Польське інтерв’ю групи O.Torvald

09 Квітня 2014

O.Torvald повернувся днями з Польщі, де група мала невеликий тур. Там з лідером групи Женею Галичем спілкувалися місцеві журналісти і за результатами цих зустрічей прес-служба колективу надала зведене інтерв’ю, яке складається із найпопулярніших запитань польських ЗМІ до наших рокерів. Пропонуємо і вам почитати, що O.Torvald розповідав полякам.

Можете в трьох словах схарактеризувати свою групу?
Сексуальні. Драйвові. Потужні. Напевно що так. Ми творимо для тих людей, які слухають нову українську музику європейського рівня. Ми створюємо європейський рок по-українськи і займаємося цим вже тривалий час.
Маєте якогось кумира серед музикантів світового рівня? 
Мені здається, що якщо поєднати всіх, хто найбільше подобається нашим музикантам і мені, то це буде група Foo Fighters на чолі з Дейвом Гролом, колишнім барабанником легендарної Nirvana. А його теперішня група Foo Fighters, напевно, найулюбленіша група усіх учасників O.Torvald. І якщо б нам хтось сказав, що ми схожі на Foo Fighters я б розплакався як дівчина…
А чому саме зараз ви приїхали до Польщі? 
По-перше, ми приїхали з невеликим туром і в тому числі виступити на розігрів у славної польської групи Illusion. А по-друге, сучасна ситуація в Україні не дуже добра і багато європейської молоді та дорослих людей, з якими ми зустрічаємося, мають знати правдиву ситуацію про те, що відбувається у нас дома. А в нас в країні відбувається бандитське захоплення влади купкою людей з Росії – Путін, Мєдвєдєв і так далі. Вони намагаються бандитизмом розірвати нашу країну на шматки. І ми хочемо на концертах розказати про це, сказати, що в нас насправді немає екстремістів, немає фашистів, немає бандерівців! В нас є люди, які просто хочуть вільно жити, грати свою музику в центрі Європи і ми хочемо, щоб нас почули. Ми хочемо грати у Польщі, хочемо грати у Німеччині, хочемо грати у Франції… Тому кордонів немає зараз і ми саме про це і говоримо під час польського туру. Ми в кожному місті спілкуємось зі слухачами, наскільки це в нас виходить.
Вісім днів в турі, три концерти з Illusion. Ваша музична програма не зовсім подібна до Illusion. Чи складно було підібрали пісні для таких виступів?
Ні. Наша програма є такою ж, як і всюди. Ми граємо лише свої пісні і не намагаємося підбирати щось інше лише для того, щоб бути комусь корисним, чи виглядати якось вигідніше, ніж є насправді. Тому ми грали пісні з нашого альбому “Примат”. Там є як ліричні треки, так і швидкі потужні бойовики. І ми просто вирішили, що саме з Illusion будемо грати швидкі потужні бойовики, розбавляючи їх ліричними піснями.
На ваші концерти в Україні приходять здебільшого студенти, а тут прийшла публіка віком за 30, а то й за 40 років. Який це був досвід?
Так, більшість українців, які ходять на наші концерти це студенти, або люди, які щойно закінчили ВИШі і почали працювати. Це молоді люди віком до 25. В Польщі на концерти приходили більшість людей яким було далеко за 30 і мені здалося, що їм сподобалось. Саме тому в більшості випадків вони скандували “Україна! Україна!”. Ми намагалися зробити все, щоб вони зрозуміли, що в Україні є отакий бенд, який називається О.Torvald і що він грає таку музику, яку ми грали на концертах. Деякі дівчата, які залишалися після виступу, і яким було за 30, були набагато пристрастнішими і досвідченішими, ніж українські дівчата, яким 17-18. Тому нам, звичайно, це не могло не подобатись.
Польський слухач і глядач – який він для вас? Йому не заважала українська мова?
Польська публіка дуже вибаглива: вона стоїть і перші треки розглядає, розслуховує… їй потрібно все розжувати. А мовний бар’єр взагалі не заважав: я знав кілька слів польською і я спілкувався. Як правило, це були матюки, тому я спілкувався за допомогою цих слів… А взагалі я вірю, що в музики не може бути мови. Звичайно, можуть бути тексти, які люди розуміють, але я на сцені продукую емоції. Це можна порівняти з роботою художника: я малюю. Музично малюю. Тобто є енергетика, яку ми даємо зі сцени. Я, коли слухаю Foo Fighters, не дуже розумію про що вони точно співають. Я більше відчуваю енергетичні посили. Ми були в турі з Illusion і я, наприклад, не дуже розумію, про що вони конкретно співають. Але їхня енергетика настільки чітка і відчутна, що я її пропускаю через себе і в такий спосіб розумію, що саме і як саме вони хочуть сказати. Тому для мене головне,  щоб була почута музична складова, музична мелодія, енергетика. Щоб вона заходила в серця до дівчат (так, для нас це важливіше, напевно). Тобто головне, щоб у музика була енергетична складова.
Ви раніше записали пісню польською мовою. Чи будуть наступні такі роботи і які плани у вашої групи на Польщу взагалі?
Так, два роки тому ми переклали пісню “Не Вона” і польською вона звучить “To Nie Ty”. Тепер вона є на музичних телеканалах та порталах в Польщі і люди на неї добре реагують. Тому що, як мені здається, в Польщі українського року було багато, але все це фольк-рок: Гайдамаки, Kozak System, Перкалаба…  Але у цьому списку немає жодного нефолькового українського виконавця. Наприклад у нас дуже популярна група “Океан Ельзи”, вона збирає стадіони. Є така група “Бумбокс” – хіп хоп рок, яка збирає зали у Росії, Кахахстані..  O. Torvald відомий в Україні)))) Але нас ніхто не знає на території Польщі, тому що це не фолькова музика і вона не має чітко вираженого національного забарвлення. Це все просто сучасна європейська музика українською мовою. Конкретно в нашій музиці немає жодної етнічної фарби. Ми граємо те що граємо і нам дуже подобається, що саме на цю музику реагують поляки – їм за це величезна подяка. Які плани в нас на Польщу? Ми намагаємося розширити географію концертів, грати більше на території ЄС, через те, що ми живемо в самому центрі Європи і в Україні є європейська музика.
Чого ти хочеш у майбутньому?
Ми були в шпиталі, де лікуються майданів з кульовими пораненнями, і спілкувалися з ними. Вони зараз тут, бо їх Польща прийняла на лікування. І якщо я раніше хотів писати альбоми, створювати хіти, їздити з виступами то зараз все трохи змінилося. Ці хлопці показали відео, як саме на Майдані їх, всіх в крові, витягують з-під обстрілу. І в той момент, коли я це дивився, то зрозумів, що найбільше хочу, аби не було війни. Дуже хочу щоб її не було! В мене є маленька донечка. Їй лише 10 місяців і я хочу, щоб вона не бачила війни. Хочу щоб ніхто, ані наші польські друзі, які дуже близько знаходяться біля нашої країни, ані наші російські (в мене в Росії є родичі, мій брат в Росії, він служить військовим, а я закінчив військовий ВУЗ в Україні) друзі не переживали цього жаху. Оце, напевно, зараз єдине бажання! Думаю що хлопці мене підтримають.

Залишити коментар

Filed under о.торвальд

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s