство. Коли мої друзі з півночі хизувалися: «Дивись, як круто, у нас економіка піднімається, бо ми можемо робити надсучасну зброю. І можемо в цьому співпрацювати», — я дивився на них і не розумів, альо, двадцять перше століття, про що вони говорять! Мені здавалося, що люди вже давно розуміють, що мірятися м’язами це тупо. Треба щось створювати для себе і тих, хто поруч, а з’ясувалося, що ніфіга подібного. Історія іде, прогрес настільки пішов уперед, що ми практично живемо у фантастичному світі, якщо порівнювати з тими ж дев’яностими, а виявилося, що людська суть нажаль не помінялася. І це для мене було неприємним відкриттям, мені хотілося вірити, що люди стали кращими, а вони насправді лишилися у тому самому багні. І розуміння цього поміняло мене дуже сильно, а само собою, що музика теж стала іншою. І пісні, і тексти стали більш злими.

 • У мене складається враження, що війна в нас настільки сильно проникла, що ми часом перестаємо помічати, як нами починає керувати ненависть.

Так, я по собі відчуваю, що Фоззі зі своїм треком про «ненависть, яка зростає, як бамбук», був правий тоді. Я постійно в собі це стримую, тому що не можна від того відштовхуватися, воно тільки руйнує тебе. Але ненависть іноді починає тебе тримати, і ти відчуваєш, що в тебе рефлекторно на деяких людей стискається кулак, і ти розумієш, що при зустрічі, ти не будеш здороватися, а просто почнеш одразу бити в пику. І ти розумієш, що це нібито не я, три роки тому я ще таким не був.   Я завжди був за любов, поговорити, з’ясувати «а чому ні, а чому не так?», тому що ми люди і завжди можемо домовитися. Я дуже люблю цитату Воннеґута: «Дві гарні людини завжди можуть домовитися», але сталося, що ні. І я сам на собі відчуваю, що ненависть реально мною починає іноді керувати, і я намагаюся з тим якось працювати, тому що до добра то не доведе.

 • У тебе є розуміння, що може зупинити війну на Донбасі?

Аналізуючи історичні процеси в світі, як це не сумно, я прийшов до висновку, що ніщо взагалі не може зупинити війну. Взагалі! Люди ні чому не вчаться, тому треба мати позитивний настрій на майбутнє, тому що без цього ніяк, але і ствол у кишені. Я раніше думав, що достатньо позитивного мислення, для того, щоб завтрашній день був кращим, але розумію, що і Аль Капоне теж був правий, що «хороші справи треба робити не просто добрим словом, а добрим словом і пістолетом».

 • Але ж у кожного з нас є в житті те, що нас надихає та підтримує у будь-яку скруту.

Зараз це малий. Він сьогодні на «утреннике» грав джентльмена, вперше одягнув метелика. Я розумію, що це є правильний стрижень завтрашнього дня, коли твій син грає роль джентльмена. А перед тим у мене в салоні машини знаходить український прапорець, показує його мені і розуміє, що я можу відмовити, питається: «А ти мені його подаруєш?». Я кажу: «Звісно». І потім він вдома у себе його повісив над робочим столом, постійно з ним ходить. Такий у нього внутрішній стан. І коли ти бачиш, що твій син у краватці з українським прапорцем грає джентльмена, ти розумієш, що завтрашній день у цій країні буде щасливим.

 

 

Джерело: ДжемФМ

1 коментар

Filed under "ТНМК", Михайлюта Олег (Фагот, ТНМК)

One response to “Олег Михайлюта “Фагот”: У повітрі відчуття струму

 1. кльовий чувак. розумний.

  Подобається

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s