Галерист Павло Гудімов: «Професіоналізм vs. аматорство – це мій портрет»

— , 17 червня о 22:44

Павло Гудімов — український музикант, галерист та колекціонер мистецтва. Лідер гурту «Гудімов», колишній гітарист «Океану Ельзи» розказав редакції OS про природу народження ідей, майбутні плани та запропонував свій маніфест культурного перетворення держави.

— Ми постійно цікавимося проблемою креативності. Розкажіть, будь ласка, як у Вас народжуються незвичні ідеї або вирішення ситуацій?

Коли згадую минуле, мені здається, що раніше все було набагато простіше. Наприклад, сідаєш в літак, береш у руки зошит, і до тебе просто стовпом лізуть геніальні ідеї. Виявляється, що у людини все періодами. У мене є такі періоди, коли не вистачає і двох зошитів на тиждень, щоб записати вірші, пісні, дизайнерські ідеї… А іноді я декілька місяців можу взагалі нічого в руки не брати, тільки думати.

Раніше я вважав, що процес обдумування є елементом кризи. Але зрештою зрозумів, що ця пауза є взагалі найважливішою. Тому що завдяки паузі ти зможеш проаналізувати те, що до того вигадав, і сказати: цю ідею на старт, а ту – в смітник. Ти повинен сам переосмислити і зробити відбір якості. І тільки потім рухатися. Власне це метаболізм творчості і віку.

— Професіоналізм vs. аматорство. В яких станах творити краще?

«Професіоналізм vs. Аматорство» – це мій портрет. Я маю професійну освіту в галузі ландшафтної архітектури. Але після того, як закінчив навчання у Львівському лісотехнічному університеті, зрозумів, що нічого не знаю. Відчув, що мені потрібно повністю перевчитися, самому пройти весь шлях, зрозуміти, як зростає ялівець чи як він дружить з виноградом. А потім прикласти те, що я бачив, зімітувати і видати щось своє.

Якраз зараз працюю над об’єктом «Колосад» – це приватний сад. На пропозицію зробити його погодився із задоволенням, але з однією умовою: відірватися від системи, за якою працюють із ландшафтною архітектурою. Я хочу імпровізувати.

В музиці я був аматором, а став нібито професіоналом. У мистецтві я не є мистецтвознавцем, але так само перейшов через аматорство до професіоналізму. Хоча, з іншої сторони, так хочеться залишатися аматором! Адже слово «аматорство» походить від латинського «аmо» – любити. Хочеться любити по-справжньому, щоб це не перетворювалося на твій професійний тягар. Небезпекою як для професіоналів, так і для аматорів є те, що діяльність може набриднути. Я страшенно хочу постійно підкидати правильне паливо у вогонь мого захоплення, щоб ця закоханість не згасала.

— Чи хотів би у майбутньому зайнятися чимось абсолютно новим?

В майбутньому я навряд чи буду складати конкуренцію Біллу Гейтсу, але щось нове, обов’язково незвичайне, вигадаю. Дуже хочеться серйозно займатися освітою. Особливо мене цікавить естетика – esthetic education. [Сміється] Крім того, хочеться взятися за щось, пов’язане з урбаністикою.

— Знаємо, що ти викладав декілька курсів в «Кругозорі», часто читаєш різні лекції. Викладачем в університеті/школі хотів би бути?

Я не впевнений, що своєю вільною трактовкою впишуся в колектив якогось українського вишу. Але як автор лекцій, роздумів, досліджень і так присутній у цьому просторі. Зараз я співпрацюю з молодими архітекторами, які тільки починають свою кар’єру. Мені цікаво відпрацьовувати практичну модель.

Не можу сказати, що в мене довга кар’єра: якихось 15-20 років – то не є багато, а тим більше з перервами на музику). Але хочеться передавати, ділитися своїми ідеологічними напрямками, що стосуються архітектури, мистецтва. І не обов’язково потрібне суто професійне середовище. Це може бути звичайна громадськість, яка цікавиться естетикою в найширшому розумінні цього слова.

© Марта Колотило

— Якось ти сказав, що твоя мрія – жити в культурній країні. Що в нашій країні потрібно змінити чи створити для того, щоб вона стала такою? Запропонуй свій маніфест.

Так, це моя мрія. І вона цілком реальна. Я вважаю, що в сенсі репрезентації України кращої складової, ніж сучасна українська культура, яку багато хто не помічає, зараз немає. Отже, по пунктах:

  1. Якщо багато чого ти не можеш зрозуміти, не потрібно казати, що це погано. Треба подумати і зрозуміти. Якщо хтось це полюбив, постаратися полюбити й самому.
  2. Не боятися нового. Потрібно активно міксувати сучасність і традицію. Тільки тоді можна створити гармонію.
  3. Любити природу. Якщо ти не любиш природу, то не зможеш полюбити нічого довкола себе. Бо все навкруги – це природа.
  4. Розуміти відповідальність за той світ, який ти залишаєш. Якщо ти щось будуєш, саджаєш, руйнуєш, пам’ятай: за тобою йдуть діти.
  5. Бути добрішим. Але доброта – це не просто американська посмішка. Доброта не без гострих зубів, вона може одягати достатньо жорстоку форму. Як стоматолог: він же робить добро, але це так боляче!
  6. Важливо, щоб люди, які живуть в містах, полюбили свої міста.
  7. Навчитися жити з мистецтвом, як каже відомий скульптор Микола Малишко. Навколо має бути мистецтво (дизайн, архітектура, візуальне мистецтво, театр, музика), його потрібно приймати.
  8. Позбавлятися комплексу меншовартості.
  9. Якщо ти щось можеш змінити, роби це. Україна – наша колиска. Якщо ми цього не зрозуміємо і захочемо всі в один момент покинути її, поїхати, бо там краще, що ж тоді залишиться? А всі біди нам даються для того, щоб стати сильнішими, розумнішими, навчитися чомусь. Якщо ми чогось не знаємо, отримуємо ляпаса від життя.
  10. Культурна країна – це великий шлях.

Неможливо написати 10, 20 пунктів, і коли ми їх всі виконаємо – воно відбудеться. З’явиться ще 120 пунктів. Коли ми прийшли на первинну ступінь, то далі треба підійматися все вище й вище. Тому що культурна країна – це нескінченність. А хочеться, щоб Україна була нескінченною.

 

Джерело: Оупенстаді

Залишити коментар

Filed under "Океан Ельзи", Гудімов Павло

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s