Чат з Павлом Гудімовим

22 серпня 2011 року
Павло Гудімов
Гітарист, вокаліст, екс-учасник гурту «Океан Ельзи»


  початок
22 серпня 2011 року в 14.00

11 Августа, 09:30 : Denys
Вопрос: Павло, як Ви ставитеся до арешту Юлії Володимирівни? Взагалі, наскільки уважно та систематично стежите за перебігом політичних подій в країні? Як політика впливає особисто на Ваше життя? Наперед вдячний за відповіді.
Ответ: Ви це серйозно? Ви вважаєте, що політика сильно впливає на наше життя? Я думаю, що більшого фарсу, при тому не тільки в Україні, не існує. Раніше це називалося театром, потім – кабаре, потім – борделем, потім – політикою.

11 Августа, 09:31 : Поліна
Вопрос: Чи шкодуєте інколи, що залишили “Океан Ельзи”? Так/ні – чому? Чи продовжуєте спілкуватися з колишніми колегами по гурту?
Ответ: Коли зустріну на вулиці Юрка Хусточку чи Славіка Вакарчука, обов’язково поспілкуємося. Нам є про що згадати, але мені зарано жити спогадами. Після мого уходу я відчув, що таке крила за спиною. Як співається в пісні: «Я свободен!»:)))

11 Августа, 09:33 : Cat
Вопрос: Чому останнім часом вас так нечасто можна побачити на телевізіних екранах? Не боїтеся, що про вас забудуть? Хотілося б бачити вас частіше. Успіхів вам!
Ответ: Дякую. А мені здається, що забагато мене в телевізорі – то в новинах покажуть, то в якомусь дурному шоу, то на виставку приїдуть. Є баланс, і це добре.

11 Августа, 10:06 : Максим
Вопрос: як з*явилась ідея створення кліпу “Баста” з еротичним змістом? І де ви брали акторів до кліпу?) Дякую
Ответ: Ідея прийшла в голову Віктору Бакіну, а ми погодилися. Я не знав, що потім із цим кліпом буде стільки проблем. Акторів брали в одній із модельних агенцій Києва. А потім актори і агенція хотіли відкликати цей кліп і заборонити для демонстрації. Хочу зазначити, що вийшла тільки цензурована версія. Все одно що на зйомках порно побував. Актори так старалися:)))

11 Августа, 22:03 : сід
Вопрос: Ви – забобонна людина? Вірите в прикмети, гороскопи? Маєте якісь талісмани-оберіги?
Ответ: Всі близькі знають, я ненавиджу гороскопи. У мене є знайомий, який їх пише – пройдисвіт. Скільки бабульок він обманув!

11 Августа, 22:04 : Оленка
Вопрос: Чим ви наразі займаєтеся? Які проекти/альбоми гтуєте? Що плануєте?
Ответ: Група «Гудімов» підготувала альбом, який має назву «Жовтий». На gudmovmusic.com слухайте пісню «Жовтий, жовтий лимон» та ремікс на неї. «Я Галерея» 31 серпня відкривається новим сезоном у Києві – це Олена Бланк, Юрій Кузьменко і Світлана Струк, і 6 вересня у Дніпропетровську проектом «Спілка художників».

12 Августа, 11:55 : mega_zverrr
Вопрос: скільки грошей Вам потрібно для щастя?
Ответ: Не рахував. Які пропозиції?

20 Августа, 15:07 : violenze
Вопрос: Прошу извинить за опечатку в слове “галерея”. Еще вопрос: большинство гениев искусства мягко говоря не от мира сего. Значит ли это, что адекватное восприятие реальности подавляет творчество? Спасибо за ответы и удачи Вам, Павел!
Ответ: Бачите, я стараюсь адекватно сприймати все навколо, і моя творчість поступово пригнічується. Це – нормальне явище. Кожен обирає свій шлях. Але куратор має бути і в нормальному, і в творчому світах. Він як перебіжчик, той, хто єднає творчість із народом. :)))

22 Августа, 12:05 : Dafny
Вопрос: Як Ви оцінюєте стан сучасного українського мистецтва? Що хорошого, що поганого? Що потрібно робити, на Вашу думку, щоб було краще?
Ответ: Думаю, що відповіддю на це запитання можна заповнити весь чат. А якщо коротко, то візуальне мистецтво в Україні розвивається і почуває себе непогано. Чотири покоління українських митців достатньо активні і цікаві. Щоб було краще, мені здається, потрібен час і натхнення. А також більше інституцій, відкриті кордони, більше колекціонерів, більше подвижників і т.д.

