Чат з Марічкою Бурмакою

Марія Бурмака
Співачка, телеведуча 
17 лютого 2012 року в 13.00
 
15 лютого, 15:37 : Петрик Пяточкин
Вопрос: Марійка ! Скажіть ви готуєте нові патріотичні пісні на Московський майдан і на Киїіский також.Ми йдемо ,чи не йдемо!?
Ответ: Навіть коли моя пісня «Ми йдемо» звучала на Майдані 2004 року, вона не була написана спеціально. Вона з’явилася у 1992 році. Пісня «Не бійся жити» – в 2003 році. Я завжди писала і пишу про те, що мене хвилює, а тема свободи і демократії моєї Батьківщини мене хвилювала і хвилює завжди.
Щодо Московського майдану, то взагалі причому тут я? Це зовсім інша країна.


15 Февраля, 17:56 : селянин

Вопрос: Марійка,здрасти!Скажіть будь ласка,яка ваша аудиторія і що це за люди ?Скільки їх?
Ответ: Якщо говорити про мої ліричні пісні, а багато хто каже, що саме мої ліричні пісні торкаються душі, то думаю, що головний адресат – жінки.
Оскільки в багатьох піснях є свободолюбиві нотки, то рано чи пізно той, хто прагне свободи, ці пісні знаходить. І люди, які хочуть знаходити щось україньске, щоб зберегти його в собі – це насамперед моя аудиторія.

16 Февраля, 09:49 : pospishaiko
Вопрос: Колись була така у мене мрія – відзняти вам кліп за свій кошт, у подарунок так би мовити. На жаль не склалося, та і бізнес мій розвалився. Доручить мені щось робити, чи зробити для Вас, безкоштовно, щоб та давня мрія здійснилася хоча б в такий спосіб. Стосовно ж різних “мнений”… Кожний має право на свою думку, треба сприймати з християнським смиренням. Як давній знавець творчості Марії Бурмаки, міг би з ким завгодно предметно дискутувати про це, але скажу лише конкретно за себе. Ваші пісні освітили чарівним світлом моє життя, наповнили його високим змістом і сенсом. Дякую. Аплодую.
pospishaiko
Ответ: Серед тих людей, які незримо зі мною вже довгі роки, є, наприклад, пан Поспішайко. Якщо ввести його нік в Гугл, то можна знайти й абсолютно протилежні його висловлювання про мене. Мені приємно, що він зараз нібито змінив свою думку, але мені все одно бачиться іронія.
Найбільша проблема публічності – це те, що ти як на долоні, і ніколи не дізнаєшся, хто ховається за ніками в Інтернеті.

16 Февраля, 10:22 : хахол
Вопрос: Я задал вопрос о вашем галицайском национализме, о том, что вы плохо воспитаны и не знаете элементарных правил приличия: ведя беседу с человеком, не владеющим вашим родным языком, в случае , если вы владеете его языком, то следует переходить на язык собеседника. Это элементарные правила приличия. Но вы настолько ненавидите русский язык, что даже хвастались в одном из интервью, как все учились в классе по-русски, и вы одна- на мове. О какой духовности можно говорить с галицайской националисткой, считающей себя певицей, если духовность-это культура духа, а национализм- это антикульутра, антимораль, безнравственность, тем более национализм галицайский, как наследие нацистских пособников из оун-упа?!
Ответ: Якщо людина своє запитання починає зі слів «галицайский национализм», це значить, що вона про мене нічого не знає і навіть не хотіла дізнатися. Тому відповідати не буду.

16 Февраля, 10:56 : Роман Юрьевич
Вопрос: Здравствуйте Мария.у меня к Вам вопрос просьба…я из Одессы.моя племянница хочет быть артисткой ей 9 лет.если не сложно напишите.спасибо)
Ответ: Пишу. Якщо їй дев’ять років, вона співає, точно має слух (і Ви це перевірили) або має акторські здібності, я би радила в цьому віці приділити максимальну увагу музичній освіті. Як інструмент, раджу Вам академічну гітару.

