Каша Сальцова: Ти – те, за що себе востаннє похвалив

6 серпня 2012 р.
lVjJ9IbhJ7s

За два тижні у Львівській області вже вкотре відбудеться один з найбільших музичних фестивалів України, і ми вирішили поспілкуватися з Кашою Сальцовою, яка відома багатьом як фронтвумен гурту Крихітка. З Кашою ми говорили про продуктивність, музику, та звісно ж, про натхнення.

Як починається ваш типовий день?

З плану справ. Складаю список нагальних, тих, що можуть почекати, і тих, що в перспективі, але щодо яких треба починати робити маленькі кроки.

Що найбільше впливає на вашу продуктивність – погода, настрій, люди?

Потреба. Настрою працювати майже ніколи нема.  Бах не міг дозволити собі “бути не в настрою”, тому написав понад тисячу творів.  Авторів-композиторів взагалі примушують працювати  або амбіції, жага визнання або потреба в грошах та бажання пізнати себе або думка, яку більше не можна носити в собі і ти помреш, якщо не напишеш. Я причетна до авторства близько 40 пісень, з яких широкому загалу  відомі пісні з альбому Крихітки Цахес  “На першому місці” та альбому “Рецепт” Крихітки. Могла б бути продуктивніше мабуть. Просто у мене немає сумнівів, що я можу писати, тож пишу рідко,тільки коли є справді цікава особисто мені ідея, бо нікому нічого вже не доводжу. Всі кажуть це неправильно, і треба створювати навіть “прохідні” пісні і не соромитись писати просто для підтримки темпу. Може бути.

Яка музика зараз у вашому плеєрі?

Gossip, Grimes, The Temper Trap.

Цього року ви відіграли кілька електроконцертів. Це був одноразовий експеримент, чи думаєте продовжити рух у цьому напрямку?

Мені сподобалось, публіці теж, крім того в такому складі ми можемо добиратись у невеличкі міста і концертні зали. Звичайно, я мрію про гастролі з симфонічним оркестром, але життєздатність малих концертних форм тільки підтверджують універсальність  матеріалу “Крихітки”, і  нас як артистів. Якщо нам вдається тримати зали без шарму і тиску телебачення і ротацій, то значить у пісень правда є те, чого я прагну – засади для формування актуальної україномовної поп-культури. Простіше кажучи – мене цікавить місце пісень “Крихітки” в ментальності українців.

Каша Сальцова

Чи є ще думки про вихід на російський ринок, які ви час від часу озвучуєте?

У мене давно виписані плюси і мінуси. Плюсів більше. Я думаю не стільки про ринок, бо хтозна що там зараз і чи є місце для мене, скільки про мову як інструмент, який не хочу втрачати.  Не забувайте, що я етнічна росіянка і цілком природно, що хочу подарувати собі, як автору, задоволення писати другою рідною мовою, з усіма її можливостями і сенсами.

Ви одна з найпопулярніших твітерянок в Україні. Що для вас Twitter – персональний блокнот, публічне місце для обговорення, чи щось інше? Чому ви обрали саме його, а не, скажімо, Facebook або ВКонтакті?

Все прозаїчніше – я боюсь амнезії. Тому twitter – це просто страховка на випадок того, що вона може трапитись. І, звісно що, короткий шлях донести конкретні ідеї до загалу.

Чи доводилось вам шкодувати про те, що ви публічна людина?

Ми маленька бідна закомплексована пострадянська країна. тому моя “публічність”  у порівнянні з “публічністю” західних зірок – маленька. І капіталізація музики – маленька. І лише 2 альбоми. Хоча ні. Цілих 2 альбоми.  Є плюси – авторитет, приємні знайомства, можливість творчих експериментів, люди охоче йдуть назустріч, бо знають, чим ти займаєшся і чого від тебе чекати. Є мінуси – attention whores та психічно неврівноважені особи, що прагнуть твоєї уваги, а ти від них охоронцями не захищений. Думаю якщо я у лісі зустріну лева, то публічність мене не врятує. Життя у своїх найстрашніших і найкращих проявах до всіх однаково ставиться. Люди – по різному, бо всі хочуть уваги до себе, дорогоцінного. В той час, як увага приходить не до людей, а до ідей.

Що повинно трапитись, аби в Україні почали купувати музику в інтернеті? Чи такого не буде ніколи?

Кожен, хто хоче заплатити групі “Крихітка” за музику, може зайти на kryhitka.com.ua  та скачати альбом за довільну суму. Близько сотні людей нам заплатили онлайн,  десятки купили наші екоторби на ecotorba.com  і отримали диск. Думаю це і є зародок середнього класу, якого поки що немає. Буде українець, що здатен сам заплатити за себе  – українським музикантам не доведеться стрибати на сцени під вибори і ганьбитись співпрацею з людьми, якими руки не можна подавати. Незалежність має економічне обґрунтування. Хочеш незалежне ЗМІ – плати за нього. Або їж, що дають.

Якби ви не займались музикою, то чим би ви займались в цьому житті?

Я артист, автор текстів і автор ідей. У артиста не так багато можливостей, а у автора  ідей – безліч.  Я вам відома, як співачка, автор “Вменеємен” і “Щось на зразок”. А для когось я автор “Торби-Природі”, для когось – блогер, dj, редактор і спічрайтер, для когось автор статті “Хутро ліноліуму” і сценарист, для когось я – тащоваритькомпот, врешті решт.  Коли я вчергове “кидаю займатись музикою” і складаю список не публічних професій, якими можу займатись, їх 2 десятки. Ти – те, за що востаннє себе похвалив. Я себе за те, як вдалось взяти складний шматок на одному з концертів вокально,  фортепіанний програш у приспіві  з “Хлопчика для серцебиття”  та за пару рим. Значить я сьогодні музикант.

І насамкінець – розкажіть про своє головне джерело натхнення.

Ммм, сьогодні це недосконалість світу з людської точки зору і його довершеність з точки зору природи.


18 серпня гурт Крихітка виступатиме в рамках фестивалю Захід-2012 у Львівській області, на який ви все ще можете потрапити, придбавши квиток. Деталі на 3axid.org/fest.

Джерело: Інспайдер

Залишити коментар

Filed under "2011-2013", "Крихітка", Кольцова Олександра (Крихітка)

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s