22 Августа, 12:06 : кука
Вопрос: Доброго дня, Павле. На початку вересня Я Галерея бере участь у музейному фестивалі, що відбудеться у Дніпропетровську. Розкажість будь ласка, що саме ви будете там показувати, як будете презентувати свою галерею, чому цей захід цікавий для вас і що він вам дає? Дякую
Ответ: По-перше, я – музейний фанат. По-друге, мене запросили взяти участь у роботі журі музейного фестивалю. По-третє, Дніпропетровськимй художній музей запропонував мені бути куратором експозиції, якою ми анонсуємо наш великий проект у грудні. Цей проект у вересні називатеметься «Нові старі майстри у міні-форматі».

22 Августа, 12:07 : Sindbad
Вопрос: Як Вам вдалося уникнути “зіркової хвороби”? В чому секрет?=))
Ответ: Бальзам «Зірочка». Два рази на день після їжі.:)))

22 Августа, 12:15 : Жора_а
Вопрос: Розкажість про проект “Нові старі майстри”. Як виникла ідея поєднати сучасне мистецтво і музейні фонди? Як добиралися учатсники проекту -сучасні митці і картини з фонду? і де, окрім Львова, плануєте продовжити цей проект?
І яка реакція ,відгуки вже є на “нові старі майстри”?
Ответ: Реакція та відгуки на проект «Нові старі майстри» дуже різна – від критики до захоплення. Ідея сформулювати таке явище, як «Нові старі майстри», прийшла з мого знайомства з Євгеном Равським та Володимиром Костирком, з якими ми достатньо скрупульозно обговорювали це явище в світі і можливість репрезентації його в Україні. Дональд Каспід, американський критик, сформулював його ще років десять тому, але з чимось можна погодитися, а з чимось – не погодитися в його поглядах. Тому як куратор я вибрав модель репрезентації, пов’язану з додатковим діалогом сучасних авторів з історичним мистецтвом. Логічно було почати цей проект у Львові у стінах легендарної картинної галереї, де неабияка колекція живопису, в тому числі італійського з періоду Відродження. Завдяки консультуванню Віти Сусак (завідувача відділом європейського мистецтва ХІХ-ХХ століть) були підібрані в фондах музею роботи і розташовані в експозиції поруч із роботами сучасних авторів.
Хто такі нові старі майстри? Це ті художники, які використовують технічну мову класичного мистецтва (від Ренесансу до Бароко), але працюють з гострими сучасними темами. Більше інформації на yagallery.com.ua або на Фейсбуці. В грудні цього року виставка відкривається у Дніпропетровському художньому музеї. А далі – побачимо.

22 Августа, 12:18 : Жора_а
Вопрос: Яку мистецтвознавчу літературу Ви читаєте? Чи є улюблені видавництва, атвори? Чи можете назвати якісь цікаві українські мистецькі та мистецтвознавчі книги, альбоми і дослідження? Які книги цього напрямку Вас останнім часом найбільше вразили?
Ответ: В Україні дуже мало видавництв, які спеціалізуються на мистецькій літературі. Хочеться окремо виділити видавництво «Родовід», яке є безумовним лідером цього напрямку. А особливо їх видання-аптечку художниці Наталаки Гусар. Із закордонних видавництв як завжди – Ташен і Фейдон.