16 Февраля, 20:02 : Tamana
Вопрос: останнім часом Вас не чути….чим Ви зараз займаєтесь?
Чи пов*язане Ваше зникнення з Укр тб з тим, що зараз президент не Ющенко?
Ответ: Нічого собі, не чути! Я на телебаченні зараз живу. На каналі ТВі виходить щотижнева програма «Музика для дорослих із Марією Бурмакою». Програма потім йде в повторі, а це півтори години «живої» музики із виконавцями, яких практично неможливо побачити на інших каналах. І щодня (!) на «Сніданку з 1+1» виходить моя авторська рубрика – «Музика сніданку». Тобто я або записую програму, або готую її. Сказати, що мене немає на українському телебаченні, буде чистою неправдою. Можливо, Ви менше бачите музичних концертних виступів, але значить, зараз такий час.

17 Февраля, 01:51 : Miroslav Boychuk
Вопрос: – Якщо б Вас сьогодні призначили міністром культури України, які перші три дії Ви б здійснили на цьому посту?

– Продовжіть, будьласка думку: ” Найкраща пісня та, яка ще ненаписана, а найгірша…”

Ответ: Навряд чи мене б сьогодні призначили міністром культури і зненацька.
Є велика ймовірність, що я б відмовилася. Я – не кризовий менеджер.
Якщо б таке сталося, підібрала б надійну команду професійних людей і заручилася б підтримкою тих, кого вважаю авторитетами у справах культурних і навколокультурних.
Скасувала б певні нещодавні призначення теперішнього Міністерства культури.
А далі – почала б працювати.
Як автору, мені важко назвати найкращі пісні: «Не бійся жити», «Місто ангелів і дощів», «Ангел-охоронець» і «Якщо колись»… Якщо я напишу щось сильніше за це, буду щаслива.
Найгірших пісень у мене немає. Якщо щось у творчості йде не так, я цю пісню залишаю, і коли мене щось починає хвилювати, пишу іншу пісню. Можливо, є невдалі експерименти, але будь-який експеримент – це все одно крок вперед.

17 Февраля, 09:08 : sts53
Вопрос: Мария мне нравятся Ваши песни и как Вы их поете, но хочется попросить Вас исполнять их и на русском языке.
Ответ: Навіть якщо хтось перекладе мої вірші російською мовою, і я їх заспіваю, повірте, це буде зовсім інший ефект (це я зрозуміла, коли записала деякі свої пісні англійською, хоча часто їх співаю на концертах за кордоном). Сила моєї музики саме в тому, що вона – українська.

17 Февраля, 09:55 : мёртвая страна
Вопрос: Юля в тюряге,Юра в тюряге -скажите сможет ли ваш брат юра профинансировать посмертно памятник Юле и Юре
вместо рабочей и крестьянки возле стен верховной рады??
и що ви будете спiвати на такiй *урочiстiй подii ????
Ответ: Боти і тролі, здравствуйте! З приводу Юри Павленка – це дійсно мій двоюрідний брат, який двічі був міністром молоді і спорту, і саме за його каденції для дітей було зроблено найбільше – спрощена процедура усиновлення, створено багато дитячих будинків сімейного типу, багато малозабеспечених сімей отримали допомогу. Зараз це міністерство більше займається спортом, як мені бачиться. Юрій Павленко далі займається правами дітей і дитячими проблемами, бо він цим займався завжди і знається на цьому.
Давайте взагалі питання дітей виводити за рамки політики, так буде правильно.
Юрій Луценко. Мені невимовно боляче бачити те, що відбувається з ним на тлі того, що відбувається в країні. Можливо, у нього були помилки, але це не співмірно із тим, за що і як його судять. Поза тим, я знаю його як щиру і непідлу людину. При будь-якій можливості я завжди казала і кажу слово на захист. Якщо його соратники потребуватимуть моєї участі у правозахисних акціях або діях, я братиму в них участь. І дотепер не залишалася байдужою теж.
Юлія Тимошенко. Коли 27 листопада був її день народження, я була біля СІЗО. Можна не погоджуватися з усіма її діями, але ув’язненою вона бути не мусить. І, без сумніву, вона є лідером опозиції. Мені дивно тільки те, що її політична сила, до якої я, до речі, не належу (як не брала участі і в турі «З Україною в серці»), досить численна. У кожного депутата є цілий штат помічників, і, мені здається, що навіть найближчих її соратників було б достатньо, щоб зупинити автозак навіть тоді, коли її в перший раз вивозили з суду. Де були всі ці люди?
Це – моє ставлення до названих Вами людей. А от Ваше запитання мені не зрозіміле.

