Інтерв’ю з фотографом сайту genovafans.it – Vincenzo Paduano

6 січня 2009 р.

Screen Shot 2016-05-30 at 5.01.47 PMСьогодні інтерв’ю для нашого сайту дав Вінченцо Пандуано – головний фотограф сайту www.genovafans.it і фанат клубу Салернітана з італійської Серії В. Вже кілька років він робить фотографії для двох заклятих ворогів – фанів Сампдорії і Дженоа. Саме його фото розміщені на сайтах угрупувань Ultras Tito (Сампдорія) і Figgi do Zena (Генуя). В світлі матчу Кубку УЄФА між Сампдорією і Металістом було досить цікаво дізнатись більше про стан речей в італійському фанатизмі в наші дні.

– Багато людей по всьому світу вважають, що ультрас-рух в Італії вже вимер. Проблеми з ментами змушують людей залишатись вдома замість походу на стадіон. Але ж насправді ми можемо слідкувати лише за змінами на трибунах грандів – ситуацію в Серії В чи Серії С ніхто не моніторить. Ти вже досить давно слідкуєш за всім цим, що змінилось в нижчих лігах?

– Та всюди ситуація однакова – за останні роки рух значно гірше організований ніж в минулому. Поліцейські репресії, платне телебачення і дорогущі квитки на матчі – все це згубно діє на ультрас-рух в Італії. Але тут є ще один аспект, про який не варто забувати: нове покоління ультрас не прийшло на зміну генерації 80-х. На відміну від маленьких містечок командам-грандам значно простіше залучати нових людей.

– Кілька місяців у мене на сайті був цикл статей про набільші світові дербі. Юве vs Торіно, Рома vs Лаціо, Сампдорія vs Дженоа, Інтер vs Мілан – яке з цих дербі найбільш актуальне в наш час?

– Важко сказати яке дербі краще, у кожного власна думка, але очевидно, що Інтер-Мілан – найбільш спокійне дербі в країні, лише хореографії і заряди. Найбільш проблемне, ясне діло, дербі Рома-Лаціо з траблами на вулицях і навіть на стадіоні. На мою думку Дженоа-Сампдорія – одне з найкращих дербі в Італії завдяки тій надзвичайній атмосфері, яку має стадіон Марассі (його було побудовано в англійському стилі). Зазвичай це спокійне дербі в порівнянні з тими жостокими битвами 80-х. Але за останні роки дві групи зійшлись в одній великій битві з використанням файерів і димів – було багато арештів і посилення контролю на стадіоні.

– На твій погляд ультрас яких команд найкращі в Італії на даний момент? Хто робить кращий перформанс, хто найактивніший на виїздах?

– Я вважаю що найкращі угрупування в Італії – це Аталата, Брешія, Парма – за їх менталітет, Наполі – за активність на виїздах, навіть незважаючи на те, що після траблів в першому турі чемпіонату CASMS (Комітет по надзвичайним ситуаціям на стадіонах) заборонив їм відвідувати гостьові матчі протягом всього чемпіонату. Найбільш активно проти нових правил і репресій виступають Парма і Сампдорія, вони влаштовують маніфестації і створюють банери щоб показати громадськості власну точку зору про абсурдність нових законів. Хотів би нагадати, що банери, а в деяких містах і прапори, заборонені, якщо вони не погоджені з поліцією. Всі файери і дими заборонені з ризиком отримати величезний штраф, якщо вас заарештують за використання чи зберігання.

– Який транспорт найбільш популярний щоб дістатись до міста опонентів?

– Ну ясне діло це пулман (автобус). Але деякі групи Роми і Лаціо надають перевагу використанню меншого транспорту – мікроавтобусів і мінівенів. Кілька років тому організовувались спеціальні потяги для пересування фанатів по Італії, але зараз транспортні компанії відмовляються надавати потяги під це діло.

– А хто організовує подібні поїздки? Клуби якось допомагають чи все фінансується за власний кошт?

– Зазвичай угрупування самі організовують виїзди за свій рахунок, практично всі групи існують за прибутку від продажу атрибутики, гроші у клубів ніхто не бере. Але я не можу казати за всіх, можливо хтось і був спійманий за цим грішком.

