Фракція БПП оголосила мені вендетту. Сергій Лещенко про блокування його законопроектів у Раді

23 травня 2016 р.

Сергій Лещенко висловив свою думку стосовно призначення Юрія Луценка генпрокуроромСергій Лещенко висловив свою думку стосовно призначення Юрія Луценка генпрокурором

Хто замовив бойкот законодавчих ініціатив депутата та антикорупційного активіста, як впливати на владу та навіщо він відвідує офіс Саакашвілі в Києві – сам депутат розповів у інтерв’ю НВ

– Сергію, ви досить жорстко відреагували на призначення Юрія Луценка генеральним прокурором. Спочатку казали про «олігархічне» голосування за його призначення, вчора звинуватили в провалі очищення відомства за тиждень після призначення. Вважаєте, що він нічим не краще за Шокіна? Що вважаєте головною проблемою в роботі прокуратури?

Не бачу жодної підстави вважати, що Юрій Луценко чимось кращим. Головна проблема – не в особі генпрокурора чи законах, які приймає Верховна Рада, головне – це відсутність політичної волі для боротьби з корупцією. Ми можемо приймати які завгодно закони, але вони (чиновники) весь час знаходитимуть виправдання, аби їх не виконувати.

Кілька днів тому прозвучала інформація, що уряд зібрався приватизувати шість обленерго за $300 млн, хоча вони коштують в п’ять разів більше. Перевірку по «урановим схемам» Миколи Мартиненка прокуратура не розпочала, хоча дві справи давно ведуть іноземні прокуратури. Вони не реагують на наші прохання, розслідування, звернення, це для них – білий шум, на фоні якого можна продовжувати прокручувати свої оборудки. Тим, хто створює зайвий білий шум зі «своїх», оголошують бойкот.

– Про який бойкот йдеться?

– Минулого тижня депутати БПП не надали голоси за два законопроекти: про посилення відповідальності за ненадання інформації чиновниками та прозорість роботи Верховної ради. Обидва були підготовлені експертами Реанімаційного пакету реформ за участю депутатів з групи єврооптимістів. В законопроектах не було жодного приватного інтересу, ба більше, їх прийняття значно спростило би контроль суспільства та журналістів за діяльністю чиновників.

Мені напряму заявили, що провал голосування стався через мою присутність в списку співавторів обох законів. В такий цинічний спосіб нам показують, що ми неспроможні здолати спротив.

– Це черговий етап конфлікту між вашою умовною групою «Лещенко-Заліщук-Найєм» чи вже війна?

– Я називаю це дрібною помстою, яка лише заохочує до того, аби взагалі змінити цю систему. Такі примітивні способи як відхилення важливих законів та депутатських запитів через прізвища авторів – це характеристика людей при владі, як тих, хто сприймає державну посаду як можливість для забезпечення особистих фінансових та політичних інтересів. Це політична вендета.

Схема дуже проста: голова комітету з правової політики Руслан Князевич отримує на Банковій замовлення, потім на комітеті виступає проти мого законопроекту. Якщо він все ж таки проходить до сесійної зали, то депутати фракції БПП не дають за нього голоси. Наприклад, неприйняття закону про підсилення прозорості діяльності Верховної ради Князевич пояснив на комітеті тим, що Гройсман врегулював це своєю постановою. Вибачте, вчора був Гройсман спікером, сьогодні – Парубій, а якщо завтра ним буде Вілкул? Де гарантія того, що так само своєю постановою не скасує постанову Гройсмана? Якщо б це було забезпечено законом – це набагато потужніша гарантія того, що норми будуть працювати й надалі.

– Останнім часом ви часто згадуєте, що потрібно виводити людей на вулиці. Чи залишилися ще публічні засоби протидіяти системі зсередини?