17 Февраля, 10:09 : pospishaiko
Вопрос: …і як завше трохи критики 🙂
У мого улюбленого поета Олександра Гладкого є такі рядки:

По мне, стихи хорошие подобны
хорошим людям, что живут меж нас.
Советом мудрым, дружеским способны
помочь стихи такие в трудный час.

Мой долгий путь не скатертью стелился –
скакала по ухабам колея.
И, может быть, в канаву не свалился,
благодаря стихам хорошим я.

Словами задушевными, простыми
они меня умели направлять.
Всегда мне было стыдно перед ними
и подличать, и красть, и предавать.

Так слалася доля (Богом, чи одним з двох;)) що вам Марія Вікторівна я збрехати не можу, іншим можу, вам – ні. І якщо добре поміркувати та пригадати, саме через це ми з вами нині майже чужі, сторонні особи. Життя це взагалі суцільний парадокс. Ті хто досяг успіху – позбавлені досвіду неуспіху, і навпаки. Пам’ятаймо про це. За 20років у вашому світосприйнятті накопичилася похибка. Життя – для того щоб щось осягнути, а не чогось досягнути. Добре знатися на ресторанних стравах і не розбиратися у людях, що може бути сумнішим. Не відмітайте моїх слів як пір’їну, нічого не пишіть тут, краще замисліться. Змініться. Ви здатні зробити таке, що ніхто більше не здатний зробити. Якби я у це не вірив – не витрачав би часу (в кого ж взагалі тоді вірити якщо не в Вас).. Вірю і люблю.

Ответ: Поспішайко, дякую, давайте від сьогодні дружити.

17 Февраля, 10:28 : Ліна К
Вопрос: Розкажіть, чим ви зараз займаєтесь? Чи готуєте нові альбоми? Чи плануєте концерти?
Ответ: Я займаюся телебаченням, як я вже написала. Минулого року вийшов «Дитячий альбом», best ліричних пісень «Не забувається любов», і ще я брала участь в одному дуже цікавому проекті – спільний диск (а перед тим був концерт) із легендою американської фолк-музики Пітером Ярроу, учасником знаменитого тріо «Piter, Paul and Mary», які разом із Бобом Діланом і Джон Баез виступали перед видатною промовою Мартіна Лютера Кінга у 1963 році. Пітер Ярроу звернувся до мене через Посольство Америки із проханням перекласти українською мовою (його предки походять з Одеси) знамениті американскі пісні «Blowing in The Wind», «We shall Overcome», «Where have all the flowers gone» та інші. Восени вийшов альбом, де ми з ним співаємо дуетом, а коли я була на одному великому фестивалі в Америці минулого літа, організатори запросили і його, ми і там співали дуетом із Пітером Ярроу. І це було знаковим для українців Америки і Канади.
Нові пісні пишуться в студії, напевно, колись буде альбом. Концерти теж відбуваються – стежте за анонсами.

17 Февраля, 10:29 : Ліна К
Вопрос: Чи любите Ви подорожувати Україною? Які Ваші улюблені місця? Де любите відпочивати?
Ответ: Я так часто їздила Україною в концертних турах, що просто так подорожувати Україною, без конкретної мети, мене примусити дуже складно. Якщо я хочу поїхати, то в певне конкретне місце, а такі місця є. От хочу об’їхати всі замки і фортеці. Головне – знайти час.

