Чат з Максимом Кідруком

Максим Кідрук
Письменник


  початок
25 липня 2012 року о 14.00

23 Июля, 21:29 : shahmatist09
Вопрос: Чому так мало книжок,зокрема дитячих,на українській мові?Яку б українську дитячу книгу(українського автора)Ви б порекомендували,щоб по ній можна було б зняти художній фільм для дітей?
Ответ: Дозволю собі не погодитися. Книжок для дітей якраз вистачає. Ну, принаймні, мені так здається. А зняти фільм можна було б по «Тореадорах з Васюківки» (постійно їх перечитую) або по «Джурах» Рутківського.

23 Июля, 23:47 : vasyld
Вопрос: Як вам вдається суміщати мандрівки світом із написанням книг? Таке враження, що ви добряче забезпечені фінінсово,
адже існування в чужорідних культурах завжди пов”язане із ризиками безпеки та чималими витратами коштів. Хіба такий
стиль життя споріднений із якістю літературного твору?
Ответ: Насправді література і мандрівки в моєму житті тісно пов’язні. З одного випливає інше. Незалежно від того, що я пишу, – технотрилер, тревелог чи нову оповідку про Навіжених – я завжди засновую їх на реальних місцях, реальних людях, яких здибував під час подорожей. На мою думку, такий стиль життя не просто споріднений, він є запорукою хорошого твору. (Правда, ми, можливо, зовсім різне бачимо під поняттям «хороший літературний твір».)
Стосовно фінансового забезпечення. Я вже втомився повторювати: для того, щоб подорожувати, не потрібно бути мільйонером. Потрібно лише бажання і вміння відмовлятися від комфорту.

23 Июля, 23:48 : vasyld
Вопрос: Опублікувати літературний твір в Україні і отримати від цього монетарну винагороду – можливо?
Ответ: Можливо. Не важче, ніж у в будь-якій іншій країні.
Опублікувати (маю на увазі у видавництві, в жодному разі НЕ самвидав!) просто. Інше питання – розповсюдити, продати твір, знайти читачів. Для цього потрібно ду-у-уже багато роботи, зовсім не дотичної до письменницького ремесла.

23 Июля, 23:49 : vasyld
Вопрос: Коли дізнаються про вашу національність, ваші співрозмовники дивуються, що в Україні – українська мова?
Ответ: Тих, хто дивується, одразу перевиховую. Усіма можливими способами. Але не можу сказати, що таких «знавців» трапляється багато. Потроху нас уже починають вирізняти у світі.

24 Июля, 22:54 : yAnTar
Вопрос: Чи не хочете ви зробити конкурс “подорож з Максом Кідруком”, де люди могли б виграти право на подорож з вами. Думаю багато ваших читачів (ну і я також би 🙂 ) зголосились би

P.S. Знаю, що ви пишете, що одному подорожувати краще, але все одно питання це задаю.

Ответ: Цікава ідея. Якщо знайдеться спонсор, я її з радістю підтримаю. А то везти когось із собою та ще й за свої гроші… Погодьтеся, це якось неправильно.

25 Июля, 09:36 : mirko04
Вопрос: Вітаю! Чи не боїшся стати одним із “поганих дядьків” йдучи у політику? І взагалі яка мета твого рішення? Чи маєш якусь чітку осмислену програму?
Ответ: Не боюся, бо не стану. У мене немає і ніколи не було бізнесу, я не знайомий з жодним із олігархів, я не йду лобіювати власні інтереси, оскільки тих інтересів просто немає. Я – письменник, і стати «поганим дядьком» означає втратити левову частку читачів. Тому такий «варіант» навіть не розглядається.
Яка мета? Спробувати щось поміняти у країні. Нині це можна зробити двома способами: насадивши всіх тих, хто сидить на Грушевського та Банковій на палі, або ж пішовши у політику. Мирними виступами нічого не досягти. Нинішній владі на це начхати. Перший варіант для мене неприйнятний. Жодна революція не доводила до добра. Лишається політика – на жаль, поки що єдиний інструмент реального впливу.

