Андрій Середа, музикант: Нашу музику Європа сприймає «із жадібністю»

6 листопада 2015 р.

Андрій Середа: «Нашу музику Європа сприймає «із жадібністю»328563Фронтмен (лідер) легендарного гурту «КомуВниз», що грає фолк-готику, Андрій СЕРЕДА зараз цілком сконцентрований на творчій діяльності, тим не менше знайшов трохи часу, аби відповісти на запитання кореспондента УІС. Пан Андрій відповідав у своєму стилі – лаконічно, але з притаманним йому та й всьому гурту гумором і глибинним філософським підтекстом.

—Пане Андрію, не всі наші читачі знають або пам’ятають, як народилася назва гурту “Кому Вниз”. Розкажіть, будь ласка.

—За 27 років існування нам це вже не цікаво. Хто хотів, той дізнався. (За однією з версій, ця назва стала стьобом над терімном «комунізм», з яким частково і є співзвучною назва гурту. Тоді так навіть самі виконавці гурту жартували «кому вгору, кому вниз» – УІС).

—Якими піснями поповнився Ваш і гурту творчий доробок протягом останніх 2-х років?

—Це зокрема Альбомом «4», піснями «Орач», «Ми випрягли волів», «Два кольори», «Повстанець».

—Як Ваш гурт і Ви особисто допомагаєте воїнам АТО?

—Ми докладаємо спільних з групами-побратимами зусиль «во благо праведним». Як наслідок вони, ті що воюють за Україну, отримують одяг, машини, озброєння.Організаторами наш заходів є такілюди, як Брат наш Арсеній Білодуб, лідер і вокаліст групи «Сокира Перуна», та Сестра наша Ірина Хорошаєва. Більше про підтримку ви можете дізнатися від них. Ми завжди разом із «Правим Сектором», «Азовом», «Свободою», там ті, хто нас підтримував і хто є нашими вчителями. Наші родини також поряд – зокрема, мої дружина й син ведуть діяльність в організації «Захист патріотів», що займається постачанням на фронт аптечок, тренажами, створенням реабілітаційного центру. Так вони співпрацюють з відомою студією «Вавілон 13» (знімає документальні фільми, сюжети, ролики на тему війни, Революції Гідності та інші актуальні речі – УІС).

—Попри війну, український культурний, музичний простір насичений продуктом, що походить з країни-агресора. В той же час багато українських патріотичних гуртів залишаються «неформатом». Які, на Вашу думку, заходи можуть змінити ситуацію?

—Через зупинку фізичного розвитку грішних. Душами ж хай оперують всевишні – це їхній обов’язок перед дітьми своїми.

—Чи намагалися Ви звертатися до органів влади із пропозиціями щодо зміни цієї ситуації?

—Органів влади? Знаєте, на мою думку, нині немає ніяких органів влади!

—Півтора роки після Майдану… Чи не розчаровані Ви подіями, що зараз відбуваються в країні? Чи готові Ви особисто брати участь окрім громадської також і в політичній діяльності, аби допомогти наблизити зміни, яких зачекалося наше суспільство?

—Яке розчарування? Я гордий тих подій, що відбуваються в країні. Стосовно «громадської», чи «політичної» діяльності, то найголовніше тут – діяльність. Діяти! У своїй сфері, в тій сфері, де ти спроможний показувати якісний результат.

—Ви берете участь у музичних фестивалях не лише в Україні, але й за кордоном. Як сприймається українська музика в Європі?

—Із жадібністю. Наша музика ще не обросла формою, а брак форми родить напругу. Звичайно, я кажу в позитивному розумінні.

—Які заходи Ви запропонували б здійснити владі, аби популяризувати Україну загалом, й український культурний простір зокрема в світі, аби наша держава не асоціювалася лише з війною та корупцією?

—Владі я порекомендую вчитися.

 

 

Розмовляв Сергій Багряний, УІС

 

Джерело: НП

Залишити коментар

Filed under "2014-2020", "Кому Вниз", Середа Андрій (Кому вниз)

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s