Руслана: На Майдані я провела більше двадцяти ночей поспіль… Новий рік і Різдво також збираюсь там зустрічати й святкувати

27 грудня 2013 р.

 

 

 

Свято наближається… І співачка Руслана зустріне його на Євромайдані. Для багатьох українців два образи — Майдан і Руслана — останнім часом нерозривні. Навіть тотожні. Якщо вже говорити про гучні вчинки (відомих людей) року, що минає, то, без сумніву, Руслана має стати лідером саме в такій номінації… “Вчинок року”. Не одну ніч вона провела у центрі міста на бруківці, її пристрасний громадянський темперамент підбадьорював тисячі людей. Її позиція була й лишається непохитною: місце України тільки в Європі. Бурхливі події, недоспані ночі, майданні акції — все це вплинуло на самопочуття співачки. Сьогодні вона перебуває під наглядом лікарів. Тому, погоджуючись на новорічне інтерв’ю для DT.UA, Руслана відразу попередила, що з певних причин не може бути багатослівною… Тож побажаємо їй здоров’я, наснаги. І — до запитань. 

— Руслано, якщо не заперечуєте, умовно розділимо розмову на два “блоки”. Спочатку про свята, які наближаються. А потім про будні, які тривають і тримають у напрузі всю Україну. 

— Так, будь-ласка…

— Отже, згадайте, найприємніші, найяскравіші епізоди святкування Нового року, Різдва — з дитячих літ, з інших періодів життя. Чи ще залишилась віра у диво у зв’язку із цими чарівними святами? Власне, що сьогодні для вас могло би стати дивом? 

— Дійсно, різдвяні свята для мене найулюбленіший період… І я не втратила і впевнена, що не втрачу відчуття казки і дива у ці дні.

Мої найкращі спогади про Новий рік і Різдво пов’язані, звісно, зі Львовом. Бо саме там живе моя родина, там мешкають мої найближчі друзі.

Саме там починалася моя кар’єра. І, що важливо, у Львові шанують традиції і дотримуються обрядів.

Я виросла в місті, де Різдво особливо казкове! І сьогодні для мене могло би стати дивом створення такої атмосфери на Майдані у Києві, де я збираюся зустрічати й святкувати Новий рік і Різдво.

— Кажуть, у вашій родині були справжні мольфари, чарівники… Якщо це правда, то чи відчуваєте у собі якісь особливі сили, надзвичайну енергетику, здатну впливати на людей? І не тільки під час концертів…

— Люди багато чого кажуть… Але у цьому випадку у мене є підстави їм вірити. Мій характер запальний і непередбачуваний. І я недаремно маю імідж вольової амазонки.

Все це, безумовно, є в мені. І в житті я така ж, як і на сцені.

Публіка вірить мені, і цей особливий зв’язок між нами, особлива енергія — і є запорукою успіху. Це неможливо підробити. Воно або є, або його немає!

— Можливо, пригадаєте для читачів і своїх шанувальників певні ритуали зустрічі різдвяних-новорічних свят на вашій малій батьківщині?

— У дитинстві я завжди приїздила на Різдво в Карпати до бабусі. Як на мене, тільки в Карпатах Різдво можна зустріти по-справжньому! Ми накривали багатий стіл, колядували. Згодом, уже коли я стала співачкою, проводила численні різдвяні проекти, знімала фільми, записувала альбоми з колядками.

І все це завдяки моїм дитячим спогадам і традиціям, які завжди шанували в нашій родині.

— Майбутній рік — рік Коня. Чого чекаєте від року, що наступає (не тільки відповідно до астрології)?

— Чекаю перемоги для України та українців. Насамперед! Зараз це для мене найважливіше.

Рік, що минає, вивів вас на перший план суспільно-політичного життя у зв’язку з подіями на Євромайдані. Чи могли ви спрогнозувати саме таку перспективу розвитку історії довкола саміту у Вільнюсі та протистояння у Києві? 

— Насправді у мене була досить насичена осінь. І я не мала часу на прогнози. Навіть коли розпочався Майдан і я приєдналася до людей, у мене залишалися концерти й закордонні поїздки, які довелося скасувати.

Я розумію лише те, що Україна справді має перспективи і водночас має дефіцит чесної влади.

— Більше місяця триває Євромайдан. Які його попередні уроки для вас особисто важливі? Що тривожить? Що дає надію?