17 Февраля, 11:17 : Світлана_
Вопрос: Маріє, доброго дня! Розкажіть, будь ласка, трошки про Дитячий Альбом. Я к Вам прийшла ідея такого проекту? Чи плануєте випускати ще подібні альбоми?
Ответ: Певний час тому мої друзі звернули мою увагу, що в Україні дуже мало пісень для дітей українською мовою. Це не було новиною для мене, про це знають вихователі дитсадків і вчителі початкових класів. І я написала десять пісень на вірші класиків української дитячої поезії. Як, наприклад, був віршик Платона Воронька «Хлопчик-помагай», а тепер є і пісенька. На студії «Кофеїн» було зроблено аранжування, залучали такі інструменти, як бандура, кларнет, гобой, фортепіано, гітари. Разом зі мною співали Богдан Бенюк, Назар Стригун, Таня Радостєва і цілий дитячий хор. Окрім пісень, в альбомі є «мінусівки», караоке-версії, щоб діти могли співати самі на будь-яких святах і конкурсах. Всі, хто чули альбом, у захваті. А я зараз намагаюся налагодити дистрибуцію.

17 Февраля, 11:18 : Світлана_
Вопрос: Для кого Вам складніше творити – для дорослої чи дитячої аудиторії і чому?
Ответ: Я не пишу для когось – я пишу насамперед для себе.

17 Февраля, 11:22 : tobbius
Вопрос: Маріє, у мене до вас таке запитання. Скажіть, як на ваш погляд, чи реально в Україні артисту залишатися поза політикою? Ви не залишилися осторонь політичних подій в країні під час Майдану – чому? Ніколи не шкодували про те?
Ответ: Поза політикою залишатися можна, але в нашій країні в деяких ситуаціях, коли людина залишається осторонь, це не є моральним. І тут не важливо, ти співак чи людина будь-якої іншої професії.
Я не шкодую про жоден свій крок, завжди була чесною перед собою і, сподіваюся, не розчарувала тих, хто до мене ставився з довірою. І зараз, принаймні коли мене запитують, не боюся сказати правду.

17 Февраля, 11:24 : tobbius
Вопрос: І ще запитання… ЦЬого року знову вибори. Ви будете агітувати за когось, за кого, плануєте політичні тури? Взагалі, політичні тури в сучасних українських реаліях для українського артиста – це що: спосіб заробітку, спосіб висловити власну позицію, тощо? Що це для вас?
Дякую вам за відповіді. Дякую за вашу творчість. Успіхів вам у всьому.
Ответ: Концерти з різних причин для артиста це робота, засіб заробітку і можливість існувати. Але право артиста відмовитися від участі в турах на підтримку тієї чи іншої політичної сили. Ніякі гроші не варті переконань. Але дорікати музикантам тим, що вони, працючи, отримують гроші, некоректно.
Про вибори цього року якось не було навіть часу подумати. І пропозиції ще не надходили.

17 Февраля, 11:26 : natalka
Вопрос: Марічко, як Ви відсвяткували День закоханих?
Взагалі, яке свято для Вас найулюбленіше і чому?
Ответ: Ніяк не відсвяткувала. Напевно, тому що я не закохана зараз.
Найулюбленіше свято – точно не День Святого Валентина. Напевно, Різдво.

17 Февраля, 11:28 : Котович
Вопрос: Мария, что Вы думаете о конкурсе “Евровидение”? Почему не подавали заявку на участие? Вам это неинтересно?
Как Вам список возможных представителей Украины на этом конкурсе в этом году? Кого-то из них поддерживаете, если да – кого? Спасибо!!!
Ответ: «Євробачення» – є такий європейський конкурс. От що я про це думаю. В моїй музиці дуже важливий смисл, важливо ще й те, що моя музика українська. А в перекладі все це звучить не так. Для чого мені їхати на конкурс, де не зрозуміють, що я хочу сказати. Музиканти, до яких моя музика подібна, як правило, в таких конкурсах участі не беруть.
За відбором на конкурс не стежила, не мала часу. А фінал дивитимусь і вболіватиму за Україну, незалежно від того, хто її представлятиме.