– Так як ти фотографуєш і Дженоа і Сампдорію, ти їздив хоч раз з ними на виїзд?

– У мене нема на це можливості. Кожної неділі якась з двох команд грає вдома, якщо я поїду з одними на виїзд, то не буде змоги сфотографувати інших.

– Оскільки ти спілкуєшся і з представниками Ultras Tito і з Figgi do Zena скажи, чи є якась принципова різниця між цими ворогуючими угрупуваннями?

– Figgi do Zena (група Дженоа) – це більше фан-клуб, а не ультрас-угрупування. Але вони також активно борються з репресіями і виступають за свободу руху тіфозі. Вони організовують хореографії, а також кожен домашній матч організовують шоу з великих прапорів на полі, що не є звичним для тіфозі в Італії. На Грінате Норд (трибуна Дженоа) панують угрупування “Ottavio Barbieri”,”Brigata Speloncia”, “Vecchia Sestri”, “Gruppo Andrea Verrina”. “Ultras Tito Cucchiaroni” – найбільш популярне угрупування Сампдорії, як вже було сказано, вони активно виступають проти репресій і мають оптимальну кількість людей. Разом з іншими групами (“Fedelissimi”, “Fieri Fossato”,”San fruttuoso”) вони створюють шоу на Гренате Сюд з використанням чудових прапорів кожен матч.

– А де зазвичай зберігаються прапори і банери між матчами? Є якесь приміщення на стадіоні і чи будівлі за межами стадіону?

– Прапори зазвичай надійно охороняються в тих будівлях, де проходять збори ультрас, а в дні матчі їх централізовано доставляють до стадіону. Але я в курсі ситуації в Генуї – в інших містах все може бути інакше.

– Які відносини у Дженоа і у Сампдорії з іншими клубами?

– Угрупування обох клубів є досить старими – Ultras Tito були засновані в 1969 разом з першими італійськими групами Ultras Granata Torino і Fossa del Leoni Milan. Тож за цей час встигли нажити собі безліч ворогів. Для Сампдорії найгіршими ворогами є Торіно, Наполі і Мілан. Дружні відносини підтримують з Пармою, Барі і марсельським Олімпіком. Дженоа також ворогує з Міланом (13 років тому Вінченцо Спагноло, ультрас Дженоа, був вбитий міланістами під час перемаху). Крім того ворогами Дженоа є Верона і Ювентус, а також всі друзі Сампдорії. Найкращі друзі – Торіно і Наполі.

– Яка відвідуваність Грінати Норд і Грінати Сюд? І скільки люду катає на виїзди?

– Обидві трибуни заповнені під завязку на домашніх іграх своїх команд, а це близько 7000 місць. В середньому десь 1500 чоловік підтримують команду на виїзді кожен матч.

– В Україні так склалось, що відбувся поділ фанатів на ультрас і хуліганів. Чи є щось подібне в Італії?

– В Італії немає різниці між справжніми ультрас і хуліганами, справжній ультрас створює перформанс і завжди готовий пустити в хід кулаки. (з цього слідує висновок, що у них є не справжні ультрас – при. автора)

– А який середній вік відвідувачів трибуни?

– Десь 25-28 років. Я вже казав про зміну поколінь, тож середній вік досить таки великий.

– Всі ми знаєм про виїздну активність Олімпіакоса, але в Харків їх приїхало менше сорока. Скільки фанів Сампдорії очікувати в Україні?

– З цією всесвітньою кризою не кожен може собі дозволити викласти 500 євро за виїзд. Я думаю буде десь 100-150 фанів Сампдорії.

– Якій європейській ультрас-сцені ти надаєш перевагу? І що можеш сказати про Україну?

– Мені дуже подобається колишня Югославія, Греція і Франція. Але знаю що ультрас в східноєвропейських країнах зараз на підйомі. Про українських ультрас знаю дуже небагато, добре, але дане інтерв’ю мене дуже зацікавило, зараз сиджу розглядаю фото…

– Ну що ж, дякую за вичерпні відповіді! Удачі! (Thank you Vincenzo for the interview! Good luck!)

Залишити коментар

Filed under Uncategorized

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s