– Різноманітні акції протесту та тиску якраз залишаються лише публічними. В суспільстві ще не накопичилося достатньо протестного потенціалу для Майдану. Це мають бути акції прямої дії: пікети, міжнародний тиск на владу на іноземних майданчиках, тиск через петиції, інтерв’ю зрештою…

– Яка частина президентської фракції готова дослуховуватися до вас?

– Як всередині президентської фракції, так і в парламенті – не більше 10-15% людей, які готові працювати на реформи, на зміни

– Досі не втрачаєте надії перемогти цю навалу?

– Під зовнішнім тиском цей парламент здатний творити дива. Згадайте, як приймали антидискримінаційні правки, як приймали закон про Антикорупційне бюро. Звичайно, на кожному етапі є можливість переписати закон, спотворити його. Лише тиск громадськості та ЗМІ ззовні разом із тиском молодих прогресивних парламентарів, за допомогою американців, європейців та МВФ дозволяє приймати важливі закони. Згадайте закон про електронне декларування: спочатку відклали на рік, після невдоволення Європейської комісії – з голосу Денисенко вніс деякі правки, які його спотворювали, лише після продовження тиску Європи закон вдалося прийняти в більш-менш приємному вигляді.

Те, що влада приймає закони лише під зовнішнім тиском показує слабкість влади. З іншого боку – це показує ще й підступність влади, коли вона, попри зовнішній та внутрішній тиск, намагається обдурити західних партнерів та власний народ.

– Ви публікуєте надто багато викривальних матеріалів, щоб ображатися на кожен з них. У оголошенні цієї вендети з Банкової є щось особисте?

– Я думаю, що це пов’язано з викриттям ролі Ігоря Кононенка, Олександра Грановського та Бориса Ложкіна в тому, що відбувається в країні. Вони в свою чергу напряму підпорядковані президенту й готові в будь-який спосіб позбутися мене в парламенті. Саме тому я не збираюся й не буду виходити з фракції, аби не давати їм такого приводу. Хай діють через атаки в інтернеті, провали моїх законів, моєю дискредитацію через створення різноманітних фейків.

– Журналіст Олександр Дубінський заявив, що «Рух за очищення» Міхеїла Саакашвілі орендував офіс в 200 квадратних метрів в центрі столиці. Чи бували ви там особисто? Якщо так – з якою метою?

– Я там бував, у цьому офісі в Музейному провулку ведуться переговори щодо створення політичної партії людьми, які допомагають Міхеїлу Саакашвілі. Він сам є одним з учасників цих переговорів. Розмова ідеться про структурування політичної сили одеського губернатора, але остаточне рішення ще не прийнято.

– В разі створення цієї партії – готові увійти до її складу?

– Процес створення політичної партії – це не приєднання до однієї особи, а єднання навколо ідеї боротьби з корупцією. В кількох середовищах молоді політики обговорюють створення нової чи кількох політичних сил, дискутуються підходи щодо проведення виборів, принципів державного управління та правил існування, де голос кожного матиме силу.

Допоки остаточне рішення не буде прийнято – вважаю за краще бути обережним щодо публічних висловлювань стосовно моєї участі в тій чи інший політичній силі. Моя робота – це депутат Верховної Ради, мені є чим там займатися попри бойкоти.

– Не втомилися боротися з повітряними млинами? Звідки впевненість, що переможете їх?

– Суспільство змінилося. Головний запит суспільства до політиків наразі – це нульова толерантність до корупції. Люди не хочуть бачити жодного граму корупції на жодній посаді. Це раніше були готові миритися: «Ну та ладно, всі вони корумповані, давайте дамо Януковичу ще один шанс». Наразі повідомлення про корупцію якогось чиновника – це вовчий квиток для нього.

До того ж, влада не здатна вижити без підтримки Заходу, який виставляє умови для створення в Україні нового політичного класу. Змінилася не тільки Україна, а світ. Неможливо обдурити час, а час таких політиків, про яких я згадав вище, минув.

 

 

 

Розмовляв Ілля Лукаш

 

 

Джерело: НЧ

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Лещенко Сергій

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s