17 Февраля, 11:33 : booklia
Вопрос: що було найважче при створенні “дитячого альбому”?
Ответ: Записувати дітей – Настю Йожик Парамзіну і Софійку Жолобову. Ще важко було не збитися на кривляння і моралізаторство. Це робилося насамперед, щоб співали діти.

17 Февраля, 11:35 : лурдес
Вопрос: де найближчим часом можна буде вас побачити? плануєте якісь концерти, виступи, зустрічі?
Ответ: Найближчим часом мене можна побачити по телевізору. 🙂 Навіть друзям, на жаль.
Вчора подумала, що вже скучила за концертами, так що щось буде найближчим часом.

17 Февраля, 11:38 : Петро, Ужгород
Вопрос: Маріє, скажіть, коли настають складні часи, в чому Ви знаходите сили, натхнення? Як ставитеся до випробувань долі? Тримайтеся, удачі Вам! З повагою…
Ответ: Коли настають складні часи, як правило, немає сил на знаходження сил. Допомагає те, що ми називаємо «нечаянная радость». Незнайома людина сказала якісь теплі слова, діти за океаном хором співають твою пісню, ти раптом розумієш, що хтось тебе любить дотепер. Тому спеціально нічого не роблю, переживаю цей час та й все. Добре, якщо є друзі поряд. Пісні пишу також, вони ж не завжди веселі.

17 Февраля, 11:41 : telek
Вопрос: Вітаю вас, Маріє. Які українські талант-шоу ви дивитеся? Хто із знахідок таких проектів, як на вас, матиме велике майбутнє?
Ответ: Колись дивилася «Танці з зірками». Зараз, коли потрапляю на «Х-фактор», часто додивляюся до кінця. Але спеціально не стежу, часу немає.
З приводу майбутнього зірок таких проектів – не знаю. Майбутнє кожен прокладає собі сам. Складний життєвий шлях і здатність перемагати обставини – це теж частина харизми артиста. Але такі конкурси, безумовно, дають шанс.

17 Февраля, 11:43 : Rabbit@
Вопрос: ви вже багато років у укр-кій музиці, знаєте всі підкилимні ігри та тонкощі укр-го шоу-бізнесу… скажіть, що б ви воліли змінити в правилах нашого шоу-бізнесу?
Ответ: Я не зовсім керуюся правилами шоу-бізнесу у своїй творчості. Але на те вона і творчість, щоб не можна було її підпорядкувати вирішенню бізнесових питань. Те, що більше 20 років ви мене знаєте, це скоріше «всупереч» шоу-бізнесу. Тому давати оцінки і щось радити не можу.

17 Февраля, 12:04 : Добрий троль
Вопрос: Щиро дякую за цікавий цикл передач на ТВІ.Думаю,всяким “хохлам”,що накнопали вже тут провокаційних питань відповідати не варто.Ми ж йдемо?!Цікаво,чи є ще якісь проекти,задуми щодо популяризації вітчизняного ” продукту”,будь ласка,прізвища ,хто крокує з Вами,кого б ви хотіли залучити до своїх проектів?
Ответ: Я дуже рада, що на каналі ТВі є можливість робити програму, де дійсно цікаві музиканти можуть показати себе. Проект з «живим» звуком може собі дозволити не кожен великий канал, і це досить складний проект навіть для ТВі, якому зараз непросто. Але це справді подвижницька діяльність. Під час дискусій про квотування української музики нам намагалися довести, що української музики замало, і вона одноманітна, аби її вистачило на 50% ефіру. Щотижнева півторагодинна програма «Музика для дорослих» спростовує цю неправду. А я сподіваюся, програма існуватиме і надалі, бо іншої такої в українському телепросторі немає, а це єдиний шанс молодим українським музикантам заявити про себе.

17 Февраля, 12:16 : Dafny
Вопрос: Зо соцопитуванням 56% української молоді мріє виїхати за кордон. Що Ви про це думаєте?
Ответ: Мені дуже прикро це усвідомлювати. Навіть не прикро, а боляче.