— Майдан дійсно можна назвати “школою”, яка виховує волю й витривалість. На Євромайдані народжуються свідомі українці, які є і залишатимуться основою нашої держави.

Мене тривожить лише байдужість тих українців, які не підтримують Майдан. Але я сподіваюся, що наша перемога доведе усім і кожному, наскільки важливе єднання народу.

— Багато галасу в ЗМІ було довкола вашої репліки про “самоспалення”. Якщо можна, поставте крапку довкола розмов на цю тему.

— Зупинити процес поширення інформації складно. І немає такої потреби. Мої емоційні слова про самоспалення вже давно покрилися іншими новинами, подіями й заявами. Тільки час може стерти інформацію. Отже, варто почекати ще тиждень, і ми поринемо в атмосферу свят, перейдемо у новий рік, і все старе відійде в минуле.

— На фото і в телерепортажах усі бачили вас на холодній бруківці разом з активістами, коли довелося ночувати на Майдані. Дехто розцінює це як революційну романтику, а дехто (ваші недоброзичливці) як піар. Чи справді була в цьому потреба — зважаючи на ризики для здоров я? Скільки ночей ви провели на Майдані? І що із цього приводу казали ваші рідні?

— Я людина імпульсивна й небайдужа. Завжди дуже щиро переживаю події і долучаюся, якщо маю таку можливість.

Безперечно, мій чоловік, батьки всіма можливими способами мене відмовляли від нічної варти на Майдані. Але я в певний момент відчула — якщо залишу Майдан, не приїду, вважатиму себе зрадницею.

Я не можу собі дозволити розпочати і не довести справу до кінця. На Майдані я провела більше двадцяти ночей поспіль… Зараз маю високу температуру, бронхіт і застуду. Щойно почуватимуся краще, повернуся до нічного чергування.

— Чи є у вас віра в конструктивну роботу нещодавно створеного громадського об’єднання “Майдан”? Для багатьох стало шоком ваше рішення свідомо відійти від керівного “ядра” цього об’єднання. І деякі ваші шанувальники так і не розуміють — чому? 

— Я на Майдані не заради політики, бо я є народним спікером. Мої заяви й виступи зі сцени є голосом народу. Тисячі повідомлень і листів від українців, що звертаються до мене щодня, я озвучую на Майдані. І це моя роль. Моя мета — говорити від народу. Але ні в якому разі не фігурувати як політична постать.

Я не хочу асоціюватись із політикою. Як публічна людина я хочу і повинна користуватись тим, що мене чують. І доносити до свідомості нашого народу спільну ідею.

— Деякі українські митці на знак протесту оголосили, що відрікаються від державних звань, якими їх нагородили представники нинішньої влади. Що думаєте з цього приводу? У вас такого бажання не виникало?

— Моє єдине звання, яким мене нагородили, — це народна артистка України. Якщо я зречуся цього звання офіційно, я все одно залишуся народною співачкою, артисткою, бо я — серед народу і співаю для народу. І стою на Майдані для народу. Мені особисто статус народної артистки не дає привілеїв або якоїсь фінансової підтримки, від якої я могла би відмовитися, щоб підкреслити свою громадянську позицію.

— Що, на ваш погляд, сьогодні може об’єднати розбурхане суспільство? Чи є ідея, довкола якої стануть разом люди зі Сходу й Заходу?

— Власне, Майдан уже об’єднав українців не лише зі Сходу й Заходу, а й з усього світу. Це і є ідея єдності. Інша річ, як утримати, а точніше, як не обманути сподівання людей. Ми вже мали такий досвід і не хочемо його повторити.

Сьогодні Майдан стоїть попри всі заборони. І це доводить, що ідея сильніша. На мій погляд, ми маємо стояти до перемоги. Неважливо, як довго.

— Що ви побажали би в новому році а) персонально президенту Віктору Януковичу; б) представникам опозиції Яценюку, Тягнибоку, Кличку; в) українцям з Євромайдану; г) українцям з антиМайдану; д) Україні… і насамкінець — самій собі? 

— Усім бажаю займатися своєю справою. Займатися нею віддано, чесно й безкорисливо.

Бажаю навчитися думати і сприймати Україну, не як власну фірму або компанію, якою можна керувати на власний смак, а як державу, за яку потрібно відповідати, і як народ, про який потрібно дбати й піклуватися.

 

Автор: Катерина Константинова, Дмитро Санін

 

 

Джерело: ДТ

Залишити коментар

Filed under Лижичко Руслана

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s