22 Августа, 12:02 : Natali_
Вопрос: Павел, как Вы относитесь к ставшим сегодня очень популярными различным талант-шоу? Интересно ли Вам творчество кого-то из участников или победителей таких проектов? Спасибо за ответ.
Ответ: Я думаю, ні для кого не секрет, що всі талант-шоу на одне обличчя. Я сам уже не розрізняю їх. Мені здається, це – ілюзія успіху, поглиблення персональних трагедій і унеможливлення природнього творчого процесу таланту. Таке враження, що реально талановитий виконавець чи група мають пройти всі жахи такого спорту, щоб кудись пробитися. І то не факт.

20 Августа, 17:27 : Lesia
Вопрос: Доброго дня Павло!
як потрапити у вашу програму співробітництво генофонд?
Ответ: Програма «Генофонд» розрахована на діалог із молодими художниками і потрапити до неї супер-легко: талант плюс ноги, які приведуть Вас до мене.

22 Августа, 12:25 : жужу
Вопрос: Зараз в Я Галереї проходить виставка Альбіни Ялози “Культ”. Наскільки я читала у ЗМІ, ця виставка є київським дебютом молодої художниці. Звідси питання ,як Ви знаходите молодих митців. Що треба зробити, щоб теж отримати Вас у куратори проекту? За яким принципом Ви відбираєте художників для своєї шалереї. Дякую
Ответ: Дякую. Виставка Альбіни Ялози є дебютною персоналкою в Києві. Рік ми вели з нею мистецький діалог для того, щоб зрозуміти, чим ми, куратор і художник, можемо притягувати один одного. У такому діалозі і полягає робота куратора. Альбіна – феноменальний графік, яка працює з майже забутою технікою ліногравюри, робить це потужно, нахабно, масштабно. Це було зрозуміло з першої нашої зустрічі. А познайомив нас Артем Волокітін у Харкові.
Куратором проекту я можу стати за умови, що художник мене зацікавить своїми ідеями.

20 Августа, 15:03 : violenze
Вопрос: Часто ли Вы ловили себя на мысли, видя иную картину на выставке или на аукционе, что её художественные достоинства совершенно не соответствуют цене?
И еще один вопрос: в Вашей галлерее нашлось бы место для шедевров таких знатных мастеров как Мартин фон Островски или Кира Айн Варседь))) Как известно творить можно не только красками, но и другими… эээ веществами. Что Вы думаете на сей счет?
Ответ: Це нормальна ситуація, коли є спекуляції на арт-ринку. Багато робіт сучасних художників не відповідають ціні – ціна або менша, або більша. А ось питання вибору – це вже Ваша відповідальність. Вирішуйте, що Вас цікавить – серйозна мистецька робота за недорого чи псевдомитстецтво за дорого. Це ринок, панове. Тримайте себе в руках. Мистецтво перш за все цінують не ціною. Згадайте історію, скільки було успішних художників, яких зараз немає в жодному музеї. Про них забули. А скільки було лузерів, які і зробили історію мистецтва. Але, як кажуть, «не будем обобщать».

22 Августа, 11:30 : drug
Вопрос: Яким Ви бачите майбутнє України?
Ответ: Як телепат, я бачу його ситим і достатньо культурним. Це до того періоду, поки ми не досягнемо до кульмінації нашого розвитку, але на це ще треба час.

22 Августа, 11:33 : drug
Вопрос: Що є запорукою гарної пісні?
Якось Ви казали, що “музика має бути зі спеціями, але серйозна”. Поясніть це, будь ласка.
Ответ: Я мав на увазі, що навіть іронічна пісня має бути наділена серйозними якостями, щоб не перетворитися в суцільний дурний жарт. Згадайте бітлів.
Що є запорукою гарної пісні? Думаю, час все розкаже.