17 Февраля, 12:18 : Валентин Луганск
Вопрос: Мария, недавно услышал о вашем детском альбоме. Я педагог и как ни кто ощущаю нехватку детских песен на украинском языке. Скажите, будет ли какая то программа по распространению диска по школам и дошкольным учреждениям?
Ответ: Добре, якби така програма була. Я сама таке поширення не осилю. Дякую за гарні слова.

17 Февраля, 13:16 : Trinity
Вопрос: Як ви ставитесь до того, що ваші пісні можна скачати в інтернеті безкоштовно, а не купляти диски?
Ответ: Це, звичайно, неправильно, бо у виробництво музичного продукту (і «Дитячого альбому», наприклад) вкладаються немалі кошти. А я, як Ви зрозуміли, не мільйонер. Коли ж скачують вироблену мною музику, я не можу відшкодувати вкладені мною кошти, а оскільки вони мені з неба не падають, на якийсь момент через це зупиняється музична індустрія. Всі музиканти Вам дадуть таку відповідь. З іншого боку часто тільки в Інтернеті можна знайти музику, яка цікавить.

17 Февраля, 13:18 : Остапопотап
Вопрос: Маріє, як ви реагуєте на критику? Чи завжди дослухаєтеся до неї?
Ответ: На критику реагую болісно, бо дуже критично ставлюся до себе. Часто буває, що сама розумієш свої промахи, тобі потрібна підтримка, а тебе критикують просто всі, навіть найближчі. Ну, а на злив лайна в Інтернеті, в анонімних коментарях просто намагаюся не зважати і не читати їх.

17 Февраля, 13:18 : Zhuzha
Вопрос: з ким із зірок українського шоу-бізу ви дружите, з ким – навпаки?
Ответ: Приятелюю і поважаю Олега Скрипку, вчора була на презентації спродюсованого ним диску Ніни Матвієнко. ТНМК, мої земляки. Положинський, незважаючи на його складний характер. Позавчора раптом почула одну пісню Нічлави, подзвонила і осипала його компліментами і любовною лірикою. Якщо мені щось подобається, обов’язково подзвоню і скажу. А тих, кого назвала – друзі і поза музикою.
На ворогування немає ані сил, ані життєвого часу.

17 Февраля, 13:19 : Валентина (Николаев)
Вопрос: Как вам, как артистке, работается при нынешней власти?)
Ответ: Концертів менше, телевізійної роботи більше. Деякі речі обурюють, але не як артистку, а як людину.

17 Февраля, 13:29 : NVA
Вопрос: Будете ли Вы продолжать вести свой блог на Метa.ua?
Ответ: Мені приємно, що Ви читаєте блог, але зараз всі новини на Фейсбуку. Знаходьте мене там і підписуйтесь, ліміт друзів, на жаль, вичерпаний. Я там, можна сказати, деколи живу.

17 Февраля, 13:42 : Буковина
Вопрос: Пані марія добрий день.Хочу запитати,від кого залежить,що на нашому українському ТБ нема українських виконавців,для прикладу тих хто брав участь у концерті А.Демиденка.Чому діти і молодь не можуть почути таких пісень як ” Я дивлюсь на Вас, мамо””Душі криниця” “На щастя, на долю”” Це моя Україна” .Чи хто з молоді чув про Квітку Цісик…
Ответ: Мені, як і Вам, шкода, що української музики мало на українському ТБ. Я якраз щаслива, що в мене є можливість робити програму «Музика для дорослих». Хоч це і крапля в морі, але все-таки…
Квітка Цісик – це частина душі України, і я щаслива, що мені довелося бути з нею знайомою ще за її життя.
А щодо справжньої душевної музики, можливо, це і невипадково, що шлях її до ваших душ не є простим. Такий шлях, врешті, завжди був непростим для всього справжнього.
Джерело: Главред

Залишити коментар

Filed under Бурмака Марічка

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s