Макс Кідрук: Різдво – це єдине свято, яке я завжди відзначаю з рідними

8 січня 2013 р.

Письменник і послідовник Кінга розповів про свої книги, мандри та привітав буковинців зі святами.

Автором першого в Україні технотрилера “Бот” став письменник і мандрівник Максим Кідрук. Для презентації книги про роботів нового покоління, письменник вирушив у тур Україною. У сімнадцяти містах України, в тому числі і в Чернівцях, письменник так “смачно” розповідав про свою нову книгу у стилі Стівена Кінга і Майкла Крайтона, що перший наклад уже розійшовся.

Про “ботів”, як лагідно називає письменник свої книги, наступну книжку та мандри не зовсім цивілізованою Анголою розповів Максим Кідрук в ексклюзивному інтерв’ю читачам “Погляду” і привітав буковинців з прийдешніми святами.

– Максиме, читачам ти більш відомий як “мандрівний письменник”. Чому вирішив змінити стиль?

– Насправді я хочу відійти від цього кліше “мандрівний письменник”, бо набагато більше мені подобається писати у стилі Кінга, Крайтона (Майкл Крайтон автор “Парку Юрського періоду”, – авт.), Лонга і Брауна. Книги цих авторів мене захоплюють. Я хочу писати, як вони, хочу зайняти їхню нішу у світовій літературі. Навіть запозичив від Кінга правило писати по тисячі слів на день.

– Якщо коротко, то про що твоя книга “Бот”?

– Цей технотрилер – своєрідне нагадування людям про те, що може статися, якщо відкрити всі таємниці людства. Фінал у технотрилері чисто голлівудський, все ніби добре закінчується, а на останніх сторінках з’ясовується, що не все так просто.

– Тобто у “Бота” може бути продовження?

– Ні. Наступною книгою буде психотрилер «Твердиня». Там буде менше наукових елементів, більше – психологічних моментів. Події розвиватимуться в джунглях Перу. Це буде історія про те, як група студентів із Стокгольма вирішує знайти місто, де жили інки у Перу, яке відоме лише за історичними хроніками. Ну і, звісно, трохи любовних перипетій.

– У книзі багато наукових термінів, формул, креслень. Хто допомагав з технічною стороною книги?

– «Бот» стоїть на трьох стовпах: це нанотехнології, програмування і людська психологія, або таємниці людського мозку. З програмуванням справився сам, для того щоб розібратися з нанотехнологіями, переглянув майже дві сотні наукових статей і дві монографії, ще звертався до своїх друзів у Стокгольмі, які мають безкоштовний доступ до тамтешніх бібліотек. Також мене консультували кандидат хімічних наук, яка надала наукової форми моїх художнім ідеям, лікар-фізіолог і психіатр.

– Коли пишеш книги, читаєш щось паралельно?

– Я намагаюся завжди читати багато. Для мене читання – це частина роботи. Ось коли дописував “Бота”, читав біографію Стіва Джобса від Уолтера Уйзексена. Ця книга сильно на мене вплинула і основне, що я звідти виніс, що коли мова йде про створення культурного продукту, то перфекціонізм – єдиний шлях до успіху.

– Що, на твою думку, відрізняє хорошу книжку від поганої?

– Важливо, щоб читач впізнав себе. Якщо людина вірить в те, що написав автор і ніщо не здається їй недоречним, то все окей. Недавно читав книгу, захоплююче ніби написана, але в одному місці головна героїня збиває стрілою, випущеною з лука, реактивний літак. Це нісенітниця, тому картинка в моїй уяві одразу розвіялася й далі читати не хотілося.

– Максиме, де святкуватимеш Різдво?

– Різдво – це єдине свято, яке я завжди відзначаю з рідними.

– Ти автор знаменитого відео, на якому африканці питають Миколу Азарова, коли він вивчить мову. Це було заздалегідь заплановано?

– Насправді я планував зробити таке відео в Анголі, але там люди дуже агресивні. Тому коли в Намібії зіткнувся з невеличким поселенням хімба, вирішив спробувати. Пояснив на англійській, що у нас є прем’єр-міністр, який не знає державної мови, а вони погодилися сказати кілька слів на камеру. Це мені коштувало на наші гроші – 96 гривень.

– Ти побував у джунглях Мексики, плавав з піраньями, подорожував пустинями. Де відчував найбільше екстриму?

– Найекстремальніша за відчуттями – це Ангола. По-перше, це закрита від туристів країна, туди просто так не потрапиш. Мені один мій читач (йому М. Кідрук присвятив книгу “Бот”, – авт.), який там живе, зробив персональне запрошення, а я відразу погодився. Погостювавши там, можу запевнити, що бути білим в Анголі на початку ХХІ століття, це те саме, що бути чорним в Європі на початку минулого століття. Через півгодини після прильоту, хлопці в мене кидали каміння.

– Що тебе там здивувало найбільше?

– Тамтешні жінки народжують по 15-20 дітей, сподіваючись, що хтось із них прорветься до уряду, або ближче до нафти і таким чином буде утримувати всю свою сім’ю. Ціни там скажені. Штраф за розмови по телефону 500 доларів, за те, що помиєш авто на вулиці – 700 доларів, а штрафу за водіння авто у п’яному стані не має. Тому за кермом їздять всі п’яні, особливо поліцейські з автоматами. Зупиняють, перевіряють документи, а потім просять “газози” (газована вода, – авт.). Але якщо даєш пляшку води, анголець не візьме, а скаже, дай мені гроші на воду. Так, що «газоза» – це спосіб вимагання грошей. І гроші дати мусиш, бо ти посеред пустелі, а він п’яний і з автоматом. Вибір не вельми широкий, скажу я вам.

– Ти був у Каїрі під час революції, чого туди поїхав?

– Я, чесно кажучи, про те, що розпочалася революція, не знав. Повертався з єгипетських пустель з думкою, що зараз ці всі араби накинуться на мене й пропонуватимуть свої послуги. А я виходжу з автобуса і нікого немає. О восьмій ранку місто порожнє. Трохи моторошне відчуття. Я заледве зловив попутку, доїхав до хостела, а він закритий. Асоціації про фільм жахів почали крутитися в голові. Знайшов готель і не можу зрозуміти, що сталося. Адміністратор в готелі пояснив кількома словами, що всі єгиптяни на революції. Тому переодягнувся, взяв в руки камеру і побіг знімкувати революцію. І це зараз круто розказувати, а в той момент дуже хотілося додому.

Написав Віталія Козменко для  Від і до

 

Джерело: kidruk.com

Залишити коментар

Filed under Кідрук Максим

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s