25 Июля, 09:44 : mirko04
Вопрос: Повідай нам п”ятірку найцікавіших відвіданих тобою місць!
Ответ: 1. Острів Пасхи.
2. Руїни Баальбеку (Ліван).
3. Кладовище кораблів Прайя-до-Сантьяго (неподалік Луанди, Ангола).
4. Центр збереження гепардів (Отжіваронго, Намібія).
5. Долина Смерті в пустелі Атаками (Чилі).

25 Июля, 09:56 : ніна
Вопрос: Ви постійно мандруєте? Чи у подорожах просуваєте Україну та українське?
Ответ: Завжди і всюди.

25 Июля, 09:56 : ніна
Вопрос: Куди повинен обов”язково поїхати українець?
Ответ: Кілька тижнів тому треба було їхати на Європейську площу в Києві. Але щось небагато там було українців. Мабуть, не дуже любимо їздити…

25 Июля, 09:57 : ніна
Вопрос: Зараз модно писати серед жіночих авторів від імені чоловіка. Чи теж плануєте писати роман від імені жінки?
Ответ: Не планую. Це був би однозначно провальний роман. Більшість жіночих романів, написаних від імені чоловіка, також не витримують критики.
Я пишу лише від першої особи (чоловіка), або від третьої (найбільш гнучкий спосіб).

25 Июля, 10:03 : mirko04
Вопрос: Що читаєш із сучасної української літератури?
Ответ: Зараз із сучасної – нічого. Чекаю осені, новинок. Останньою читав книгу «Іван і Чорна Пантера» Володимира Лиса. Зараз читаю Стельмаха «Чотири броди». Крім того, на полиці мене ждуть довгоочікувані новинки: Джеймс Роллінс «Вівтар Едему» та Стівен Кінг «11/22/63».

25 Июля, 10:05 : mirko04
Вопрос: Мій менший брат просто обожнює Твої книги. Я йому ніяк не дістану примірника ,підписаного тобою. Коли вже будеш у книгарні “Є” на якійсь зустрічі? 🙂
Ответ: Мій новий роман – технотрилер «Бот» – виходить 15 вересня (книга вже верстається). Презентація в київській книгарні «Є» буде десь 22-24 вересня. Слідкуйте за анонсами і приходьте – з радістю підпишу.
Якщо ви не з Києва, то після 24 будуть поїздки Україною. Однозначно доберусь і до вашого міста.

25 Июля, 10:31 : Pit
Вопрос: Чи була якась реакція пана Азарова або його оточення на відзнятий вами відеоролик? Взагалі, чи відомо, чи досягнув месидж адресата?)
Ответ: Меседж досягнув адресата, це точно. Реакції не було ніякої. Іноді краще жувати, як кажуть.

25 Июля, 10:32 : Pit
Вопрос: Максиме, чому раптом ви вирішили податися в політику? Чому саме разом із Кличко і “Ударом”?
Ответ: Тому що запропонували висуватися. Зважив усе і вирішив спробувати. Чому УДАР? Тому що це єдина сила, яка поки що не заплямувала себе, і яка повністю орієнтується на Європу, європейські цінності і західну інтеграцію. Під прапорами жодної іншої сили я не виступив би.

25 Июля, 10:34 : Pit
Вопрос: До речі, не боїтеся, що Кідрук-політик суттєво змінить Кідрука-письменника, принаймні забере час, який міг би бути витрачений на подорожі та писання?
Ответ: Подорожі точно забере. Писання – ні.
Чи Кідрук-політик змінить Кідрука-письменника? Можливо. Час покаже. В будь-якому разі ці вибори будуть для мене новим досвідом. Як буде далі – час покаже. Єдине, що скажу точно: писати я не перестану.

25 Июля, 11:32 : Оленка
Вопрос: Максиме, над чим зараз працюєте? Планується вихід ваших нових книжок найближчим часом?
Ответ: Чотири дні тому почав роботу над третьою частиною «Навіжених», називатиметься «Бразиліада».
У вересні виходить велика книга – технотрилер під назвою «Бот». Вклав у неї чимало зусиль. Під час написання мене консультували кандидат наук з хімії, лікар-фізіолог і психіатр. Під час продумування сюжету сам перечитав більше 50 наукових статей. Сюжет роману обертатиметься довкола нанотехнологій, програмування та людського мозку. Буде цікаво, обіцяю… Ця книга вже у верстці.
Ближче до кінця року вийде автобіографічний роман «На Зеландію!», де я описав авантюру в Новій Зеландії, задуману і здійснену разом із ведучим Сергієм Притулою. Сергій уже бачив текст і лишився ним задоволений.

