Тарас Возняк: Акції опозиції — це жести відчаю, безсилля та безглуздя

16 березня 2013 р.

Тарас Возняк: існуючі гасла себе вижили. Фото: zarvanytsya.org.ua

12 березня лідери опозиції Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок оголосили всеукраїнську акцію протесту під назвою “Вставай, Україно!”. Вона має проходити протягом двох місяців у вигляді народних віче. Перша акція протесту відбулася у четвер у Вінниці, у п’ятницю – в Ужгороді, у суботу – у Львові. Наступного тижня опозиціонери працюватимуть у межах парламенту. Потім продовжать акцію в інших містах. Заключним має стати захід у Києві 19 травня.

Головний редактор культурологічного часопису “Ї”, публіцист Тарас Возняк вважає, що для того, щоби чогось досягнути, опозиції треба бути ближчим до народу, та й не можна штучно зробити революцію. Про це він сказав в інтерв’ю Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні побачили кухонну революційність й черговий опозиційний “перфоменс”

Чи буде акція опозиції дієвою, чи вийдуть на неї люди?

– Не можна розкидатися словами, якщо вони не підтверджені реальними діями. Якщо немає реальної революційної ситуації, а я її, чесно кажучи, не бачу, то вивести сотні тисяч людей на вулиці не вдасться. І не вдасться не тому, що народ підтримує владу, а тому, що опозиція, як на мене, на даний момент не запропонувала українському народу якоїсь реальної перспективи.

Люди починають якісь дії тоді, коли бачать, що щось є попереду, що є якийсь шанс. Якщо ж цієї перспективи немає, то всі побажання політиків зводяться до їхніх кар’єрних порухів чи до їхніх успішних чи не успішних політичних маневрів.

Тобто, опозиція формує неправильні гасла та ідеї?

– Так. Існуючі гасла себе вже вижили. І це вже лідери опозиції мають думати, що робити і пропонувати далі.

Що опозиція має запропонувати людям, аби вони їй повірили?

– Люди підуть за ідеєю зміни ситуації. А от за гаслом “оберіть нас, і не оберіть їх” люди йти не будуть.

І в цьому сенсі, держава має стати причетною до кожного українського громадянина, або хоча б до більшості з них. Зараз же держава відчужена. Відчужена зусиллями як владних політиків, так і, на жаль, опозиційних. Немає вертикальних ліфтів політичної еліти. Опозиційні сили так само є замкнутими. Як формувався корпус політичних теперішніх обранців до Верховної Ради? Кулуарно, за закритими списками. І це все вилазить як шило із мішка. Тому люди їм не вірять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо опозиція не вирішуватиме шкурні питання, то люди відгукнуться – Жебрівський про нову акцію

Опозиція свідомо робить “показушні” акції?

– Думаю, що це, свого роду, більше жести відчаю. Але також, на жаль, це демонстрація безсилля та безглуздя. Більш ніж переконаний, що певний ресурс в опозиції є, але треба його розумно використовувати, а не закликати, наприклад, змінити світову економічну систему силою якоїсь української політичної партії. Це все виглядає смішно і схоже на боротьбу із вітряками.

Чому опозиція не йде на схід?

– Всі думають, що Галичина, як завжди, має стрункими колонами рятувати всю Україну. Ні. Кожен громадян має зрозуміти, що ця держава є і його державою. І успіх цієї держави має бути його особистим успіхом. Успіх донеччанина і луганчанина є й успіхом України і він має це усвідомити. Жодними галицькими силами чи колонами киян щастя для всіх 46 мільйонів не побудуєш. Це треба зрозуміти всім.

Автор: Олеся ДУБОВИК

Джерело: Gazeta.ua

Залишити коментар

Filed under Возняк Тарас

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s