Марися Рудська: Якщо я вже вирішила кудись їхати чи йти, дощ мене не зупинить

19 листопада 2011 р.

Ця дівчина встигає все. Вона навчається у Інституті філології і активно ілюструє дитячі книжки, створює комікси. Мріє створити інтернет-проект – київську мапу дерев. У Музеї книги і друкарства, що у Лаврі, щойно закінчилась її виставка «Обійняти дракона».

– Це була моя п’ята виставка, але перша галерейна. Там у Музеї книги і друкарства дуже багато простору, але я малюю більш меншого формату. Тому частина експозиції була з того, що я малюю для себе, і частина книжкові ілюстрації. З «Абетки», яку я маю випускати у «Фоліо», вона буде ближче до зими, з книжки, яку я зараз закінчую – вірші Леоніда Сороки «Кишеньковий динозавр» в перекладі Івана Андрусяка. Там було ще те, що я малюю для «Веселих Идеек», додатку до журналу «Единственная». Це комікси, текст теж мій, – розповідає Марися Рудська. – Та немає в мене навіть ніяких родичів на півночі, напевно, це з глибини століть, таке давньослов’янське. Всі мої родичі живуть у Центральній Україні – Кіровоград, Одеса.

Мені значно легше и краще працюється у більш прохолодну погоду, ніж в теплу, тому, хоч я особисто люблю сонячну теплу погоду, але надаю перевагу осінній погоді. Можливо, буде іти дощ, можливо просто похмуре небо, але температура більш комфортніша для праці. Літо для мене – це переважно період канікул і творчого застою, тому що жарко, можна гуляти десь, можна багато чого робити, але робота ніяк не йде. Влітку я працюю переважно вночі, у мене навіть дуже сильно зміщується розклад – рисую цілу ніч, вдень відсипаюсь. Хоча взагалі мені дуже подобається сонечко і літній сонячний настрій. Кожен раз, коли повертаєшся з Британії в Україну, думаєш, наскільки тут багато сонця, яка це сонячна країна дивовижна. Але працюється краще при більш прохолодній погоді. У Британії, наприклад, дуже м’який перехід між сезонами, м’який клімат, там комфортніше почуваєш себе, там рідше буває настільки жарко. Але… Комфортніше відносно температури, але за сонцем все одно скучаєш! Приїжджаєш до України і за декілька днів бачиш сонця більше ніж за місяць в Британії.

– А чи має якісь вплив характер погоди на характер людей?

– Дуже великий. Ті ж англійці спокійніші за українців, не кажучи вже про південні народи. Я влітку ще була в Іспанії – ось про кого можна казати, що то люди гарячі. Англійці більш спокійніші, більш ретельні, більш вдумливі, вони більше уваги звертають на деталі. Клімат величезний вплив має. Чим далі на південь, тим більше люди емоційні, стихійні. Ті, що живуть у прохолоднішому кліматі, більш логічні. Українці в порівнянні з моїми європейськими спостереженнями теж більш емоційно сприймають дійсність.

– У книжних ілюстраціях фон, а з ним і небо, сонце не завжди потрібні…

– В моїх особистих роботах – не під текст – погода досить активна. Пам’ятаєте, на початку цього літа в Києві довго так дощило? Мені намалювалась така дівчинка за парасолькою, яка летить крізь дощ на совах. Погода завжди впливає. Коли починається зима, настрій одразу стає такій казковий, передріздвяний, передноворічний і малюються якійсь казкові такі речі. Осінь своїм різнобарв’ям теж впливає – тоді працюється найкраще, я найбільш люблю саме цю пору року. Це ще з дитячих років. Осінь – завжди початок, початок навчання, якихось нових справ, ще мало обов’язків та «хвостів». Восени я малюю більше і для себе. А коли вже книжкова ілюстрація, то що поробиш, текст головніший за погоду за вікном. Якщо книга про зиму, важко обійтись без хурделиці навіть якщо за вікном сяє жарке літне сонечко.

– У тебе такі цікаві персонажі. Ніколи не хотілось зробити з ними повноцінну історію. Можливо мультфільм?

– Це насправді цікава річ. Але оскільки мультиплікація це справжня наука, я поки до цього трохи повільно підхожу. Я зараз малюю тільки руками і хочу освоїти якийсь графічний редактор, щоб він мені допоміг намалювати за дві хвилини мультик (сміється).

– Ти багацько подорожуєш?

– Стараюсь якомога більше. Цього літа була Британія, Іспанія… Ще була маленька подорож – Польща, Чехія, Австрія. Люблю подорожувати по Україні – дуже багато буває чого цікавого і «під носом». Мандри завжди важливі, тому що людина не повертається з мандрів такою, як вона туди їхала. Подорож все змінює, переставляє все на свої місця. Ти оставляєш свій світ – хоч побутовий, але все ж таки світ, і у тебе є шанс зрозуміти, який ти є насправді.

– Малюєш у подорожі?

– Так, багато. Особливо замальовки добре робляться – стільки цікавого і нового навкруги! Враження треба зловити на папір, і за натури теж малюю багато – красиві будинки, люди…

– Були якісь пригоди, пов’язанні с погодою?

– Одного разу так промокла, як ніколи в житті не промокала. У Львові на білоруському фестивалі – білоруси в останній час свої фестивалі проводять або в Польщі або в Україні – виступали «Гайдамаки». А був вже вечір і йшов суцільний дощ, але мені дуже хотілось танцювати. Як казав мій друг, я у той вечір побила всі рекорди по вбиранню води в себе! У мене було мокре все! Ще попадала під великий дощ на «Арт-полі», але там ходили всі у дощовиках й босі, і якось особливо я там не промокла. Випадок у Львові мабуть не можна перебити нічим!

Але погода не може різко впливати на мої плани. Якщо я вже вирішила кудись їхати чи йти, дощ мене не зупинить. Візьму парасольку і буду гуляти під дощем!

– Сніг з хурделицею не відмінять далеку подорож?

– Ну хіба що в тому випадку, якщо закриють аеропорт.

– Коли найкраще запрошувати гостей до Києва?

– Напевно навесні, коли все квітне – каштани, бузок, коли відчувається, що місто все ж таки зелене. Багато парків, перша молода яскрава зелень.

– А коли краще їхати до Львова?

– Я була там у всі пори року, кожна має свої переваги, як до речі, у кожному місті. Зима – це така казка. Весна… Може, весна там і відчувається менше – все ж таки це місто такого європейського типу з вузенькими вуличками і мінімумом дерев. В Києві весна більш помітна. Влітку в Львове добре, але краще, мабуть все ж таки восени.

– Куди мрієш помандрувати?

– Мрію попасти в Індію. А загалом – всюди цікаво. Я не вірю, що є країни і місця, де нема нічого цікавого.

Гришина Оксана
Джерело: Ґізметео.Юа

Залишити коментар

Filed under Рудська Марися

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s