Наталія Степанова: Вартість статутного капіталу ПАТ НСТУ може бути визначено не раніше як 30 листопада 2016 року

21 жовтня 2016 р.

«Роботи ще багато, – каже Наталія Степанова. – Зокрема, необхідно здійснити оцінку та здійснити з обліку НТКУ переоцінку необоротних активів; затвердити акт оцінки майна; визначити вартість статутного капіталу ПАТ НСТУ; затвердити перелік майна, що передаватимуть товариству в господарське відання; скласти й затвердити передавальний баланс НТКУ на 1 січня 2017 року; пройти відповідні перевірки й отримати для реєстрації товариства в ЄДР необхідні довідки; зареєструвати ПАТ НСТУ; ухвалити рішення про випуск акцій товариства; зареєструвати випуск акцій в НКЦПФР; укласти угоду з емітентом про обслуговування акцій; опрацювати питання змін до законодавчих актів щодо зменшення податкового навантаження на ПАТ НСТУ, а також затвердити нормативні документи для забезпечення діяльності товариства й отримання бюджетних призначень». Із попереднього досвіду щодо припинення юридичних осіб ДТРК добре відомо, скільки перешкод може виникнути на кожному з перелічених кроків. Окрім того, бюрократичний і людський фактор ніхто не скасовував.

Однак перший етап позаду, відбулося об’єднання всіх ДТРК з НТКУ, яке фактично тривало майже рік. А на другий етап реформування лишилося дуже мало часу. І тепер ніхто не має схибити: ні Держкомтелерадіо, ні НТКУ, ні жодне міністерство й відомство, задіяне в реформі, переконана Наталія Степанова.

– Пані Наталю, чи можна вважати, що перший етап реформування державного мовлення в суспільне вже завершено?

– Так. Державний комітет телерадіомовлення та Національна телекомпанія України наразі здійснюють заходи, спрямовані на перетворення НТКУ на ПАТ НСТУ. Зокрема, у межах виконання наказів Держкомтелерадіо від 29 серпня 2016 року № 161 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та від 30 вересня 2016 № 177 «Про реорганізацію Національної телекомпанії України» здійснено повну інвентаризацію майна об’єднаної НТКУ, відбувається його оцінка з метою визначення розміру статутного капіталу майбутнього суспільного мовника.

– Що вирішили робити із закриттям юросіб кримських компаній? Чи можливо буде без їх закриття припинити юридичну особу НТКУ?

– Станом на сьогодні державну реєстрацію кримських ДТРК припинено, тому наразі такої проблеми вже не існує.

– Коли Держкомтелерадіо планує передати проект статуту ПАТ НСТУ на затвердження Кабміну? Які ще документи, крім статуту, має підготувати Держкомтелерадіо?

– 13 жовтня 2016 року Держкомтелерадіо, відповідно до норм Регламенту Кабінету Міністрів України, надіслав на погодження в Мінекономрозвитку, Мінфін, Мінінформполітики, Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, Національну комісію із цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Фонд держмайна проект постанови уряду про затвердження статуту ПАТ НСТУ й проект статуту, який розробили Держкомтелерадіо спільно з наглядовою радою НСТУ, з урахуванням рекомендацій експертів Ради Європи та представників громадськості в медіасфері. Ураховуючи те, що вартість статутного капіталу ПАТ НСТУ може бути визначено лише через два місяці після дати оцінки майна НТКУ (не раніше як 30 листопада 2016 року), а датою створення ПАТ НСТУ визначено 1 січня 2017 року, то кінцевим терміном внесення узгодженого проекту постанови про затвердження статуту ПАТ НСТУ на розгляд уряду є перша декада грудня 2016 року.

Крім того, для забезпечення діяльності національного суспільного мовника має бути затверджено положення про наглядову раду ПАТ НСТУ та правління ПАТ НСТУ. Зазначені документи зазвичай затверджує акціонер після реєстрації юридичної особи, тобто не раніше як у січні наступного року.

Також для забезпечення фінансування ПАТ НСТУ має розробити й затвердити уряд Порядок використання коштів за бюджетною програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» (поданий НТКУ проект цього порядку на сьогодні опрацьовують у Держкомтелерадіо), спільним наказом Держкомтелерадіо з Міністерством фінансів має бути затверджено паспорт цієї бюджетної програми, погоджено план використання коштів тощо. Проте правова підстава для затвердження цих документів виникне лише знову ж таки не раніше як у січні 2017 року.

– Які кроки ще треба зробити після ухвалення Держкомтелерадіо наказу про перетворення НТКУ на НСТУ?

– Роботи ще багато, зокрема, необхідно здійснити оцінку та провести з обліку НТКУ переоцінку необоротних активів; затвердити акт оцінки майна; визначити вартість статутного капіталу ПАТ НСТУ; затвердити перелік майна, що передаватимуть товариству в господарське відання; скласти й затвердити передавальний баланс НТКУ на 1 січня 2017 року; пройти відповідні перевірки та отримати для реєстрації товариства в ЄДР необхідні довідки; зареєструвати ПАТ НСТУ; ухвалити рішення про випуск акцій товариства; зареєструвати випуск акцій в НКЦПФР; укласти угоду з емітентом про обслуговування акцій; опрацювати питання змін до законодавчих актів щодо зменшення податкового навантаження на ПАТ НСТУ, а також затвердити нормативні документи для забезпечення діяльності товариства й отримання бюджетних призначень.

– Які проблеми можуть загальмувати створення юридичної особи ПАТ НСТУ в січні 2017 року?

– Проблеми можуть бути різними. Наприклад, недотримання термінів визначення розміру статутного капіталу товариства унеможливить до кінця року ухвалення урядом рішення про затвердження статуту ПАТ НСТУ, у зв’язку із чим буде відсутня правова підстава для складання передавального балансу НТКУ, а далі – ланцюгова реакція…

Або невчасне складання працівниками НТКУ передавального балансу, навіть за наявності всіх підстав, і неотримання необхідних довідок для внесення запису в ЄДР вплине на термін реєстрації ПАТ НСТУ, і далі також – ланцюгова реакція…

Можна наводити й інші конфігурації виникнення проблем, але українці всьому світові довели, що ми героїчна нація та що навіть ціною самопожертви можемо здолати всі перешкоди на шляху до перемоги.

 

 

 

Розмовляла Світлана Остапа

 

 

Джерело: СМ

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s