Артем Ситник: Мало новин? Скоро будуть!

17 вересня 2016 р.

14454505_639357499570674_962985164_nВійни між НАБУ та Генпрокуратурою не існує. Є питання до окремих підрозділів ГПУ і є свій «антикорупційний фронт». НАБУ надалі працює над виявленням корупціонерів, у тому числі – серед високопосадовців Генпрокуратури.

Про результати графологічної експертизи «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, про кількість переданих до суду справ та про те, скільки корупціонери уже повернули державі … добровільно в інтерв`ю «АСН» розповів голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

– «АСН»: На якому етапі розслідування резонансної сутички між представниками НАБУ і ГПУ? Як відомо, за Вашою домовленістю з Генпрокурором Юрієм Луценком, справою займається СБУ. Є новини у цій справі?

А.С.: Що стосується справи, то вони нам не звітують. Звичайно, вони це не повинні робити. Я ще раз хочу повторити, що передача розслідування Службі безпеки – це моя ініціатива. Я наголошував, що у такому випадку це будуть незацікавлені слідчі підрозділи, які нададуть оцінку представникам Національного антикорупційного бюро, а також працівникам Прокуратури. І я в принципі наголошую на тому, що ми готові пояснити кожну свою дію, кожне свою рішення. Ми будемо максимально сприяти цьому розслідуванню. Я сподіваюся, що це розслідування буде закінчено максимально швидко.

– «АСН»: Уточнення до цього запитання. Після інциденту ГПУ та представників НАБУ від вашого відомства стало потрапляти в інформаційний простір менше новин. Це пов`язано з непорозумінням з ГПУ? Чи не є це свідченням тиску Прокуратури?

А.С.: Мало новин? Скоро будуть (»АСН»: посміхаючись).

– «АСН»:  Але наразі це є свідченням протистояння з боку Прокуратури вашій діяльності?

А.С.: Я вже говорив неодноразово, що війни силових підрозділів завжди впливають на ефективність їх роботи. На жаль, є питання до окремих підрозділів Генпрокуратури. Але що стосується новин, то скоро вони будуть!

– «АСН»: Тобто війни між ГПУ та НАБУ немає?

А.С.: Ну, всі намагаються вичавити з мене слово «війна». Я можу сказати, що війна у нас є на сході. А тут у нас  свій антикорупційний фронт. Звичайно, Прокуратуру не влаштовує, що її  монополізм, притягнення прокурорів до відповідальності – порушено. І питання про притягнення до відповідальності найвищих посадових осіб Прокуратури вже можуть ставити спільно представники НАБУ разом з Антикорупційною прокуратурою. Тому я не виключаю, що у майбутньому інциденти ще будуть, оскільки ми свою роботу щодо виявлення корупційних правопорушень у діях високопосадовців Генпрокуратури зупиняти не будемо. Це не війна! Це виконання Національним антикорупційним бюро своїх повноважень. Я і НАБУ завжди відкриті до співпраці з будь-яким антикорупційним органом, у тому числі з правоохоронними органами, Генеральною прокуратурою. Але це не означає, що ми не будемо працювати над виявленням корупціонерів у їх рядах.

– «АСН»: Який підсумок роботи НАБУ на даний момент? Яка кількість переданих вами справ до судів?

А.С.: Я вважаю, що жодна цифра не може задовольнити ні мене, ні суспільство. Повинні відбутися зміни, після яких суспільство буде відчувати результат нашої роботи. Звичайно, мене не задовольняє, що ми вже скерували 31 кримінальну справу до суду. Зараз у нас на закінченні ще ряд справ. І ця кількість буде тільки зростати. Питання лише щодо вироків судів.

Опоненти, які нас постійно критикують, раніше говорили, що ми неефективні в частині розслідувань. Сьогодні вони критикують нас, що немає обвинувальних вироків.

Тому для нас дуже важливо провести судову реформу. Ну, для нас – це для держави Україна. Необхідно створити антикорупційний суд, надати результат суспільству у вигляді вироків судів: коли особа буде засуджена відповідним судом,  кошти буде стягнено до бюджету. Зараз дуже багато майна вже арештовано. Але воно може бути стягнено тільки після того, коли буде рішення суду.

Наразі у нас є випадки добровільного відшкодування збитків. Ця сума складає близько 100 млн. грн., це сума, яка добровільно вже відшкодована. Але ж це добровільно! Основна маса відшкодувань буде після того, коли судами будуть виноситися обвинувальні рішення.

– «АСН»: Усі справи розсипаються у судах?

А.С.: Вони не розсипаються. Щодо них немає остаточного рішення…  Я просив би не застосовувати слово «розсипаються». Є приклади, коли розгляд справ у судах затягується, але справи не розсипаються.

– «АСН»: Які причини того, що розгляд спрямованих вами до судів справ затягується?

А.С.: Через те, що у нас  недореформована судова система. Для нас це один з пріоритетів. Необхідно закінчити формування судової системи. Верховна Рада прийняла зміни до Конституції, знайшла в собі політичну волю, зібрали більше 300 голосів, щоб ці зміни прийняти. І наразі дуже важливо їх імплементувати, щоб судова реформа відбулася. Якщо судова реформа не відбудеться, то всі наші реформи або зупиняться, або буде відкат назад.

– «АСН»:  Як просувається розслідування справи по «чорній бухгалтерії» Партії регіонів? Раніше ви заявляли, що частина фігурантів цієї справи покинули межі України?

А.С.: Зараз уже готується ряд підозр по цій справі, оскільки вже проведена перевірка підписів, почерку по цій справі. Ми вже почнемо приймати окремі процесуальні рішення щодо окремих осіб, які там фігурують. Але я хотів би акцентувати увагу, що документи так званої «чорної бухгалтерії» тісно перетинаються зі справою, яка розслідується Генеральною прокуратурою, департаментами Сергія Горбатюка. Там вони розслідують і справи щодо суддів Конституційного суду, які приймали рішення про повернення в дію Конституції (»АСН»: За президентства Віктора Януковича, щодо розширення повноважень Президента України).

– «АСН»: Нещодавно деякі народні депутати намагалися звинуватити вас у небажанні відзвітувати перед парламентом про результати роботи НАБУ. Чи готові ви прийти до Верховної Ради, щоб відзвітувати?

А.С.: Якщо депутатів цікавить представлення звіту, то нехай приходять до НАБУ! Я їм його презентую. Законодавство прописує наш обов`язок звітувати кожні півроку. Ми цей звіт сформували, публічно його представили, наголошую, публічно його представили. Та направили екземпляр до парламенту. Якщо хтось не має часу його прочитати, то ми готові його окремо представити.

 

 

Розмовляла Анна Стешенко

 

 

Джерело: АСН

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Ситник Артем

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s