25 Июля, 11:32 : Оленка
Вопрос: Що вам дає участь у “Коронації”? Чи головне – грошова винагорода?))
Ответ: Грошова винагорода – це останнє, про що думаю, подаючи рукопис на «Коронацію».
Головним чином конкурс допомагає просувати твір, організовує поїздки Україною. Це дуже важливо.

25 Июля, 11:36 : Оленка
Вопрос: Як вас сприймають у літературному “зубри” української літератури, на кшталт, Забужко, Андруховича тощо? Наскільки вони відкриті для молодих письменників?
Ответ: Із Андруховичем особисто не знайомий. З пані Оксаною добре спілкуюся, по-моєму, вона відкрита для всіх адекватних співрозмовників. Як сприймає? Не знаю. Питайте у неї.

25 Июля, 11:39 : CarivnaO
Вопрос: Максе, а чи не боїшся неадекватної реакції опонентів з провладного табору на твоє рішення?
Ответ: Що значить «неадекватної»? Це, типу, ноги ламатимуть? Чи могилку примусять копати десь у лісах під Коростишевом? Звісно, страшно трохи. Їм же зараз на все начхати. З піраньями у Пантаналі було спокійніше.
Втім, відступати не збираюся.

25 Июля, 11:40 : Оленка
Вопрос: Ваше захоплення політикою, сподіваюся, не позначиться на вашій творчості?
До речі, немає бажання написати книжки про політику або політиків, написали б про нашого президента?))
Ответ: Не позначиться – гарантую. Депутат – це лише посада, причому тимчасова. А я – книгопис за покликом крові.
Якщо пройду до Парламенту, книга про політиків точно буде. Я вже навіть бачу назву – «Навіжені йдуть у депутати». Хтось же має «увіковічнити» блазнів на кшталт Колесніченка і Ківалова.

25 Июля, 11:41 : lio
Вопрос: ти віриш у кінець світу цього року? =) як проведеш 21.12.2012? =)
Ответ: Не вірю. Маячня це все.

25 Июля, 11:45 : gjury
Вопрос: по якому каналу будуть транслювати концерт red hot cjhili pepers?
Ответ: По «Олімпійському». 🙂

25 Июля, 11:45 : мова
Вопрос: Доброго дня, Максиме! Поділіться, будь ласка, Вашим баченням “мовного питання” в Україні? Яка Ваша позиція в ньому? Чи є насправді така проблема, чи вона штучна, а це прсто передбвиборчий піар, який вдало використовує і влада, і опозиція? Дякую.
Ответ: Проблема, безперечно, штучна.
Мовний законопроект Колесніченка-Ківалова різко засуджую. Навіть якщо Янукович його не підпіше, він ще довго нам відгукуватиметься, причому у сферах, далеких від мови.
Позиція проста: українець, який працює в українській фірмі/організації/установі, навчається у державному «виші», веде бізнес в Україні повинен писати і розмовляти виключно українською.

25 Июля, 11:51 : ksenaa
Вопрос: Максиме,
– ти сова чи жайвір? Як вдається адаптуватися до частих змін часових поясів?
– що найекзотичніше тобі доводилося куштувати під час подорожей?
– чи є місце містиці в твоєму житті? Доводилося зустрічати усіляких шаманів, чаклунів тощо, порожуючи світом?
Дякую….
Ответ: Сова. Велика й лінива сова.
Адаптуюсь, як і всі: добрий сон одразу після перельоту, п’ю багато води і багато рухаюсь. Фізична втома – це найкращий засіб проти jet lag.
Чаклунів (точніше, чаклунок) бачив у Оахаці (Мексика). Хоча деякі злі язики плескали, що бабці просто збували марихуану.

25 Июля, 11:49 : 2012lost
Вопрос: Чи вистачає вам часу на відпочинок?
Ответ: Я не відпочиваю.