22 Августа, 11:35 : Ivanna
Вопрос: Кого з сучасних українських виконавців ви слухаєте?
Ответ: ВВ, Океан Ельзи, Скай і щось ще (забув назву)…

22 Августа, 11:50 : doll
Вопрос: Доброго дня, Павло! Як ви встигаєте займатися і музикою, і галереєю..? Чи не втомлюєтесь від такої активності? Чи не вважаєте, що краще намагатися спрямовувати свої зусилля в якомусь одному напрямку, аби досягти більших і якісніших результатів? Дякую.
Ответ: Якби йшлося про життя достатньо безвідповідальне і в задоволення, я їздив би по світу, спілкувався би на цікаві для мене теми і кожен рік змінював би сферу діяльності. Таке собі розділення особистості. Цього року дизайнер, наступного – банкір, ще через рік – сантехнік, через два роки – фотограф, бармен, куратор, музикант, вуличний музикант, ресторанний музикант, не музикант і т.д.

22 Августа, 11:57 : Kasper
Вопрос: Чи звикли Ви до Києва? Чи подобається Вам це місто? Так, ні – чому? Чи все ж таки для Вас Львів поза конкуренцією?)))
Ответ: Я завжди кажу, що Київ – це місто добрих людей. Але за межами цієї фрази залишається погана екологія, несмачна архітектура, інформаційний тиск і безструктурність урбанізації. Львів для мене – щось рідне, як така собі любов на все життя.

22 Августа, 12:21 : ляля_д
Вопрос: Чи можна стати успішним галеристом чи гарним мистецтвознавцем, отримавши тільки українську вищу освіту? Чи обовязковоюб складовою є навчання закордоном. чому? і чи можна стати фахівцем в області мистецтва тільки завдяки самоосвіті?
Ответ: Як показує практика, фахівцем в області мистецтва можна стати передусім завдяки безперервній самоосвіті. Ортодоксальна система вищої освіти менеджменту мистецтва не сприяє великому зацікавленню зі сторони студентства. Модель освіти застаріла, і саме головне не треба вигадувати велосипед – треба просто дізнатися, як це робиться закордоном, приділити багато уваги саморозвитку і не забувати про Божу іскру.

22 Августа, 12:33 : жужу
Вопрос: Що Ви думаєте про вітчизняну музейну сферу? Чи потрібні, на Вашу думку, їй реформи? Чому? І чому, як Ви думаєте, українці не так часто ходять в музеї, як закордоном?
Ответ: По-перше, будь-які декларовані реформи в нашій країні далеко не ведуть до реформування. Якщо подивитися на музейну сферу закордоном у розвинених країнах, вона перетворилася на щось середнє між інтелектуальним відпочинком та банками. Все зберігається, великий доступ глядачів і блокбастери-виставки, які рекламовані на рівні – це притягує відвідувачів, сворює черги, ажіотаж і т.д. У нас, на жаль, все від бідності. Музеї не можуть дозволити собі поповнити колекції, пофарбувати стінки, надрукувати листівки. Державні музеї мають отримувати потужне фінансування, запрошувати на роботу професійних енергійних арт-менеджерів, які разом із науковим колективом будуть створювати свої феноменальні проекти.

22 Августа, 14:37 : буба
Вопрос: Павел, а какие выставки современного искусства в этом году Вас особо впечатлили и чем? Как в Украине, так и заграницей. Были ли в этом году у вас личные открытия в сфере модерн арт -художники, галереи, проекты? Спасибо
Ответ: Об’ємне питання. З українських виставок можна виділити декілька об’ємних проектів Олександра Соловйова в Мистецькому арсеналі («Космічна одисея» і «Незалежні», який, до речі, відкривається сьогодні о 18.00). З закордонних проектів хочеться згадати проект, який називається «Реконструкції» у Новій Пінакотеці в Мюнхені, який був присвячений найцікавішим реконструкціям і реставраціям зруйнованих пам’яток, тотальне дослідження від сходу до заходу.
Дякую за цікаві конкретні запитання. Приємно, що більшість аудиторії «Главреду» в курсі моїх захоплень. Всім – натхнення, теплої осені і гарних врожаїв на культурних фронтах!
Джерело: Главред

Залишити коментар

Filed under "Океан Ельзи", Гудімов Павло

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s