25 Июля, 11:47 : helga
Вопрос: Максе, ким для тебе був Богдан Ступка, наскільки знаковою постаттю він є для української культури, на твій погляд?
Ответ: Обличчя українського театру і кіно. Був на Хрещатику під час прощання. Колона людей, що йшла за катафалком, краще за будь-що інше свідчила про значення Ступки для української культури.

25 Июля, 11:55 : polit_ua
Вопрос: Вітаю Вас, Максиме. Передусім, бажаю Вам успіху на нелегкому шляху, яким Ви плануєте йти – вполітичній діяльності. Питання: якими б сферами життя Ви хотіли б займатися, які питання вирішувати? Чи маєте Ви юридичну освіту? Дякую.
Ответ: Дякую за побажання. Юридичної освіти не маю. Займатимусь тим, до чого маю стосунок: у першу чергу культурою, її просуванням та популяризацією, як в Україні, так і за кордоном, а також енергетикою (маю в цьому непоганий досвід після навчання у Швеції).

25 Июля, 11:58 : 2012lost
Вопрос: Опишіть образ “ідеального політика” ? Як ви його уявляєте? Та чи підходите ви під цей образ?
Ответ: Ідеальний політик – це як ароматна купка лайна. Не буває такого.
Навіть якщо я пройду у Парламент, все одно лишатимусь у першу чергу письменником.

25 Июля, 12:00 : paul
Вопрос: переважна більшість російськомовних книг на українському ринку – це відповідність попиту чи щось інше?
Ответ: Це НЕ відповідність попиту. Це результат хирлявої політики держави по підтримці власної культури і по відстоюванню самої себе.
Скажімо, я хочу читати Майкла Крайтона (автор «Парку Юрського періоду»). Йду в книгарню, а там – жодного його роману українською. Є лише російські переклади. Доводиться брати російською. Те ж саме з іншими моїми улюбленими авторами: Вілбуром Смітом, Джеймсом Роллінсом, Чаком Паланіком і навіть Стівеном Кінгом. Лише зараз, у 2012, деякі їхні романи з’являються українською.
Тому судити по статистиці, якою мовою читають більше – російською чи українською – неправильно. Спочатку для обох мов потрібно дати однакові можливості, а потім уже щось аналізувати. Якщо 90% асортименту в книгарнях – це переклади російською, хоч-не-хоч доведеться купляти російською.
Хоча нині ситуація помалу змінюється. В кращу сторону.

25 Июля, 12:46 : Абросимов
Вопрос: Как Вы считаете: ПОДДЕЛКА ДОКУМЕНТОВ – это уголовное преступление или политическое деяние?
Ответ: Так-с… Питання російською… Згідно з новим законом про мови (він поки що не підписаний, та не суть), національна меншина має право вимагати, щоб до неї зверталися рідною мовою, якщо населення цієї меншини складає не менше 10% від населення регіону. Я зараз живу в Києві. Абсолютно переконаний, що у столиці набереться більш ніж 10% україномовних українців. А тому, згідно з новим законом, я, як представник національної меншості, вимагаю дотримання моїх прав, вимагаю, щоб зі мною спілкувалися моєю рідною мовою, цебто – українською. Вибачайте, інакше не відповідатиму.

25 Июля, 12:05 : Китти
Вопрос: А чи є такі куточки світу, куди б ти не хотів поїхати ніколи і ні за що?
Ответ: Не хочу до арабів.

25 Июля, 13:30 : Катя
Вопрос: Чи варто Україні брати участь в таких заходах рівня Євро? Чи впливає це на вибір туристів?
Ответ: Однозначно варто. Що б там не казали, це впливає на імідж країни і на притік туристів. Можливо, не одразу, але впливає.

25 Июля, 13:31 : Катя
Вопрос: Ваші романи видають різні видавництва. Так само романи Ірен Роздобудько. В чому сенс видаватися в різних видавцях?
Ответ: Взагалі-то краще видаватися в одному видавництві. Тоді і автор, і видавець, так би мовити, не тільки в одному човні, а ще й гребуть в один бік.
Але в реальності стосунки між видавцями і письменниками непрості. Часом доводиться щось міняти, шукати, де краще.

25 Июля, 13:32 : Катя
Вопрос: Чи пробували ви домовлятися зі спонсорами, щоб вам видали персональну автівку і вже на ній подорожувати?
Ответ: Ні, не пробував.

25 Июля, 13:50 : CarivnaO
Вопрос: Максе, а за скільки тебе можна буде купити в новому парламенті? І ще одне – з ким би з депутатів тобі було б приємно попрацювати?
Ответ: Питання про «купити» для письменника не актуальне. Якби мене цікавили гроші, я шукав би якоїсь перспективної робити, залишався б енергетиком чи викладачем. Письменник – це той, хто радше лишиться голим і босим, ніж відступиться від власних ідей. І я думаю, «покупці» це чудово знають.
Я майже нікого з депутатів не знаю особисто, тому важко сказати, з ким було б приємно працювати.

25 Июля, 13:53 : Oleniatko
Вопрос: А після того, як ти станеш нардепом – зміниш імідж хлопчика підлітка!
Ответ: Дякую, звісно, за хлопчика-підлітка.
Імідж не мінятиму, навіть якщо пройду до ВР. Я є таким, яким є.

25 Июля, 13:53 : Шаталов О. С.
Вопрос: Привет. Хотелось бы знать когда мы сможем с тобой увидеться. Хочу попросить, чтобы когда ты выиграешь у меня выборы в мажоритарном округе, меня не посадили.
Ответ: Див. відповідь на запитання пана Абросимова.

25 Июля, 13:56 : My Rain
Вопрос: Куди ви плануєте наступну подорож?
Ответ: До кінця року буду тут: вихід «Бота», вибори і т.п.

25 Июля, 14:23 : оля
Вопрос: Як ви знайомитесь із дівчатами? Є певні “ключові” фрази, жести (квіти на першому побаченні)?
Ответ: Це секретна інформація.

25 Июля, 14:34 : fly_ka
Вопрос: Доброго дня, Максиме. Ось вичитала, що Ви рухаєтесь в напрямку політики… Чи велика ймовірність, що за кілька років у світ вийде Ваш політичний роман? Чи взагалі задумувались Ви над можливістю, як то кажуть, побувати за кулісами і познайомити з цим закулісним життям і нас, Ваших читачів (політикою не дуже цікавлюсь, але можливо, саме з Вашої подачі це змінилось би)? 😉 Успіхів Вам і натхнення!!!
Ответ: Дякую! Про роман задумувався. Зараз це не актуально, але якщо за кілька років набереться цікавий матеріал, звісно, я викладу його на папір. Це моя робота.

25 Июля, 14:59 : Олександр Дануца відомий молодий політик-журналіст
Вопрос: Ти думаєш скласти конкуренцію Шаталову? Навіть я не можу йому скласти конкуренцію! А я молодий, талановитий,Ю яскравий, журналіст, політик!!!!
Ответ: Хто такий Шаталов?

25 Июля, 15:06 : Шаталов О. С.
Вопрос: Привіт. Хотілося б знати коли ми зможемо з тобою зустрітися. Хочу попросити, щоб коли ти виграєш у мене вибори в мажоритарному окрузі, мене не посадили.

Шаталов це я. І Дануца мені не конкурент.

Ответ: На дебатах у Кіровограді зустрінемося.

25 Июля, 15:09 : Адэкват
Вопрос: Макс, чому закинув написання статей і книг з програмування?
Ответ: Я давно не займаюся програмуванням, а це така галузь, яка вимагає постійно триматися на хвилі змін, слідкувати за всім новинками. Ти не можеш вчити когось програмувати, якщо не програмуєш сам. Тому й покинув.

25 Июля, 15:11 : My Rain
Вопрос: А не боїшся політичних сутичок з іншими політиками?
Ответ: Це про які сутички йдеться? Кулачні чи просто подискутувати?
Якщо серйозно – то не боюсь. Я б не пхався на вибори, якби боявся.

25 Июля, 15:14 : 2012lost
Вопрос: Ваші враження від Кіровограду? Що можете сказати про жителів цього міста?
Ответ: Чудове місто! Дівчата дуже гарні 🙂

25 Июля, 15:14 : Адэкват
Вопрос: Чому закинув програмування?
Ответ: Я ніколи його по-справжньому не любив. Завжди повторюю: якщо в тебе щось гарно виходить, це не означає, що це справа твого життя.
Джерело: Главред

Залишити коментар

Filed under Кідрук Максим

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s